Jak na Mandelinku bramborovou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
16.6.2014 13:24

Když ani prodejce neudává účinnost na mandelinku a doporučuje azol získaný z přírodního výluhu, pak je na místě přemýšlet, proč nepoužít azoly syntetického původu, případně jiné ...idiny,...

Pokud chcete Bio, pořiďte si křepelky a pětpeněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 148.81 (?), 16.6.2014 13:42

já napsal o tom co tady už někdo zkoušel a fungovalo mu to. a ja to vyzkoušel a nefungovalo to. ja newim proc je tolik lidi proti čemukoliv co ma pred nazvem bio nebo eko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.6.2014 13:58

Z bio prostředků mi nejlépe funguje sběr dospělců a kašování vajíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.81 (?), 16.6.2014 14:04

To mě taky, ale pokud pár dnů vynecháte, tak se to rozjede už moc. A neumím si moc představit ruční sběr na větší ploše.  Zkoušel tady někdo Neem Azal T/S? třeba by mohl napsat svoje zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.6.2014 14:25

Při počtu ošetření 2× za sezónu a spotřebujte do 2 let od načnutí (3 aplikační sezóny), je balení na 6×20ha. Myslíte, že sem chodí někdo kdo má sklon k bio a má každoročně 20-30 ha brambor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.81 (?), 16.6.2014 14:32

uznávám, že pravděpodobnost, že by sem zavítal někdo kdo dělá bio brambory na 20-30h je malá, ale za zeptání nic nedám  ;-)... dnes jsem volal do biocontu a od 1.6.  (na stránkách to ještě nemají) prodávají i balení po 50 ml. za cca 150,- to už stojí za zkoušku. 1500,- za litr se mi taky nechtělo platit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.145 (?), 17.6.2014 17:28

Zdravim. Neem Azal som proti madelinkam pouzil v piatok 6.6. Nebolo to planovane, ale zostalo mi tak akurat na tie moje zemiaky po postreku vosiek na broskyniach. V sobotu 14.6. si na zemiakovej vnati uz pochutnavali larvy najnizsieho stadia. To bol ich prvy vyskyt tento rok. Bol som v tom, ze ucinok azadirachtinu bude trvat trochu dlhsie. Dalsi postrek uz skusat nebudem, Azadirachtin si setrim na vosky, je to prilis drahe. Ale aj tak som jeho ucinnostou stale viac sklamany. Vosky na broskyniach, kt. dostali uz 2. davku su tam stale, hoci produkuju menej medovice a nerozliezaju sa, no ani po 2 tyzdnoch od prveho postreku sa ich kolonie nezmensili. Kedysi sa na mandelinky predaval Novodor, co bol kmen b. thuringensis ucinny prave na tohto skodcu, biobit je iny kmen, ten nie je ucinny. Ked nemate cas likvidovat mandelinky mechanicky, skusil by som mozno Spintor, do ovocnych stromov sa ho neodvazim pouzivat, lebo nie je selektivny, ale v zemiakoch by to nemal byt problem. Odporucam pozriet si knizku Botanicke pesticidy od R. Pavelu, je tam mnozstvo receptur na postreky z rastlinnych vyluhov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 17.6.2014 23:55

Dobrý večer,

upřímě se musím přiznat, že mandelinku bramborovou jsem chemicky nehubil bez mála 10 let. Za včasu seberu, nebo někdo z rodiny dospělce a červené natě od larev dlouho nepamatuji. Nějaká larva se občas najde, ale ne naštěstí ve stavu, kdybych byl nucený použít chemii.

Před tím jsem ji hubil Vaztakem 10 EC (pyrethroid obsahující alfa cypermethrin). V okolí jsme jediní, kdo si pěstuje na zahrádce pár šňorků brambor. Poslední dva roky se u nás mandelinka vyskytuje ojediněle.

Susední zemědělské družstvo na její likvidaci používá Mospilan, co jsem se informoval od agronoma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.84 (?), 15.6.2016 5:14
Dobrý den, já jsem včera také použil Mospilan a jsem zvědavý - co z toho bude. Při stříhání na dospělce to některým vadilo a podali dolů, některým to nevadilo a setrvávají dál. Uvidím a až zjistím - dám echo. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.98 (?), 14.5.2018 9:42

Otec má doma Mospilan - ten je systémový. Podle papírů by měl býr Spintor šetrnější, není systémový, rozkládá se rychleji. Za měsíc budu chtít jíst skoré brambory a potřebuju je postříkat, je tam mraky kukel a asi to nevysbírám.

Je opravdu Spintor šetrnější?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika