Jak na Mandelinku bramborovou?



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?)
14.6.2014 17:31

Mandelinku sbírám ale co s tímto broukem. Mám jej tam nějak moc. Neví někdo co to je a jak to škodí?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 125.110 (?), 18.6.2013 22:45

Minulý rok mi na larvy dobre pomohol prípravok Biobit XL. Je na báze BT toxínov. Tento rok som si dal záležať na zbere dospelcov, tak mám lariev málo, a striekať asi nebudem.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.80 (?), 6.7.2013 11:13

zabírá Vám letos nějaký postřik na mandelinku? Ja stříkal mospilanem a žádná nepadla. Včera jsem stříkal karatem a též nic. Vesele si žerou dál. Dneska jsem se už naštval a začal ručně sbírat.  Miulý rok jsem je postříkal a do dvou hodin začli padat. Letos děs běs. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.7.2013 13:24

Na Krarate jsou rezistentní, ale Mospilan by měl spolehlivě zabrat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 8:45

Mospilan jsem použil loni a těch 12 dospělců co jsem letos našel na 200 m2 porostu asi nepřezimovalo z toho co bylo loni na mém pozemku. /činkuje jak proti dospělcům, tak proti larvám a vajíčkům.

Jenom pozor, na některých obalech Mospilanu je reklamně velkým písmem napsáno "y gramů až na x litrů postřiku". Dejte si tu práci, a nastudujte si správné dávkování i potřebné množství postřikového roztoku. Jen čerstvý, správně namíchaný a  v potřebném množství aplikovaný Mospilan funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 12.6.2014 9:34

Bohužel Mospilan už moc nefunguje. Rezistence mandelinek vůči tomuto inskticidu už byla popsána v roce 2005 a mám obavu, že to lepší letos nebude.
Lépe je na tom ze stejné skupiny látek Calypso, z jiných úč. látek by měl dobře účinkovat Spintor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 11:51

rozhodně proti rezistenci je nejlepší střídání používaných účinných látek. Nejsem v bramborářské oblasti, u mne zatím funguje vše a tlak mandelinky je malý. Věřím však, že rezistentní kmeny v bramborářských oblastech mohou být problém.

Jinak, u rosiče používám ten difuzor, co mi umožňuje v bramborách (jahodách apod.) foukat sprej zespodu z meziřádku na spodní stranu listu. Nespoléhám na to, že by mi k transportu k vyjíčkům pomohl nějaký systémový účinek distribucí v rostlinných pletivech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 14.6.2014 17:31

Mandelinku sbírám ale co s tímto broukem. Mám jej tam nějak moc. Neví někdo co to je a jak to škodí?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 14.6.2014 22:31

Nějaká ploštice. Nemyslím, že by nějak významně škodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 14.6.2014 22:38

dokonce může jít o dravou kněžovku, která hledá vajíčka a larvy mandelinek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.76 (?), 15.6.2014 0:20

Už jsem Vám, Stando, chtěl dát za pravdu (a opravdu rád bych to udělal), ale nedalo mi to a pátral jsem dál.

Spíše to vypadá na vroubenku smrdutou a ta, bohužel, saje na rostlinách, ale doufal bych, že nebude mít katastrofální vliv na Vaše - dotazovatelovy - brambory.  

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika