Počasí 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
17.2.2024 11:12

Nechci to zakřiknout, protože nevím, jak bude v březnu, ale prozatím to vypadá, že pravdu měla Dagmar Honsová, která předpovídala mírnou a teplou zimu, nikoliv ti, co tvrdili, že bude nejstudenější zima za desítky let a že tomu nasvědčuje chování zvířat a slupky od cibule. Pokud má někdo informace, že v březnu bude -20C, tak to beru zpět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.2.2024 19:49, zobrazeno: 3816x

Jaro se letos hlásí o slovo už v půlce února. 







Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 17.2.2024 6:53

yeskrásná zimní facka zprava, druhou zleva o futro držely moje holky, když šly později večer na zahradu-už za tmy dát něco na přilepšenou kočce myšilovce-zjistily, že umí automaticky sprintovat domůcheeky. Po zkouknutí narychlo pořízených fotek jsme zjistili, že se tam pohybuje nevrlý, předčasně ze zimního spánku probuzený psík mývalovitýenlightened. Teda já už o něm věděl dávno, jen děvčata potřebovala osobní setkání oko v zrak. Světla jeho sytě rudé, divý hlas, vzhůru z toho chlup a z hlavy dolů vlaswink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2024 9:53

Jak už jsem psal jinde, tak dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Minulý rok, pokud si vzpomínám, mrzlo a sněžilo. Takže když únor není bílý, pole nám nesílí, pane SPCH? Ovšem i přes současné hice, máme prakticky po vláhovém deficitu v půdě. Tady u mě napadlo začátkem prosince asi 25 cm sněhu, občas trochu prší a to zřejmě stačilo. Takže i přes globální oteplování jsme na tom prozatím dobře. V takovém Katalánsku je sucho, že voda je tam "na příděl" a dávno dávno tam platí zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů. Co já si tak vzpomínám, tak sucha byla i za období minulého režimu a zákazy zalévání zahrádek byly i tenkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 17.2.2024 10:17

Slunce ještě krátce svítí, vítr příliš nefouká, listí neodpařuje, a tak se zatím voda v zemi drží. Jestli to vydrží coolví jen ten Nejvyšší. Jen mě znepokojuje, že přes léta řečí o nutnosti zadržovat vodu v krajině se tak příliš neděje, nebo je pravda, že to současná vícekoalice neumí mediálně prodat. To tlačení na manželství pro všechny-nic proti jiným lidem nemám, jen by si dle mě měli pro spolužití najít jiné pojmenování- či disputace o euru nám pro přežití nezbytnou vodu do kalichů nedodá... Nojo, mocní ví, co já ne, drží prst na tepu dobycheeky, SPCH. P.S.:Nejen ve Španělsku je velká nezaměstnanost mladých+spousta plaváčků v plné síle, takže kdyby byli ochotní máknout, tak by i z mořské vody sladkou vyrobili.., no nic, trochu jsem se zasnilwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 17.2.2024 10:59

Ono záleží na tom, odkud se na to dívám. Když žiju v teplém podyjí, těžko si můžu stěžovat, že pořád není sníh (kdysi tady jeden člen a myslel to upřímně) Tady je vody, že stojí na polích v brázdách. Politiku bych do toho neplet, ta nám úrodu na zahradě nezajistí, spíš naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2024 11:12

Nechci to zakřiknout, protože nevím, jak bude v březnu, ale prozatím to vypadá, že pravdu měla Dagmar Honsová, která předpovídala mírnou a teplou zimu, nikoliv ti, co tvrdili, že bude nejstudenější zima za desítky let a že tomu nasvědčuje chování zvířat a slupky od cibule. Pokud má někdo informace, že v březnu bude -20C, tak to beru zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 17.2.2024 12:59

V součtu teplot je větší suma než průměr to ano. Jinak podzim komplet propršel, v zimě bylo opakovaně rekordní množství sněhu dohromady tak 1 metr sněhu to nebylo mnoho let, mrazy velmi silné Tmin pod -20°C... takže zima udeřila tady naplno, teď je sice teplotně nadprůměrný únor, ale opět pořád prší, jen 4 dny bez srážek. Postříkat kadřavost byly nervy, do toho když zrovna neprší tak silně fučí. Včera dokončen 2. postřik při větru 40km/h... část mědi na stromě část na hlavě, teď čekat jak to dopadne až vyraší. Severovýchod MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.2.2024 19:26

Doufám, že naše sněženky, jaterníky, talovíny, čemeřice a koniklece potěšily alespoň pana SPCH. K průběhu zimy bych dodal, že na rozdíl od Martina tady u mě teplota nepřesáhla -10°C tak jako v posledních několika letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 19.2.2024 23:41

Už jsem vyhodil na mráz palmy Trachycarpus f. a žumaru nízkou. Vydrží krátkodobý mráz i kolem -10°C, zvláště T.f. A také olivovník, vyhodím i vavřín. V garáži nebylo k hnutí (mám tam bordel i bez kyteklaugh) a venku jim bude lépe. Washingtonii, oleandry, slizoplod ještě nechám schované, avokádo také, ale i to mrazík přežije (mám vyzkoušeno, musí být ale otužilé, venku co to jde a zimované v chladu, kousek nad nulou, v té garáži). Muselo by se nějak zásadně ochladit, abych je lifroval zase zpět. Až na žumaru to není problém. Žumaře je asi 35 let, dá se s ní jen šoupat, ani na rudl se nevejde. Mám ji v kalfasu na maltu, vysoká je dva metry a váží moc. Přivezl jsem si ji z Tuniska, jako přichcíplý oplégr bez kořenů. Prodávali je kluci na pláži za 5 západních marek. Jako by to bylo včera. Do pr...wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 20.2.2024 8:17
taky už jsem dal ven vavřín, i fíkovník v květináči a tomel, z venkovního fíkovníku jsem sejmul ochranu z lepenkového papíru, zdá se, že loňské dřevo zimu přežilo.
počasí
počasí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika