České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá



host - 91.178 (?)
18.11.2016 18:22

Jaká je Vaše zkušenost s nákupem v obchodech typu OBI ap.Já tam koupil ve výprodeji ne v akci remontující maliník a kan.borůvku.Cena byla tak nízká že jsem neodolal. Obojí již třetím rokem dobře roste.Jinak nakupuji u místního pěstitele který se tím zabýval už před 89.rokem teď to vede syn.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 199.250 (?), 18.11.2016 16:40

Trvám na tom, že do sadu jsem si dovezl šarku se sadbou. To jsem poznal na stromcích už v prvním roce. Ano o další rozšíření se postaral hmyz..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.32 (?), 18.11.2016 19:15

Záměna odrůd je špatná věc, ale nemůže za ni obvykle školkař, o kvalitě sadby to nevypovídá. O rozšíření šarky se postaral savý hmyz, ne nakažená sadba.

Miloši ještě se nestalo na foru, aby jsi napsal něco proti českým školkařům a při tom dobře víš, že není v ČR téměř žádný bezvirozní množitelský materiál. např. slivoně atd.

Ověřeno na Mendelu v Lednici!!

Tak sděl jestli jsi zaujatý nebo jinak ovlivňován.

Dále sděl co nám tedy naši školkaři množí do našich zahrad, sadů a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.11.2016 19:49

Dvěstěčtyřicetosmičko, přečti si prosím pečlivě svůj post a zkus se nad ním zamyslet, máš-li na to. Kontrolní otázka: ty tady velíš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 18.11.2016 23:36
Trochu faktov, bez ničneriešiacich emócií a silných slov. Text ide plynule za sebou od prvej po poslenú fotku. IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 19.11.2016 7:55

Díky za vhodný a dokreslující příspěvek. Situaci tak trochu znám a vím že i v tržním hospodářství musí být ochranné mechanizmy a mohl bych jmenovat krajiny kde je mají nrboť jinak se to řítí "do brusele". Toto platí i na jiné obory a výrobky.

Taková perlička. Už se u nás prodávaly i šplhající jahody, které se česaly ve výšce očí. Reklama na ně byla i v celostátních periodikách. U nás na poště měli "podnikatelé" PO bOX.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 18.11.2016 18:22

Jaká je Vaše zkušenost s nákupem v obchodech typu OBI ap.Já tam koupil ve výprodeji ne v akci remontující maliník a kan.borůvku.Cena byla tak nízká že jsem neodolal. Obojí již třetím rokem dobře roste.Jinak nakupuji u místního pěstitele který se tím zabýval už před 89.rokem teď to vede syn.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.79 (?), 19.11.2016 10:07
Nějak mi to nedá a musím zareagovat na přispěvatele 248. V mendlu mu tvrdí, že neexistuje žádný bezvirozní výchozí materiál v ČR. Co tedy-pokud se týče jmenovaných slivoní- tedy ti školkaři vlastně kupují? Zajíce v pytli? Pokud to kupují tedy v certifikovaných izolátech- Holovousy nebo Litoměřice, asi to musí být bez PPV. Pokud to ale namnoží od sebe ze sadu, a je to virozní-pak se tam problém určitě objeví- a silně pochybuju, že to projde kontrolou. Já mám za to, že zejména u slivoní -u výchozího materiálu-je u nás situace ještě dobrá.david
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.11.2016 10:17

Pokud jsem vysadil slivoň z tuzemských školek, vždycky se objevila šarka až po několika letech - patrně přenesená savým hmyzem. Pouze jedinkrát jsem vysadil již infikovaný stromek - bylo to od polského stánkaře na olomoucké Flóře. Prodával tam tzv. křížence" sliwoň-nektaryn". Vyklubal se z toho prachobyčejný velkoplodý myrobalán. Chybami se člověk učí.
   Možná se český ovocnářský Titanik skutečně potápí. Ale ne kvalitou sadby, nýbrž skutečností, že 3/4 jablek prodaných v našich obchodech je dovezeno ze zahraničí. A to se jedná o ovoce, kterému se v tuzemsku mimořádně daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 19.11.2016 10:38
S posledným odsekom príspevku dr.Vysloužila nemožno nesúhlasiť. Na fotkách vidno, aké jablká dokážu dopestovať profesionáli na Slovensku. Špičková svetová úroveň. Pritom ich jablká som v supermarketoch ešte nevidel... Pravdou je, že som v živote nekupoval jablká v obchode, keďže mám svoje, ale vždy po očku pozriem čo ponúkajú. V drvivej väčšine ide o produkciu zo zahraničia, zrejme je to otázka nižšej nákupnej ceny. IH







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.159 (?), 19.11.2016 10:57

Co jsem si všimnul, tak v jednom marketu kam občas musím, je většina jablek ze Slovenska. Ale nějak blíž jsem to nezkoumal.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika