Slimáci



host - 22.30 (?)
20.6.2007 20:30

Slimax není český výrobek - je to dovoz z Polska.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 76.86 (?), 5.6.2007 8:54
Muzou slepice, kocky sezrat granule Vanish? Kazda rada potesi .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.27 (?), 5.6.2007 12:39

Obsahuje repelent pro teplokrevné živočichy, ale raději tomu předejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 7.6.2007 16:15
Já doporučuji granule Slimax.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.30 (?), 6.9.2009 15:10
Můžou. Mně se po tom otrávil dokonce pes..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.6 (?), 7.6.2007 17:09
Ne že bych chtěla tomu Ferramolu dělat reklamu, ale je to dost drahé a moje zkušenost snad bude někoho zajímat....Dost podstatné mi přijde, že nezůstávají po jeho aplikaci rozkládající se mrtvolky na povrchu záhonků ( jako po Vanishi). A tudíž ani krmivo pro další slimejše. Ze sousedovy nekosené louky začala před pár dny vylézat večer armáda slimáků a hurá ke mně na jahody. Tak jsem, kromě sběru, ještě posypala okolí záhonku granulkama Ferramolu a včera už byli jen tři nedomrlí slimejšci. Roztrousila jsem granule i kolem plotu do trávy, ráno bylo od granulí vyluxováno, ale slimáci a jejich cestičky nikde. Mám psa i kočky a tak jsem ráda, že je něco, co jim neuškodí, kdyby to zbaštili, ale nejeví o to ani zájem. Byla bych ráda, kdyby někdo připojil svoje zkušenosti, pokud Ferramol taky vyzkoušel. Přece si nějakýma slizounama nenecháme kazit radost ze zahrádky - stačí mi hryzec a krtek, o kosech, vrabcích a mravencích ani nemluvím, ti už mi patří do života :))). Slimáky mám letos prvně. Pokud by to víc lidem fungovalo jako mně a pokud by to začali používat i lidé, kteří s jinými přípravky mají obavy z "chemie" na zahrádce, tak se tady ti slimejši moc dlouho množit nebudou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.179 (?), 7.6.2007 17:59
No, s jinýma granulema srovnávat nemůžu, ale Feramol je fakt dobrej. Na záhonech máme plno seschlej slimáků :-) Jinak se samozřejmě snažíme udržovat zahradu čisou a večer je chodíme vybíjet, protože bydlíme u rybníka a ty potvory mají vlhko rády, tak jsou jich tam mraky. Jinak je nesolím, prostě je překopnu malou motyčkou a je to.  Každý den jich umlátím tak okolo stovky, ale kombinací všech přístupů se dají udržet celkem slušně na uzdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.6.2007 19:52
Se slimáky jsem dosud bojoval jen popelem -  asi jich máme ještě málo. Srovnáním nabízených preparátů - Vanish je metaldehyd, který se používá již mnoho let (poté co byla zrušena výroba Limacidu). Je levnější. Ve Ferramolu je fosforečnan železitý - podle složení relativně neškodná látka, zato výrazně dražší. Slimax - nabízený opět na S-bazaru stojí zhruba stejně jako Ferramol, složení jsem se nedočetl. Zajímavý je český název u dovozového preparátu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 20.6.2007 20:30

Slimax není český výrobek - je to dovoz z Polska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.189 (?), 7.5.2008 13:15

Musím s Vámi souhlasit, Ferramol je opravdu perfektní. Bojuji se slimáky několik let všemi možnými prostředky (pivo, sůl, vápno, Vanish, Mesurol...)Až Ferramol mě pomohl a hlavně mým kytičkám. Neškodí životnímu prostředí a je po slimácích. A hlavně po nich nejsou cestičky a mrtvolky. Prostě někam zalezou a pochcípají. To se mi ulevilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.67 (?), 21.5.2008 11:28

Obávám se, že vzhledem k ceně Ferramolu se pak pěstování jakékoliv zeleniny nevyplatí. Ferramol jsem vyzkoušela ale slimáci skoro nezaregistrovali, že mu mají dát přednost před saláty a zeleninou. Abych posypala celé záhony je opravdu drastické o tom, že ve vlhku se granule rychle pokryjí plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika