Slimáci



host - 84.6 (?)
7.6.2007 17:09
Ne že bych chtěla tomu Ferramolu dělat reklamu, ale je to dost drahé a moje zkušenost snad bude někoho zajímat....Dost podstatné mi přijde, že nezůstávají po jeho aplikaci rozkládající se mrtvolky na povrchu záhonků ( jako po Vanishi). A tudíž ani krmivo pro další slimejše. Ze sousedovy nekosené louky začala před pár dny vylézat večer armáda slimáků a hurá ke mně na jahody. Tak jsem, kromě sběru, ještě posypala okolí záhonku granulkama Ferramolu a včera už byli jen tři nedomrlí slimejšci. Roztrousila jsem granule i kolem plotu do trávy, ráno bylo od granulí vyluxováno, ale slimáci a jejich cestičky nikde. Mám psa i kočky a tak jsem ráda, že je něco, co jim neuškodí, kdyby to zbaštili, ale nejeví o to ani zájem. Byla bych ráda, kdyby někdo připojil svoje zkušenosti, pokud Ferramol taky vyzkoušel. Přece si nějakýma slizounama nenecháme kazit radost ze zahrádky - stačí mi hryzec a krtek, o kosech, vrabcích a mravencích ani nemluvím, ti už mi patří do života :))). Slimáky mám letos prvně. Pokud by to víc lidem fungovalo jako mně a pokud by to začali používat i lidé, kteří s jinými přípravky mají obavy z "chemie" na zahrádce, tak se tady ti slimejši moc dlouho množit nebudou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 76.86 (?), 5.6.2007 8:54
Muzou slepice, kocky sezrat granule Vanish? Kazda rada potesi .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.27 (?), 5.6.2007 12:39

Obsahuje repelent pro teplokrevné živočichy, ale raději tomu předejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 7.6.2007 16:15
Já doporučuji granule Slimax.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.30 (?), 6.9.2009 15:10
Můžou. Mně se po tom otrávil dokonce pes..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.6 (?), 7.6.2007 17:09
Ne že bych chtěla tomu Ferramolu dělat reklamu, ale je to dost drahé a moje zkušenost snad bude někoho zajímat....Dost podstatné mi přijde, že nezůstávají po jeho aplikaci rozkládající se mrtvolky na povrchu záhonků ( jako po Vanishi). A tudíž ani krmivo pro další slimejše. Ze sousedovy nekosené louky začala před pár dny vylézat večer armáda slimáků a hurá ke mně na jahody. Tak jsem, kromě sběru, ještě posypala okolí záhonku granulkama Ferramolu a včera už byli jen tři nedomrlí slimejšci. Roztrousila jsem granule i kolem plotu do trávy, ráno bylo od granulí vyluxováno, ale slimáci a jejich cestičky nikde. Mám psa i kočky a tak jsem ráda, že je něco, co jim neuškodí, kdyby to zbaštili, ale nejeví o to ani zájem. Byla bych ráda, kdyby někdo připojil svoje zkušenosti, pokud Ferramol taky vyzkoušel. Přece si nějakýma slizounama nenecháme kazit radost ze zahrádky - stačí mi hryzec a krtek, o kosech, vrabcích a mravencích ani nemluvím, ti už mi patří do života :))). Slimáky mám letos prvně. Pokud by to víc lidem fungovalo jako mně a pokud by to začali používat i lidé, kteří s jinými přípravky mají obavy z "chemie" na zahrádce, tak se tady ti slimejši moc dlouho množit nebudou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.179 (?), 7.6.2007 17:59
No, s jinýma granulema srovnávat nemůžu, ale Feramol je fakt dobrej. Na záhonech máme plno seschlej slimáků :-) Jinak se samozřejmě snažíme udržovat zahradu čisou a večer je chodíme vybíjet, protože bydlíme u rybníka a ty potvory mají vlhko rády, tak jsou jich tam mraky. Jinak je nesolím, prostě je překopnu malou motyčkou a je to.  Každý den jich umlátím tak okolo stovky, ale kombinací všech přístupů se dají udržet celkem slušně na uzdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.6.2007 19:52
Se slimáky jsem dosud bojoval jen popelem -  asi jich máme ještě málo. Srovnáním nabízených preparátů - Vanish je metaldehyd, který se používá již mnoho let (poté co byla zrušena výroba Limacidu). Je levnější. Ve Ferramolu je fosforečnan železitý - podle složení relativně neškodná látka, zato výrazně dražší. Slimax - nabízený opět na S-bazaru stojí zhruba stejně jako Ferramol, složení jsem se nedočetl. Zajímavý je český název u dovozového preparátu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 20.6.2007 20:30

Slimax není český výrobek - je to dovoz z Polska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.189 (?), 7.5.2008 13:15

Musím s Vámi souhlasit, Ferramol je opravdu perfektní. Bojuji se slimáky několik let všemi možnými prostředky (pivo, sůl, vápno, Vanish, Mesurol...)Až Ferramol mě pomohl a hlavně mým kytičkám. Neškodí životnímu prostředí a je po slimácích. A hlavně po nich nejsou cestičky a mrtvolky. Prostě někam zalezou a pochcípají. To se mi ulevilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.67 (?), 21.5.2008 11:28

Obávám se, že vzhledem k ceně Ferramolu se pak pěstování jakékoliv zeleniny nevyplatí. Ferramol jsem vyzkoušela ale slimáci skoro nezaregistrovali, že mu mají dát přednost před saláty a zeleninou. Abych posypala celé záhony je opravdu drastické o tom, že ve vlhku se granule rychle pokryjí plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika