České ovocnářství zní: Titanik se potápí a na palubě se zpívá



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?) 
19.11.2016 11:05
Pre p.Rafaela: Asi to bude tak že doma nikto nie je prorokom...:-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 248.32 (?), 19.11.2016 11:04

Pán Hlavatý,

aj věte kolko té jablčka mají za sebou postřikou?

Já vím-  Jsou 16X stříkané(neboli mají za sebou 16 postřiků).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 19.11.2016 11:21
Pre 248: Kľudne píšte po česky, tej rozumiem lepšie než zprznenej Slovenčine. Ale k veci: Konkrétne pri tých Topazoch z Čachtíc (sú na jednej z fotiek) ten počet postrekov viem presne, pretože som sa o tom s ich pestovateľom dlhšie rozprával počas výstavy v Trenčíne. To Vami uvádzané číslo je z prsta vycucaná nehorázna lož, neviete ani to kde Čachtice sú. A zasa odbočujete od témy, dr.Vysloužil (ktorému ostentatívne tykáte) sa vyjadril k niečomu inému. A len tak na okraj: koľko postrekov majú za sebou jablká z Talianska či Rakúska? Ja jem svoje jablká a preto viem koľko majú tie moje. Nikto Vás nenúti kupovať v obchode, dopestujte si svoje a nebude vám to trhať žily. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 19.11.2016 14:04

p.248 pokúsim sa o logické myslenie. p. Hlavatý nechcel nič kupovať, teda tam nebol dôvod mu klamať, čo sa týka postrekov, lebo v podstate obaja stoja na rovnakom brehu, pestovateľov. a už aj keby pestovateľ prezradil koľko potsrekov robil, tak to číslo bude nižšie ako u zahraničnej produkcie, teda stále jeho šanca predať je vyššia. tu vás názor dostáva vážnu trhlinu :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 19.11.2016 14:14

Bunny 

nebude číslo nižší, podstata spočívá v tom, že se postřiky oficielně používají v nižších dávkách, ale vícekrát!

Tak je to v našem českém integrovaném systému pro pěstování ovoce SISPO.

Je to,  "aby se vlk nažral a koza zůstala celá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.250 (?), 19.11.2016 11:18

Léta jsem nakupoval až z Moravy v nynějším Plantexu Veslé u Piešťan (dříve jinak) a líbilo se mne, že měli na výběr vždy více podnoží. Za unikát jsem považoval Kerešskou višeň ale i švestky Bystřická muškátová nebo rybíz Fertodi. Z jabloní jsem tam kupoval Dukát a Šampion ale i jiné. Dnes už nepěstuji nic už jsem "rezignoval".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.2 (?), 7.3.2019 13:21

ad) V drvivej väčšine ide o produkciu zo zahraničia, zrejme je to otázka nižšej nákupnej ceny. IH

Myslím, že jde nejen o cenu. Stejný, ne-li větší vliv má neochota(neschopnost či nepřipraveost) "marketů" nakupovat malé šarše a ve spojení s tím též nejednotné(uniformní velikost, vzhledové rozdíly)šarše ovoce. Nejde o totální neschopnost, ale velké, uniformní šarše znamenají méně provozních, logistických problémů i nákladů.

A myslím, že i různorodá schopnost našich (potažmo slovenských) pěstitelů produkovat větší uniformní šarše má význam.

Patrně, až bude tlak spotřebitele trvalejší a větší (podpořený nižší cenou tuzemských jablek - myslím na pultě nikoliv při nákupu pro market), situace se postupně zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.32 (?), 19.11.2016 10:58

Miloši, 

prosím tebe vyhledej si můj dřívější příspěvek: - VŠUO Holovousy... podnože St.J.A

a poté jsem uveď nezaujatý TVUJ vlastní názor!

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.32 (?), 19.11.2016 10:51

Pro 168.79

Víte co vlastně ti školkaři kupují v těch "certifikovaných izolátech" např. Holovousy? No přece to samé co jsem tam koupil loni i já - např. podnože St.J.A, o kterých jsem vytvořil samostatné vlákno na zdejším foru včetně fotodokumentací a srovnání se zakoupenými podnožemi z Holadska.

Vyhledejte si jej a pak i přestanete silně pochybovat: - VŠUO Holovousy...

Co se týká samotných odrůd slivoní tak těch drží jako množitelský materiál jen zlomek ze všech možných co jsou v současné době v oběhu.

A pokud je nepožádáte, že chcete vyloženě rouby konkrétní odrůdy testované alespoň na 5 virů tak vám a všem školkařům standardtně prodají netestované.

Takže, až si vyhledáte uvedený příspěvek a seznámíte se s ním, poté mi sdělte co vlastně od školkařů kupujeme za výpěstky, za co vlastně platíme, co pěstujeme za... atd.

Předem děkuji za zpětnou odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.11.2016 11:25

Já ty viry na fotce nepoznám.
A propos, co Vám brání kupovat ty podnože z Holandska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika