Mravenci na zahrade



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 222.12 (?) 
28.5.2013 14:51

postrik na mravence exzistuje a je scela efektni je to biolit přímo na mravence je sice na domácí použití, ale ja ho používám ve svý skalce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 133.213 (?), 6.7.2009 23:23

Ad skleník - tam bych se raději chemii vyhnul a zkusil najít hnízdo a to zničit. Při sebemenším dalším výskytu mravenců hned hledat další hnízdo, aby neměli šanci na regeneraci. V trávníku mám dobré zkušenosti s obráceným květináčem, ale to je spíš takový udržovací krok, aby je nenapadlo dělat nějaké větší manévry

Osobně mám s mravencema zkušenost spíše v domě. Jak si udělají hnízdo pod domem, je to vážné. Běžné prostředky nemají šanci. Ráno jsem vstal z postele a vysál jsem půl sáčku mravenců, kteří se promenádovali po podlaze a parapetu. Nechápal jsem odkud se berou, byli jak nějaké perpetum mobile. Pomohl až deratizér, který celý dům, sklep i okolí domu postříkal nějakým postřikem. Toto boužel opakuji tak jednou za 3 roky, protože mravenci jsou nezničitelní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 7.7.2009 20:16

Už jsem tady na toto téma odpovídal a teď to nemůžu najít, Dříve jsem zde vyčetl zalít mraveniště roztokem boraxu. Zkusil jsem to a zalil dvě mraveniště v trávníku a dvě ve foliovníku. Ve foliovníku se rozprchli tak rychle, že nechali i vajíčka na místě. Nevím, zda nebudou stavět znova. V trávníku obě hnízda opustili. Tak to asi platí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petulik1603 - (3) - 6.19 (?), 10.7.2009 14:33

Toto se mi zdá jako velmi dobrý nápad, chci jej vyzkoušet, můžete mi prosím napsat jak koncentrovaný roztok a zda použít studenou nebo horkou vodu? Pokud se to osvědčí, budou z nás zřejmě velkoodběratelé   zahrada je už jedno velké mraveniště...  Děkuji.Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 10.7.2009 15:36

Formitox je v podstatě borax za moc peněz. Koncentraci odhadem asi na 1/2 litru studené vody vrchovatou lžíci boraxu a pořádně zamíchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 10.7.2009 21:45

Borax koupíte v každé drogerii v balení cca 1 kg. Není drahý. Jen se pomalu rozpouští ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.66 (?), 11.7.2009 19:08

Na zahradě v blízkosti Mor. Krumlova - zahrada cca 1 500 m2 jsou mravenci naprosto, ale naprosto všude kam kopnu. Když sázím nové rostlinky, když obrývám stromy, no prostě všude. Nevím o tom, že by nějak škodili. Nic mi zatím nezničili, kdybych nešla do země, tak ani nevím, že tam jsou. Čas od času lezou po některých stromech, ale mám za to, že ničí mšice a pokud se nenastěhují do vašeho obydlí, tak to ničemu neškodí. Hubit je v přírodě čímkoliv, je podle mého mínění nošení dříví do lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 11.7.2009 22:09

Mravenci mšice neničí, naopak je roznášejí a "chovají"si je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 12.7.2009 13:37

To už je prostě úděl. Pokud bydlíte v chalupě, budete už navěky bojovat s kdečím. S mravenci, vosami, pavouky, komáry, mouchami, červotoči a já nevím čím vším. Já si vždycky říkám - tito tvorové tu byli milióny let před námi, z jejich životního prostoru člověk stále bezohledně ukrajuje. To, že štípou, koušou a sají, je jejich přirozenost. Tak je příroda vybavila, aby přežili. A daří se jim to setsakramentsky dobře. Teď jsem se například dočetla, že mravenci likvidují klíšťata. Ono všechno špatné, je pro něco dobré a v přírodě to platí dvojnásob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.166 (?), 12.7.2009 14:12

Zero, v paneláku já bydlím, to není řešení. Jsme ve 4.patře a obyčejní mravenci se zde už také vyskytli. Dlouhé roky celý dům "bojoval" s faraóny, vyskytly se i v jednom roce štěnice a potkani se bezostyšně prohánějí kolem kontejnerů a ti "oprsklí" jsem schopni vylézt šachtami nahoru do jakéhokoliv patra.  A k příspěvku nade mnou: kdyby mravenci likvidovali klíšťata, neměli bychom na chalupě a kolem ani jedno, protože tu je skutečně "přemravencováno". My nemáme kusadla, sosáky apod., tak holt občas použijeme sprej či horkou vodu, taky nejde nechat si zabírat životní prostor uvnitř domu. Jen je třeba provádět vždy zásahy tak nějak přiměřeně. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika