Sršně - jak na ně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 34.169 (?) 
24.7.2013 10:52

Nejsou chráněni zákonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 24.6.2003 12:42
Je mi jich líto,jsou sice zákonem chráněné ale co naplat,když máte malé děti tak bohužel.Osobně jsem zlikvidoval velké hnízdo sršní pomocí sněhového hasícího přístroje.Zmrzlou kouli hnízda jsem odnesl do lesa.Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 24.9.2004 8:36
Zřejmě nejúčinnější metodou, která platí na vosy, je zavěšení láhve se sladkým roztokem nebo pivem. Roztok by neměl být ani příliš sladký, aby nevábil včely. Zdraví Michal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 4.7.2003 13:44
je to omyl...chráněné už nejsou alespoň jeden rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host, 23.7.2003 16:05
Nechci tu dělat reklamu, ale proti sršňům se nám osvědčil spray MORTAIN proti létajícímu hmyzu (červený obal). Zastaví i útočícího sršně. Na jaře si sršně udělali hnízdo na chatě kousek od naší ložnice (dělila je jen dřevěná přepážka s izolací), do hnízda létali hned nad vstupními dveřmi a tak nezbylo nic jiného než je zlikvidovat. Stačilo nám na to 14 dní přesněji řečeno dva víkendy a dva spraye. Na živé jsme MORTAIN použili přímo a do 30 vteřin bylo po nich a při odchodu z chaty jsme použili jako zamořovací prostředek - stačilo nastříkat do prostoru a po několika hodinách jít zkontrolovat situaci a případné vetřelce ulkidit. Nejlepší ze všeho je přirozený predátor a v tomto případě je to kos, na jaře jsou sršni pro ně dobrý základ po zimě. Stačí když jich bude někde poblíž pár hnízdit a máte zaručeně pokoj i od vos.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host, 28.8.2003 15:14
Budou-li poblíž hnízdit kosi, bude zřejmě nejen pokoj od sršňů, ale i od úrody.......
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host, 28.8.2003 15:18
Mortein se opravdu osvědčuje. S kosem nevím, jestli bych se zavděčil zahrádkářům! Ale asi je začnu podporovat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.22 (?), 19.4.2007 19:39

Mám dřevěnou chalupu a nic mi nezchází, akorát pořát musím myslet na sršně a vosy, kteří neustále obletují chatu a hledají, kde by si udělali hnízdo...... nevím jak tomu mam zabránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 19.4.2007 19:48
Mám na zahradě jak vosy, tak kosy. Při likvidaci úrody dojemně spolupracují :-))  Ale vždycky něco zbude, tak to žádnými jedy neřeším.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.149 (?), 27.3.2009 20:31

No já už nějaký rok žiju se sršni v dokonalé symbioze. Já na ně myslím positivně a ty co mi chodí na sladké hrušky až z té šťávy padnou úplně nalití mám pojmenované. Pepa mi běžně lezl po ruce ještě se nikdy nestalo aby kousl. Většinou to bývá když toho hodně spořádá a je pomalý. Sršni jsou inteligentní hmyz, citlivý na čistotu prostředí, dokonalý indikátor zdravé přírody, takže by jste se měli radovat že je máte. Když sedíme u zahradního stolu tak se po nich neoháníme a nevím už kolikátá generace nás už asi taky dobře zná. Chce to je prostě nechat se něčeho dobrého nasisat a oni pak spokojeně odletí sami. Oni totiž na žádné hovínka nesedají.Malé děti míjejí velkým obloukem. Nevím, zkuste změnit postoj, sezona teprve začíná, tak uvidíte. Občas ne ně i mluvíme, asi podle tonu hlasu vycítí, že to s něma myslíte dobře.S vosama je horší pořízení, s něma není rozumná domluva ale se sršni ano.

Asi vám to příjde docela psycho ale nemůžu si pomoct funguje to.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika