Sametka podzimní - Trombicula autumnalis



host - 207.103 (?)
10.5.2013 16:34

Musím vylíčit také svou zkušenost se sametkou. Před dvěma lety jsme také na své zahradě zjistili její přítomnost nespočtem svědivých pupínků po celém těle, hlavně v oblastech spodního prádla. Hledala jsem na internetu nějaké účinné přípravky, jak se této potvory zbavit a nakonec jsem koupila K-Othrin, kterým jsem vystříkala celou zahradu, včetně keřů, prostě všude kam jsem dosáhla a OPRAVDU tento přípravek fungoval!!! Strávili jsme na zahradě celé léto a nevím o jediném pupínku. Hned po aplikaci sice začal umírat i jiný hmyz, ale stálo to za to. Klíšťata jsem také na zahradě neviděla. Letos při zasévání květin a úklidu zahrady jsem viděla, že sametka je tam stále s námi. Dokonce svoje vajíčka nakladla na naši okrasnou vrbičku, ze které začaly opadávat listy, které vysávají. Takže opět objednávám 3 krabičky tohoto roztoku a opět vystříkám celou zahradu -cca 16 m2, cena za 1 kus je cca 100 Kč. Vyzkoušejte a nebude litovat. M. Mašková Ústí nad Labem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.6.2010 12:28
Dobrý den. Já sice též holduji zmíněným laskominám, ale repelentní efekt proti různým zahradním "breberkám" nepozoruji. Jakmile přijedeme na chatu či chalupu, klíšťata si hned dávají echo- "už dorazila!". Manžel sehnal přípravek K-Othrine 25 SC, má široký záběr. Také se používá k plošnému ošetření travních porostů proti klíšťatům. Soudím tedy, že by mohl zabrat i proti sametkám. V každém případě nám nic jiného nezbývá, než ho zkusit.Účinnost je 3 měsíce. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek p - (13) - 2.210 (?), 29.6.2010 17:29

Dobry den jake jsou zkusenosti s timto pripravkem K-Othrine 25 SC?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 29.6.2010 17:38
O zkušenosti zatím nemohu mluvit, je postříkáno teprve druhý týden. Za další či dva nahlásím stav. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.224 (?), 2.7.2010 14:24

Sametky mě pravidelně štípaly při pobytu na naší zahradě (na Karlovarsku) i jinde v přírodě. Poštípaná jsem pak bývala i ráno, asi se pak držely v posteli. Proto jsem se před odchodem na zahradu vždy navoněla Difusilem, nastříkala ho i na dlaně a potřela všechna oblíbená místa sametek - pod okrajem kalhotek, pod koleny apod. Také jsem při výskytu vždy doma pečlivě vyluxovala koberce a také postel.

Nic jiného účinnějšího jsem proti nim nenašla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.103 (?), 10.5.2013 16:34

Musím vylíčit také svou zkušenost se sametkou. Před dvěma lety jsme také na své zahradě zjistili její přítomnost nespočtem svědivých pupínků po celém těle, hlavně v oblastech spodního prádla. Hledala jsem na internetu nějaké účinné přípravky, jak se této potvory zbavit a nakonec jsem koupila K-Othrin, kterým jsem vystříkala celou zahradu, včetně keřů, prostě všude kam jsem dosáhla a OPRAVDU tento přípravek fungoval!!! Strávili jsme na zahradě celé léto a nevím o jediném pupínku. Hned po aplikaci sice začal umírat i jiný hmyz, ale stálo to za to. Klíšťata jsem také na zahradě neviděla. Letos při zasévání květin a úklidu zahrady jsem viděla, že sametka je tam stále s námi. Dokonce svoje vajíčka nakladla na naši okrasnou vrbičku, ze které začaly opadávat listy, které vysávají. Takže opět objednávám 3 krabičky tohoto roztoku a opět vystříkám celou zahradu -cca 16 m2, cena za 1 kus je cca 100 Kč. Vyzkoušejte a nebude litovat. M. Mašková Ústí nad Labem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 22.7.2010 7:49
Dobrý den. Slíbila jsem podat zprávu o účinnosti K-Othrine 25 SC na sametky. Jsem spokojena. Od postřiku, což je asi měsíc, není problém se sametkami, klíšťaty a dokonce na dvoře na svahu v křovinách ani s komáry. Ti je měli přes den jako ložnici. Much je také minimálně. Podle výskytu kosů ostatní život v trávě zůstal zachován a vlaštovky létají také normálně. S deklarovaným množstvím postřiku manžel postříkal skoro dvojnásobek plochy. Sametky nejsou a to je, myslím, zásadní zpráva.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.132 (?), 13.8.2010 23:47

Dobrý den.

mám velikou prosbu - mohla byste prosím popsat, jak jste na to se sametkami teď? U nás teprve začínají (asi díky chladnějšímu létu), ale kdyby K-Othrin opravdu fungoval, nebudu vůbec váhat..

Díky moc,

R. Špaček, posta AT radimspacek DOT cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 16.8.2010 14:40
Dobrý den. Omlouvám se za pozdní reakci, ale byla jsem opět na chalupě. Zato však přináším čerstvé zprávy. Sametky nejsou. Komáři už sice ano, ale klíšťata a sametky ne. Domnívám se, že stále ještě stojí za to postříkat. Je veliká pohoda jít na zahradu v plavkách a nemuset se bát.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 141.45 (?), 21.5.2013 9:14

Dobrý den. Loni jsme K-Othrinem postříkali jen vnitřek stodoly /včely zednice?/ a půdy proti vosám a čmelákům, nebotˇ jsme s dcerou velmi alergické na jejich jedy. Zahradu jsme nestříkali, ale sametky ani klíšťata se po několikaletém zásahu tady neobjevily, Uvidíme letos, bude-li třeba.MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.7 (?), 25.8.2010 10:01

Také to máme. Opravdu pomáhá pouze jediné. Nastříkat difusil na nahé tělo, pak na oblečení, jít na zahradu, pracovat. Po ukončení práce všechny věci do pračky a člověk okamžitě do sprchy. Na zahradu až druhý den opět s postřikem.

Postřiky na trávu prý existují, ale musí se opakovat a pokud to nedělají i sousedé, tak je to k ničemu, přelezou k vám z okolních zahrad. Nám spíše pomohlo, že jsme trávu stříkali vodou.

Úplně nejlepší na svilušky (sametky) je studený srpen.

PS: 1. Zrovna se drbu! 2. Slyšel jsem fámu, že si ty roztoče přivezli komunisti z Amazonie, zkoumali je a oni jim utekli :-) Dík!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika