Sršně - jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.94 (?) 
1.9.2009 8:13

Je pravda, že sršeň je nejméně agresivní bodavý hmyz a loví ten méně příjemný hmyz, ale odpad z jeho hnízda mi prosákl skrz dřevěný strop a pak je soužití s ním problematické. V každém případě jsou vosy mnohem nebezpečnější.

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 216.12 (?), 12.9.2009 22:02

Tak to přijeďte k nám na chalupu, a domluvte těm našim sršním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.94 (?), 19.5.2015 21:49
Dobry den chtel bych poradit mam na chatce srsen zrejme samicka protoze je zatim sama ale stavi hnizdo primo pred vchodem do chatky hnizdo jsem ji uz zhodil a vse jsem vystrikal savem i pripravkem na hubeni hmyzu ale ona se vraci a stavi ho znovu a kdyz chci vlest do chatky na na me nalita mam male deti tak mam o ne strach nevim jestli nahodou nejsou alergicke prosim o radu jak se ji mam zbavit nez se rozmnozi za 14 dnu tam jedu a bojim se aby jich tam uz nebilo vic a abych se vubec dostal do chatky prosim o radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 10.5.2010 17:56

Jardo, jsem rád, že ještě existují lidé s tak krásným, rozumným a uctivým přístupem k živým tvorům. Sršni jsou skvělí a opravdu rozumní tvorové. Jedno sršní hnízdo za den spořádá půl kila až kilo obtížného hmyzu (komárů, vos a podobných), což je nesmírné množství.

Važme si sršní a chraňme je.

Ing. Soběslav Drahorád

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 12.10.2010 19:12

A včel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.234 (?), 11.8.2010 10:21

Ahoj Jardo, dlouho jsem nečetl hezčí příspěvek. Mám hodně podobnou zkušenost, ale vaše rodina musí být ještě lepší, zřejmě se "tlemíte" od rána do večera a je pravda, že tohle na přírodu funguje na 100 %. Mám stejnou zkušenost i např. s velkými zvířaty, psy atd... Prostě když se člověk směje, není ve střehu, stresu, nebojí se a nechce lovit, tak sepřírody opravdu nemusí bát. P.S. pozdravujte Pepu, jestli bude takhle pokračovat, dohodím mu dietologa :-))) Hezký den. Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.2 (?), 14.4.2017 18:39

Mám stejné zkušenosti, léta máme nad chlívky pod střechou sršní hnízda.

I já ač laik jsem si všimla, že se mě vůbec nevšímají když si venku např.čtu knihu a spokojeně létají kolem. Žijeme v naprosté symbióze jak píšete i vy.

Také máme dva čmeláčky a ty se každý rok potulují po mé malé květinové zahrádce a jsou vítaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 14.4.2017 18:56
149.2: Tú symbiózu medzi Vami a sršňami Vám verím. Horšie funguje symbióza v trojuholníku ľudia-sršne-jablká(hrušky). Sršne obdivujem, je to impozantný, nádherný hmyz, ale v ovocnej záhrade sa nespráva pekne k dozrievajúcemu ovociu (na fotkách si pochutnávajú na Bohemii, tú obzvlášť milujú). Takže tu o symbióze nemôže byť ani reči, a preto my ovocinárski nadšenci z prítomnosti sršňov v našich záhradách nadšení nie sme 😃 IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.57 (?), 15.3.2009 8:38
Ano, život dítěte je cennější než život sršně.Co uchránit oba?V době internetu lze snadno vyhledat ochránce přírody, kteří hnízdo odnesou.Už roky toužím, aby si sršně udělaly hnízdo u nás a marně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.140 (?), 28.6.2011 17:39

Mám na půdě čtyři obr hnízda, ráda se s Vámi podělím. Písněte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika