Slimáci



host - 191.35 (?)
2.6.2007 21:11
A ještě jsem zapomněl, slimáci a suchomilky /mají domeček/ kupodivu zbožňují afrikány. Největší paseku dělají právě v nich a klíčících okurkách. Plzáka portugalského jsem našel jen jednouho.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
host - 1.251 (?), 24.5.2007 10:19
Mně připadá, že se jim špatně leze přes namulčovano rozsekanou trávu nebo dokonce dřevěné piliny. Když se jimi obsypají záhohy, neměli by tam přelézt. taky nemají rádi pálené vápno nebo dřevěný popel, to ale platí jen za sucha. Jinak se mi osvědčilo místy nechat kusy desek na trávníku, zalezou pod, hlavně když je více sucho a dají se potom v pohodě sbírat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.88 (?), 12.2.2009 20:18

Je sice pravda, že se jim po tom špatně leze, ale není to překážka, pokud není vedro k padnutí, přes piliny se dostanou. Nakonec, umí to i spodem. Všechny záhony jsem posypal docela slušnou vrstvou pilin a přesto byla zelenina sežraná a to zespod. Jednu mrkev jsem vytáhl s jedním slušně vypaseným exemplářem uvnitř...

S jedama pozor - pokud Ježek přežije, že snědl otráveného slimáka, velice dobře si to zapamatuje a tento druh slimáků už nikdy nesní!!! Vanishem trávíte nejen slimáky ale následně kde koho dalšího.

Likvidace slimáků nemá smysl, pokud to v celé vesnici děláte jenom vy. Domluvte se se sousedy na stejném způsobu likvidace slimáků. Jeden rok nevysejte žádnou zeleninu, nažeňte tam hejno kachen, prasat nebo čehokoliv co ty potvory sní, do všech zahrádek naráz, nebo těsně za sebou a uvidíte jestli to pomůže... Navíc, kachny Vám pozemek pro příští sezonu pěkně pohnojí... Navíc hrabavá drůbež (třeba slepice) se podívá i pod povrch, což skýtá možnost, že najdou i líheň...

Možnou variantou jsou vysoké záhony s hrubou dřevěnou stěnou (nehoblovanou, nebroušenou) nebo na ně ještě připevněte šmirgl. Když je uděláte delší stěnou na jih, budou na slunci a slimáci se budou i lépe sbírat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.98 (?), 17.6.2013 7:54

Taky jsem jim udělal ográdku se šmirglu, jsem zvědavej co klucí na to :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.230 (?), 23.7.2016 22:44

Dobrý den, měla jsem stejný problém, mám větší zahradu a prostředky na hubení jsou docela drahé a na velikost mé zahrady by vyšly hodně, zkoušela jsem pivo, kvasnice,,,,,nejvíc se mi osvědčily ovesné vločky, sypuje kde potřebuju a konečně jsem se jich zbavila.

Dočetla jsem se že je neumí ztrávit a zdechnou.Opravdu to funguje a cena je dostupná, ikdyž musím říct, že na svou zahrdu jsem za sezonu spotřebovala kýbl, ale je po nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.188 (?), 28.5.2007 18:48
V Hornbachu jsem koupila Feramol - slimáci se kamsi poděli a je od nich pokoj. Ledaže by chcípli po přežrání mojí mladou mrkvičkou, kterou před tím stihli sežrat a zlikvidovali mi kompletně celý záhon mrkve.
Jsou to modré kousíčky, které se nasypou na záhonek a slimáci to prej zbaští a zalezou a chcípnou v ústraní. Požer fakt přestal a to mám venku spoustu salátu a kolem záhonků jiřiny. Granulky nejsou nijak moc rozmáčivé, krabička byla sice dost drahá, ale zase se to nemusí sypat nijak hustě....no a prej je to nic proti ničemu, prý zdraví neškodné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.138 (?), 1.6.2007 10:36

Nám se osvědčilo pravidelné sekání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.86 (?), 2.6.2007 16:01
Nejlepsi je pivo slimaci se upiji k smrti...ale na zahradce vse prikryvam sklenicemi treba dyne rebricek atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.84 (?), 2.6.2007 16:33
Pivo přitáhne slimáky jak magnet - ze širokého okolí, i ty, kteří by váš záhonek jinak nenašli :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 2.6.2007 21:01
Opravdu se mi pomohl Vanish pelety. Vydrží i désť. Nasype se kolem záhonů, do stinných koutů atd. Nesmí se sypat na hromádky, lehce posypat na plochu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 2.6.2007 21:11
A ještě jsem zapomněl, slimáci a suchomilky /mají domeček/ kupodivu zbožňují afrikány. Největší paseku dělají právě v nich a klíčících okurkách. Plzáka portugalského jsem našel jen jednouho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika