Sršně - jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 190.50 (?) 
13.8.2008 12:12

neviem ci si nepletiete srsne s osami... osa ma netrapi je to "neskodny" hmyz, no srsen ktory je velky tak 4cm a hruby jak moj malicek.. tak tomu by som sa nesmial... vidno na vasej reakcii, ze srsne a ich hniezdo si mylite z rozpravky o medvidkovi puu, tam bol gulaty ul ale boli v nom vcely a ne srsne...

srsen si postavia hniezdo aj inych tvarov jak gulate...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 183.177 (?), 27.9.2013 23:03
Tak to máte nějaký divný. Já jsem naopak nikdy neměl problém se sršni. Ale s některými vosami ano, asi nějaký druh vos je agresivnější, ale jsou i takové, co jim můžete stát před hnízdem a nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.12 (?), 12.8.2008 22:58

Nezákonné? Co uděláte vy když máte děti a nad vchodem sršně jak motokáry? Máme se odstěhovat a nebo trnout kdy mi poštípou děti? Myslím že většina z nás raději sršáňky zničí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 25.156 (?), 13.8.2008 9:34

Není to ani týden, co byla na netu zveřejněna zpráva o smrti 57-té ženy na Kolínsku následkem štípnutí sršně. Půl hodiny po štípnutí volali záchranku, nicméně pro paní bylo již pozdě. Chci tím pouze říci, že nelze podceňovat štípnutí hmyzem, přestože některé druhy mohou být chráněné zákonem. Lidský život či zdraví - snad by obé mělo být nadřazeno. Zároveň si nemyslím, že je nutné hubit vše, co kolem proletí. Pochopitelně pokud si nešťastně postaví vosy, sršni apod. hnízdo na místech nevhodných, frekventovaných lidmi, kde hrozí vyšší nebezpečí kolize mezi hmyzem a lidmi-verandy, kadibudky, podkroví adal.-je vždy vhodnější je bohužel zlikvidovat. M.R. - Biolit je skutečně ideální, pomohl mi několikrát v kuchyni, když tam sršeń "zabloudil".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 13.8.2008 14:59

Pardon, opravdu už chráněné nejsou, bohužel. Proč kdykoli se diskuze točí na vyhánění mravenců, včel, vos, sršňů, čmeláků, všechno se stáčí na děti? Chcete říct že nemít děti tak je necháte, ale protože máte děti tak je vyvraždíte? Pochybuju. Spíš to je něco jako: Co to je? Koukají zle? Jo! Hrrr na ně!!! Přitom vosy jsou mnohem otravnější i agresivnější. Sršně si vás normálně nevšímají. Jistě se najdou místa kde to přinejmenším znervózňuje, ale v dotazu se řešily sršně někde u hnoje a podobně. romilo, to je okurková sezóna. Pokud se bojíte žihadel tak žijte v bublině. Nějaká ta včelička vám klidně může zabloudit kamkoliv a pích a jste mrtvá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.4 (?), 13.8.2008 16:36

Se vší úctou k Vám, pane 76.122-přečtěte si znovu můj příspěvek. Je tam něco o mém strachu? Zmińuji se o dětech? Žádám snad okamžitou likvidaci jakéhokoli hmyzu, který kolem prolétne?  Mám z Vašich jinak zcela milých článků a větiček pocit, že hodně čerpáte z teorie, praxe u Vás možná trošku pokulhává. Děkuji Vám za Vaše doporučení, žít v bublině. Nestojím o to, svět je krásnější. Navíc jsem přesvědčena, že všechny bubliny se shromažďují kolem Vás a brání Vám v rozhledu a objektivních soudech a poznámkách, v tomto fóru Vámi uváděných. Jinak Vám přeju hezký zbytek slunečného dne a trošičku více tolerance nejen vůči hmyzu, ale i lidem, kteří zde píší. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 13.8.2008 21:46
To o dětech byla konkrétně odpověď pro 129.12. Rozdělil jsem to na odstavce, jenže stránky to zase spojily dohromady. Na žihadlo se neumírá, paní romilo, musíte být alergická. Pokud alergická nejste tak je žihadlo pouze nepříjemnost která na životě nijak neohrožuje. To snad víte. Nechápu tedy proč tu vytahujete senzační články z novin které nemají o čem psát. Stejně tak by se určitě našly případy kdy někdo zemřel třeba potom co snědl něco na co je alergický.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.37 (?), 25.4.2009 21:29

Konkrétně pro hosta 76.122 nejprve bych ráda zareagovala na vaši větu na žihadlo se neumírá, musíte být alergická.To je sice pravda ale mohl by jste tedy i vědět že u některých případů a není jich málo, ti dotyční které potkala ona nepříjemnost, nemají ani tušení že jsou alergičtí a co se nestane, dostaví se ten nepříjemný pocit dušení!!Takže na žihadlo se někdy i umírá! Nevím proč ale mám pocit že asi děti nemáte, nebo jste jeden z rodičů který prostě nějaké to bodnutí neřeší.Cokoliv bude ohrožovat mé děti vynasnažím se ze všech sil abych je ochránila, nebot děti jsou náplní našich životů a i přesto že to pro vás bude znít uboze, tak sršni ne!!!A není jich v mém životě potřeba.  Matoušková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.4.2009 22:37

A to má jako kvůli žihadlu volat pohotovost, nebo co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.182 (?), 30.9.2013 15:39

moje sestra není alergička a přesto po štípnutí sršněm musela zůstat v nemocnici.její modrá noha by se vám asi nelíbila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika