Mravenci na zahrade



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 235.12 (?) 
19.8.2009 9:44
zajímalo by mě, zda tento borex neškodí nebo respektive nezahubí rostliny neboť já mám mravence všude včetně jahod, celeru, okrasných rostlin jako třeba břečťan. Konkrétně u jahod a celeru ničí nanošenou hlínou srdíčka a tím rostlinu hubí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 55.26 (?), 19.8.2009 19:48

Běžte do zahrádkářských potřeb, uchopte pytlík s boraxem, napsaďte případně brýle a přečtěte si, co je tam napsáno. Myslím, že někdo v předchozích příspěvcích o boraxu a jeho působení na rostliny psal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.77 (?), 10.5.2013 23:04

borax taky nepklatí, aspon u nás..přijde mi, jako by se jim to líbílo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.103 (?), 1.8.2010 13:03

Dobrý den, zálívám je rostlinným olejem, nejlépe použitým třeba z friťáku. Rostliny to neničí a mravencům se to vůbec nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.147 (?), 14.6.2011 14:48

Máme mravence všude - ve skleníku, v pařníku, na zahradě, doma - jsou velmi přemnožení. Používám Loxiran® Mravenčí bufet, a jsem s ním spokojená. Spotřebuji zak 2 náhradní náplně denně, ale mravenci ubývají... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.6.2011 15:04
Dnes jsem ohlížel Mravenčí bufet ale cena 199,- mne odradila. Potřebuji zlikvidovat mravence ve skleníku a byl mi doporučen biocid Maxforce LN v ceně 49,- Káčé. V balení jsou obyčejné tři sáčky které se nastřihnou a položí na zem, mravenci vlezou dovnitř a odnosí dobroty do hnízda kde jim bude z toho zle. Způsob účinku: Insekticidní nástraha ve formě granulí určená k hubení mravenců (Mravenec černý a příbuzné druhy) v domech a jejich okolí. Základní složkou přípravku je cukr, a proto je přijímán mravenci jako potrava a je rovněž odnášen do hnízd. První uhynulí jedinci jsou vidět po 3-4 dnech, hnízdo je zničeno během 7 – 14 dnů po aplikaci. PS: v Receptáři to teprve bude!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.103 (?), 10.8.2009 11:32

Dobrý den. Na jaře tohoto roku jsem nakoupila ovocné stromky zhruba za 2500,-. Díky rezavým mravencům mi teď skoro všechny začínají schnout. Už mi také zlikvidovali velký záhon jahod. Zkrátka pod vším, co na zahradě roste je mraveniště. Nevím, jak s nimi bojovat, zahradu máme dost velkou. Vítám jakoukoli radu, jak se mravenců zbavit. Děkuji Ilona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.122 (?), 11.9.2009 12:19

Mám podobný problém. Mě zase otravujou takový ti velcí, lesní mravenci. Hned vedle toho roste překná švestka. Ale oni na ni lozí okusijí listy a při drobném třepání byli i na mě. Poradí mi někdo jak na ně? jak se jich zbavit? Nebo co použít, aby se na kmen přilepili a stromek nijak neničily?
děkuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.254 (?), 24.2.2010 20:11

Dobrý den.    

Přináším taky svou trošku do mlýna. Taky mě trápí mravenci na zahradě, tu mám malou a plnou menších mravenišť už mi i sežrali nasetou zeleninu. Mě pomáhá to, že mraveniště se škodolibou radostí rozhrabu a dobře proleju vodou. Takto udělám víc hnízd a další dny opakuju 2x, jindy 3x a většinou se odstěhují a když jen o kousek dál, znovu jim znepříjemním život až mám pokoj. Zatím mi nic jiného nepomohlo, u větších zahrad to bude zdlouhavější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 24.2.2010 20:44

S velkým úspěchem používám doma i na zahradě skořici v prášku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika