Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
17.6.2010 12:28
Dobrý den. Já sice též holduji zmíněným laskominám, ale repelentní efekt proti různým zahradním "breberkám" nepozoruji. Jakmile přijedeme na chatu či chalupu, klíšťata si hned dávají echo- "už dorazila!". Manžel sehnal přípravek K-Othrine 25 SC, má široký záběr. Také se používá k plošnému ošetření travních porostů proti klíšťatům. Soudím tedy, že by mohl zabrat i proti sametkám. V každém případě nám nic jiného nezbývá, než ho zkusit.Účinnost je 3 měsíce. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.6.2010 12:28
Dobrý den. Já sice též holduji zmíněným laskominám, ale repelentní efekt proti různým zahradním "breberkám" nepozoruji. Jakmile přijedeme na chatu či chalupu, klíšťata si hned dávají echo- "už dorazila!". Manžel sehnal přípravek K-Othrine 25 SC, má široký záběr. Také se používá k plošnému ošetření travních porostů proti klíšťatům. Soudím tedy, že by mohl zabrat i proti sametkám. V každém případě nám nic jiného nezbývá, než ho zkusit.Účinnost je 3 měsíce. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek p - (13) - 2.210 (?), 29.6.2010 17:29

Dobry den jake jsou zkusenosti s timto pripravkem K-Othrine 25 SC?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 29.6.2010 17:38
O zkušenosti zatím nemohu mluvit, je postříkáno teprve druhý týden. Za další či dva nahlásím stav. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.224 (?), 2.7.2010 14:24

Sametky mě pravidelně štípaly při pobytu na naší zahradě (na Karlovarsku) i jinde v přírodě. Poštípaná jsem pak bývala i ráno, asi se pak držely v posteli. Proto jsem se před odchodem na zahradu vždy navoněla Difusilem, nastříkala ho i na dlaně a potřela všechna oblíbená místa sametek - pod okrajem kalhotek, pod koleny apod. Také jsem při výskytu vždy doma pečlivě vyluxovala koberce a také postel.

Nic jiného účinnějšího jsem proti nim nenašla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.103 (?), 10.5.2013 16:34

Musím vylíčit také svou zkušenost se sametkou. Před dvěma lety jsme také na své zahradě zjistili její přítomnost nespočtem svědivých pupínků po celém těle, hlavně v oblastech spodního prádla. Hledala jsem na internetu nějaké účinné přípravky, jak se této potvory zbavit a nakonec jsem koupila K-Othrin, kterým jsem vystříkala celou zahradu, včetně keřů, prostě všude kam jsem dosáhla a OPRAVDU tento přípravek fungoval!!! Strávili jsme na zahradě celé léto a nevím o jediném pupínku. Hned po aplikaci sice začal umírat i jiný hmyz, ale stálo to za to. Klíšťata jsem také na zahradě neviděla. Letos při zasévání květin a úklidu zahrady jsem viděla, že sametka je tam stále s námi. Dokonce svoje vajíčka nakladla na naši okrasnou vrbičku, ze které začaly opadávat listy, které vysávají. Takže opět objednávám 3 krabičky tohoto roztoku a opět vystříkám celou zahradu -cca 16 m2, cena za 1 kus je cca 100 Kč. Vyzkoušejte a nebude litovat. M. Mašková Ústí nad Labem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 22.7.2010 7:49
Dobrý den. Slíbila jsem podat zprávu o účinnosti K-Othrine 25 SC na sametky. Jsem spokojena. Od postřiku, což je asi měsíc, není problém se sametkami, klíšťaty a dokonce na dvoře na svahu v křovinách ani s komáry. Ti je měli přes den jako ložnici. Much je také minimálně. Podle výskytu kosů ostatní život v trávě zůstal zachován a vlaštovky létají také normálně. S deklarovaným množstvím postřiku manžel postříkal skoro dvojnásobek plochy. Sametky nejsou a to je, myslím, zásadní zpráva.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.132 (?), 13.8.2010 23:47

Dobrý den.

mám velikou prosbu - mohla byste prosím popsat, jak jste na to se sametkami teď? U nás teprve začínají (asi díky chladnějšímu létu), ale kdyby K-Othrin opravdu fungoval, nebudu vůbec váhat..

Díky moc,

R. Špaček, posta AT radimspacek DOT cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.8.2010 14:40
Dobrý den. Omlouvám se za pozdní reakci, ale byla jsem opět na chalupě. Zato však přináším čerstvé zprávy. Sametky nejsou. Komáři už sice ano, ale klíšťata a sametky ne. Domnívám se, že stále ještě stojí za to postříkat. Je veliká pohoda jít na zahradu v plavkách a nemuset se bát.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 141.45 (?), 21.5.2013 9:14

Dobrý den. Loni jsme K-Othrinem postříkali jen vnitřek stodoly /včely zednice?/ a půdy proti vosám a čmelákům, nebotˇ jsme s dcerou velmi alergické na jejich jedy. Zahradu jsme nestříkali, ale sametky ani klíšťata se po několikaletém zásahu tady neobjevily, Uvidíme letos, bude-li třeba.MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.7 (?), 25.8.2010 10:01

Také to máme. Opravdu pomáhá pouze jediné. Nastříkat difusil na nahé tělo, pak na oblečení, jít na zahradu, pracovat. Po ukončení práce všechny věci do pračky a člověk okamžitě do sprchy. Na zahradu až druhý den opět s postřikem.

Postřiky na trávu prý existují, ale musí se opakovat a pokud to nedělají i sousedé, tak je to k ničemu, přelezou k vám z okolních zahrad. Nám spíše pomohlo, že jsme trávu stříkali vodou.

Úplně nejlepší na svilušky (sametky) je studený srpen.

PS: 1. Zrovna se drbu! 2. Slyšel jsem fámu, že si ty roztoče přivezli komunisti z Amazonie, zkoumali je a oni jim utekli :-) Dík!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika