Sršně - jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 151.153 (?) 
26.8.2008 18:37

Dobrý den, zrovna dnes jsem se rozhodla podívat se na internetu, zda někdo neví jak zničit sršní hnízdo. Díkybohu jsem narazila na tuto diskuzi a všem lidem s jejich nápady jsem vděčná.

Už totiž 2 roky máme na půdičce sršní hnízdo. Normálně by nám nevadilo, ale dnes už jsou v okolí našeho domu ta hnízda tři a k žádnému není vhodný přístup. Mě by nevadila a chápu lidi, kterým se nelíbí takové ničení, ale můj přítel je na ně silně alergický a i po včelým bodnutí je vezen na pohotovost. Navíc mě obtěžuje dávat si pozor při mytí oken ve dvou pokojích, protože nad nimi neustále lezou do svých úkrytů.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 104.245 (?), 26.8.2008 20:40

Dobry den. Nam srsne naleteli na orgovan... kruzkuju tam tenke konariky z ktorych vyteka sladka stava (chutnal som to)...min rok tam prilietalo cca 10 ks no tento rok je to asi 20 ks... hniezdo maju niekde vyssie u suseda no neviem ktoreho a nebudem predsa chodit od domu k domu a prehladavat podkrovia... myslite ak by som postriekal ten orgovan biolitom tak by ich to odpudilo? poradte prosim... dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 26.8.2008 21:25

Kdysi se mi usadili sršni v trámu na verandě, pan licencovaný hubitel je zničil actelikem, ale říkal, že jsou chránění a kdyby nebyli přímo nad vchodem do domu, že by je nehubil. Letos mi lítají na dozrávající hrušky, takže s česáním musíme čekat až skoro do tmy, abychom nechytili žihadlo. A dnes jsem viděla, jak se dva sršni nelítostně rvali, až z té nakousané hrušky spadli na zem a ani to je nepřimělo, aby přestali. Až asi po minutě se rozletěli na opačné strany. Vítěz na tu hrušku a druhý šel asi žalovat do hnízda. Nikdy jsem nic takového neviděla a ani mi nenapadlo, že ti rozlícení tvorové si mohou zlost vylít na mě. To mi došlo až dodatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.139 (?), 27.8.2008 9:27

Take jsme meli na chate srsne a pamatuji si jednou na jejich vecerni rojeni, kdy naletavali po desitkach na osvetlene okno nebo zadverove svetlo.

Tehdy jsem zjistila, ze jsou velmi citlivi na Raid, okamzite po postrikani padl srsen k zemi a tocil se tam a bzucel, ale nemohl vzletnout, pak stacilo jen zaslapnout. Za 2 - 3 noci takoveho rojeni a vystrikani jednotlivcu bylo po roji a byl pokoj :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 27.8.2008 17:40
Tak tohle už opravdu nechápu, lákat sršně abyste je mohla zabíjet? To vážně nechápu co jste z toho měla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 82.150 (?), 28.8.2008 13:38

Zřejmě z nějakého důvodu paní nerada kouká na televizi nebo přímo spí se sršni. Jinak to nevidím. Ale docela nechápu, proč by měla LÁKAT sršně tím, že má večer rozsvíceno v místnosti nebo, že si svítí, pokud jde ven. Světlo se přeci normálně za tmy používá. Asi to vidíte moc černě. Tak pěkný slunečný den. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.32 (?), 11.11.2008 0:02

My jsme měli na zahradě sršně když jsem byl dítě, schválně jsme jako děti chodili k spadlým blumám a tam jsme sršně lovili a dávali si je do krabiček..(ano zpětně mám dojem, že za některé kousky bych žihadlo zasloužil) Nikdy se nestalo, že by nás sršeň píchla, jednou nebo dvakrát se mi zamotala do vlasů a jednou mi při letu narazila do obličeje..  Jednou se mi stalo, že mě kousla do prstu když jsem jí bral do ruky (hloupý nápad, pěkně to bolí), i teď k nám sršni pravidelně létají k zahradnímu bazénu pít, a na podzim na ovoce (jednou vykousaly díru do jabloně, která pak přestala rodit) ale nikdo z rodiny nebyl sršní napaden(což někdy dělají vosy) ani nedostal žihadlo.. Pokud je nemáte přímo v domě, nebo někde kde se často chodí, nechal bych je být;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.1 (?), 20.5.2011 17:07

Ochránce zvířat:  Sršně doporučiji likvidovat. Vosy a včely a čmeláky prosím ne. Už tak jich je pomálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.184 (?), 20.5.2011 21:06
A proč doporučujete sršně likvidovat?Zajímal by mě důvod.Když se Vám zdá, že je včel málo, tak si je pořiďte. Já mám včel dost. :D Nevím, kde se pořád bere to, že včel ubývá.Mě přibývají. :D Co je na sršních špatného?Bodají? To včely také a silnějším jedem.Také intenzivněji brání i své hnízdo, takže to od nich můžete schytat spíše než od sršně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 20.5.2011 23:31

To chce klid. Ochránce zvířat to nějak nepochopil. Také si myslím, že nemá cenu likvidovat cokoli, co se nám nezabydlí v baráku, snad kromě vos. Sršni jsou stejně užiteční, jako včely i čmeláci, jen jinak. Pro člověka nejsou vůbec nebezpeční, když si jich nevšímá. Vesele predují vosí sebranku a i proto jsem jim přesunul loňský obývák (děravý pařez) blíž k broskvoním a doufám, že se v něm opět usídlí a budou opět mými silnými a respektovanými spojenci.
Kdo je alergický na žihadla, tak to je jiná. Znal jsem jednoho, který v každé vose, včele, sršni a jiných potvůrkách viděl oprávněně smrt. To je ale odišná situace. Každý máme nějakou paranoju.

sršní klimatizační jednotka
sršní klimatizační jednotka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika