Mravenci na zahrade



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 248.7 (?) 
17.6.2009 8:26, zobrazeno: 69176x

Dobry den,
na zahrade jsem pri sazeni novych rostlin objevila v zemi na nekolika mistech mraveniste mensich rezavych mravencu. Podle frekvence nalezu se zda, ze jich mame na cele zahrade asi opravdu hodne. Chci se tedy zeptat: co toto znamena (zda je to dobre, spatne, co to indikuje) a zda mohou nejak skodit vysazenym rostlinam? Zda se totiz ze se stahuji prave k nami vysazenym rostlinam (ruze, rybiz, rebarbora...). Nebo je to jen tim, ze se jim v kypre pude proste dobre stavi mraveniste? Zatim jsem je pristihla jen jak saji stavu z rebarbory, jinak se nezda ze by skodili. Presto mam obavy - poradi nekdo, jak se to s temito mravenci ma? Zda mohou nejak skodit? Dekuji za odpoved.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 224.10 (?), 19.6.2009 15:16

Pomáhá kypřící prášek do pečiva, prý je to nadýmá a níčí.Jinak škodí tím, že na rostlinách pěstují mšice.Pozor mravenci jsou vhráněna zákonem.Přeji hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.22 (?), 6.7.2009 19:39

Nazdar      Mravenci? chráněni nechráněni mě žerou celou zahradu včetně skleníku    nic na ně neplatí   prášek do pečiva? ha ha to je pro ně chtovka   horká voda ha ha sprcha čili koření mají tak do polívky a logr z kafe na druháka používal jsem formitox jak prášek tak zálivku a nic na ty potvory nic nezabírá možná jedině nějakej jed ale nic jsem nesehnal   jestli někdo něco víte napište nám  ??? prosím   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.213 (?), 6.7.2009 21:49

Jak je velká ta napadená plocha? Btw zahradou myslíte i trávník a nebo záhonky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 6.7.2009 22:51

Vy si asi myslíte, že nasypete do kouta zahrady trochu čarovného prášku, co ho v drogerii neznají a který Vám zde někdo poradí a od té doby bude nejbližší mravenec deset metrů za plotem.  Tak snadné to není. Mravenci se rychle množí a rojí, zakládají nová mraveniště.  Likvidovat dělnice je málo účinné, královen je v mraveništích obvykle víc. Je to nekončící boj.
   Na druhé straně - mám v trávě na zahradě desítky, možná stovky drobných mravenišť plných černých a rezavých potvůrek, ale že by to záhonům zeleniny či stromům nějak extra vadilo, mi nepřijde. Tak to neřeším, ono jich v průběhu léta zas ubude. Víc mě znepokujuje pukání třešní, hniloba meruněk, česneku, plíseň bramborová, probouzející se strupovitost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.180 (?), 26.4.2013 9:20

Mě mravenci sežrali už u druhého nově zasazeného ovocného stromku všechny pupeny co vyrašili a byly docela velké, nemohla jsem se jich zbavit, takže názory o tom, že na zahradě mravenci nic neničí trochu zavání, jinak nemám potřebu je ničit, ale lepivé pásky na stromku nezabírají, mám nový stromek třešně a také pátrám, aby mi ho zase nezničili, každý den ho prohlížím, jdu hledat postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 26.4.2013 20:58

Poridte si drubez. Leta jsem resil podobny problem, protoze u nas je mravencu opravdu hodne. Od te doby co mi v sadu a na zahrade behaji kruty, slepice a perlicky se mi je dari drzet na uzde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.2 (?), 27.4.2013 11:06

Dobrý den a už jste zkusila Chemstop, potřete ho na kmen nebo kmen obalte fáčem a pak to natřete, dělám to u kmenů, které mají hladkou kůru a u těch co mají kůru drsnou jako třeba hrušně tak to natírám přímo na kmen a maravenci mají smůlu, postřiky Vám moc nepomohou.Jarka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 27.4.2013 15:11

Pozor na pouziti Chemstop Ekofix u mladych stromku. U nekolika stromku se mi po aplikaci zacala odlupovat kura a stromky zaschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 121.214 (?), 17.5.2013 23:17

Moje maminka likvidovala mravence modrou skalicí. Tak jsem to zkusila také a velké hnízdo pod hruškou, která zatím nerodí (nemám zatím pro ní opylovače)  jsem zlikvidovala. Jinak používám s úspěchem také nejlevnější kypřící prášek v jahodách, viniči i v zelenině a zatím to zabírá. Mám špatné zkušenosti s mravenci pod kořeny. Zlikvidovali mi durmány i ibišky.Měli v nich nechutné hnízda s pořádně vykrmenými vajíčky. Prášek do pečiva také zabral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika