Sršně - jak na ně?



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
31.7.2008 8:53

Pro likvidaci vos nebo sršňů v zemi považuji za daleko účinnější (něžli různé insekticidy ve spreji) aromatické uhlovodíky - např. toluen, nebo ředidlo do starších typů barev - večer trochu nalít do díry a dobře ucpat.  Jsou to látky dostatečně těkavé, takže pokud toho do země nevylijete celý kýbl, žádnou ekologickou katastrofu nezpůsobíte, uhlovodíky za pár hodin z půdy vyprchají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 85.63 (?), 18.5.2008 19:35

Den chtěl bych se zeptat jestli zmiňovaný biolit bude působit i v případě, že jej nastříkám na trámy kolem vstupních otvorů. Všiml jsem si, že i když je mezera větší než 10 cm nikdy nevletí přímo do otvoru, ale vždy mají "mezipřistání" na okraji a po chvilce lezení teprve dále letí. Do našeho podkroví létají ze všech možných míst a mám opravdu strach do podkroví lést. A je možné že okusují polystiren ze zateplení domů. Děkuji za odpovědi a případné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.90 (?), 5.7.2008 20:15

mam srsne uhnizdene v prazci na zahrade u hnoje rad bych se jich nejak zbavil stoji zrovna v ceste kudy se chodi prosim o radu jak na ne aniz by se mi prihodila ujma na zdravi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 31.7.2008 8:53

Pro likvidaci vos nebo sršňů v zemi považuji za daleko účinnější (něžli různé insekticidy ve spreji) aromatické uhlovodíky - např. toluen, nebo ředidlo do starších typů barev - večer trochu nalít do díry a dobře ucpat.  Jsou to látky dostatečně těkavé, takže pokud toho do země nevylijete celý kýbl, žádnou ekologickou katastrofu nezpůsobíte, uhlovodíky za pár hodin z půdy vyprchají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
byli - (1) - 190.50 (?), 11.8.2008 13:20

tak z tych vela reakcii, som vyskusal snehovy hasiaci pristroj ten naozaj zabera.. musim podotknut, ze hniezdo malo asi 1meter na sirku

potom ne vylietavajuce srsne reid a bopp insect, no reid nic moc ale vydrzal dlhsie 50sk, bopp zabijal hned no 5strekov a bolo po 160sk

2roky ok. a uz ich mame zas... neviete o nejakej ucinnej chemii???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.12 (?), 11.8.2008 20:28

Pěkný den,

je to 4 dny kdy jsem tu hledal pomoc proti srsňům. Našel jsem svůj způsob jak je zničit.Je to jednoduché.Sršňě vysajte pomocí PRŮMYSLOVÉHO VYSAVAČE.Spojte pár hadic od vysavače ať jste dál od hnízda a umístěte k otvoru kde lítají a pak si dejte pauzu, pivko a pozorujte jak klouzají do trubice.Toto jsem dělal 2 dny (měl jsem malé hnízdo asi 200-220ks)a dnes po sršňích ani památka.Vysavač sál celkem za oba dva dny asi 5-6hodin.Pak jsem kolem nastříkal biolit.Jen prosím zvolte správný vysavač!!! Já měl levný prům.vysavač kterým jde sát i voda.Vodu jsem nalil na dno nádoby vysavače a k ústí hadice do vysavače(před kulatý filtr uvnitř vysavače)jsem nalepil kousek plechu.Takže sršeň při letu hadicí narazil na plech a pak padl (pro jistotu) do vody na dně vysavače. ŽÁDNÝ TO NEPŘEŽIL!!! Snad vám to pomůže a všechny sršně spolehlivě zničíte bez žihadla jako já. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 11.8.2008 21:09
Uvědomujete si to že to je nezákonné?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.50 (?), 12.8.2008 15:17

keby ste vy mali na zahrade 1m siroke hniezdo v kadibudke, tiez by ste ich chceli znicit ... deratizeri stoja od 4000sk a hasici to neurobia ked to neni na verejnej komunikacii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.8.2008 20:03

Na hnízdo 1m v průměru bych asi pozval televizi, pochybuji, že takové někdo viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.142 (?), 12.8.2008 20:22

mě pomohl od sršnů biolit na sršně. Píšou že to má nějaký zmrazujcí účinek. Měl jsem hnízdo nad oknem v podbití a druhé v jabloni u plotu u souseda, Raidu se smáli, ten mi nepomohl, ale po biolitu v hnízdě hukot a z jabloně vylétali a chcípli na louce.Jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 12.8.2008 20:44
Musím říct, že raid působí bídně i na vosy. Žel biolit zrovna nikde neměli, když jsem ho nejvíc potřeboval. Použil jsem tedy raid. Večer jsem zakryl pidihnízdo igelitovou taškou a nastříkal do něj polovinu spreje. Ještě ráno všechny vosy žily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika