Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 227.56 (?) 
26.12.2013 22:09

Pán Petr, suchá škvrnitosť ma až tak netrápi, dá sa liečiť postrekmi, horšie choroby sú šárka a monilióza, ja mám silnú moniliózu na Zelenej ringlote, tá je extrémne náchylná na moniliózu nezaberajú už na ňu ani pravidelné postreky, každý rok na jar odrežem viac suchých konárov ako mi ich narastie, monilióza na Stanley je nič oproti monilióze na Zelenej ringlote, Keď ste spomenuli to Jojo tak na čo sa vlastne hodí táto slivka?Sladká nie je tak do kvasu ani na lekvar nebude, Na jedenie tiež nie je lebo jej chuť hodnotím ako podpriemernú, tak na čo sa vlastne hodí? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 27.12.2013 8:53

Řekl bych - hodí se na šlechtění. Být šlechtitelem, tak vezmu Jojo a budu ho křížít a křížit... Dřív nebo později musí vyjít v potomstvu odrůda lahodné chuti a zděděnou imunitou vůči PPV. Podobně na tom bylo před lety jablko Jolana. K jídlu nic moc, ale už se psalo, že z jejího potomstvba něco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.8.2014 23:36

A co Hanita? Je výborná, vážení přátelé, je výborná i letos.

Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 8:16

Chuťově skvělá. U mě ale - ve srovnání např. se všemi Topy - výrazně méně plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.8.2014 10:35

Zase to může být výhoda, že plody nejsou ve shlucích a nenakazí se jeden od druhého nenechavou moniliovou hnilobou. Mně plodí také zatím spíše po jednotlivých plodech, ale před lety jsem viděl Hanity u velkopěstitele zcela pokryté plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.8.2014 12:51

Zjišťuju, že monilie má Hanitu docela ráda. A to i v jiném, než letošním "moniliovém" roce. Letošní úroda bude určitě menší, než ta loňská, ale první plody chutnají tradičně skvěle. U některých plodů jsem si všiml efektní sytě tmavé oranžové dužniny, což jsem dříve nezaznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.8.2014 14:40

Snad mně nedáte košem, pane Mikeši, když Vás poprosím o nějaké fotky. Já svoje stále malé Hanity stále brzdím ponecháním všech plodů. Mám je na wangenheimově, takže se snaží plodit od druhého roku po výsadbě a nerostou díky slabě rostoucí podnoži a plodnosti příliš mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 13.8.2014 21:28

Také nemám strom zase nějak moc veliký, ale měl by být na myroši. Stromek se asi do záběru nevejde. Roste docela neuspořádaně, tak se musí víc krotit - hlavně vyvazovat. 

Tady je pár plodů z loňska.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.8.2014 22:09

Stejnoměrné, krásně narostlé plody švestky, nepoškozené šarkou se vždy cení vysoko.Je to Hanita, nebo švestka domácí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 23:02

Domácí švestka, pane Alois, bývá  v půli srpna  málokdy zralá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika