Počasí 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
17.2.2024 9:53

Jak už jsem psal jinde, tak dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Minulý rok, pokud si vzpomínám, mrzlo a sněžilo. Takže když únor není bílý, pole nám nesílí, pane SPCH? Ovšem i přes současné hice, máme prakticky po vláhovém deficitu v půdě. Tady u mě napadlo začátkem prosince asi 25 cm sněhu, občas trochu prší a to zřejmě stačilo. Takže i přes globální oteplování jsme na tom prozatím dobře. V takovém Katalánsku je sucho, že voda je tam "na příděl" a dávno dávno tam platí zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů. Co já si tak vzpomínám, tak sucha byla i za období minulého režimu a zákazy zalévání zahrádek byly i tenkrát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.2.2024 19:49, zobrazeno: 3837x

Jaro se letos hlásí o slovo už v půlce února. 







Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 17.2.2024 6:53

yeskrásná zimní facka zprava, druhou zleva o futro držely moje holky, když šly později večer na zahradu-už za tmy dát něco na přilepšenou kočce myšilovce-zjistily, že umí automaticky sprintovat domůcheeky. Po zkouknutí narychlo pořízených fotek jsme zjistili, že se tam pohybuje nevrlý, předčasně ze zimního spánku probuzený psík mývalovitýenlightened. Teda já už o něm věděl dávno, jen děvčata potřebovala osobní setkání oko v zrak. Světla jeho sytě rudé, divý hlas, vzhůru z toho chlup a z hlavy dolů vlaswink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2024 9:53

Jak už jsem psal jinde, tak dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Minulý rok, pokud si vzpomínám, mrzlo a sněžilo. Takže když únor není bílý, pole nám nesílí, pane SPCH? Ovšem i přes současné hice, máme prakticky po vláhovém deficitu v půdě. Tady u mě napadlo začátkem prosince asi 25 cm sněhu, občas trochu prší a to zřejmě stačilo. Takže i přes globální oteplování jsme na tom prozatím dobře. V takovém Katalánsku je sucho, že voda je tam "na příděl" a dávno dávno tam platí zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů. Co já si tak vzpomínám, tak sucha byla i za období minulého režimu a zákazy zalévání zahrádek byly i tenkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 17.2.2024 10:17

Slunce ještě krátce svítí, vítr příliš nefouká, listí neodpařuje, a tak se zatím voda v zemi drží. Jestli to vydrží coolví jen ten Nejvyšší. Jen mě znepokojuje, že přes léta řečí o nutnosti zadržovat vodu v krajině se tak příliš neděje, nebo je pravda, že to současná vícekoalice neumí mediálně prodat. To tlačení na manželství pro všechny-nic proti jiným lidem nemám, jen by si dle mě měli pro spolužití najít jiné pojmenování- či disputace o euru nám pro přežití nezbytnou vodu do kalichů nedodá... Nojo, mocní ví, co já ne, drží prst na tepu dobycheeky, SPCH. P.S.:Nejen ve Španělsku je velká nezaměstnanost mladých+spousta plaváčků v plné síle, takže kdyby byli ochotní máknout, tak by i z mořské vody sladkou vyrobili.., no nic, trochu jsem se zasnilwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 17.2.2024 10:59

Ono záleží na tom, odkud se na to dívám. Když žiju v teplém podyjí, těžko si můžu stěžovat, že pořád není sníh (kdysi tady jeden člen a myslel to upřímně) Tady je vody, že stojí na polích v brázdách. Politiku bych do toho neplet, ta nám úrodu na zahradě nezajistí, spíš naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.2.2024 11:12

Nechci to zakřiknout, protože nevím, jak bude v březnu, ale prozatím to vypadá, že pravdu měla Dagmar Honsová, která předpovídala mírnou a teplou zimu, nikoliv ti, co tvrdili, že bude nejstudenější zima za desítky let a že tomu nasvědčuje chování zvířat a slupky od cibule. Pokud má někdo informace, že v březnu bude -20C, tak to beru zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 17.2.2024 12:59

V součtu teplot je větší suma než průměr to ano. Jinak podzim komplet propršel, v zimě bylo opakovaně rekordní množství sněhu dohromady tak 1 metr sněhu to nebylo mnoho let, mrazy velmi silné Tmin pod -20°C... takže zima udeřila tady naplno, teď je sice teplotně nadprůměrný únor, ale opět pořád prší, jen 4 dny bez srážek. Postříkat kadřavost byly nervy, do toho když zrovna neprší tak silně fučí. Včera dokončen 2. postřik při větru 40km/h... část mědi na stromě část na hlavě, teď čekat jak to dopadne až vyraší. Severovýchod MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.2.2024 19:26

Doufám, že naše sněženky, jaterníky, talovíny, čemeřice a koniklece potěšily alespoň pana SPCH. K průběhu zimy bych dodal, že na rozdíl od Martina tady u mě teplota nepřesáhla -10°C tak jako v posledních několika letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 19.2.2024 23:41

Už jsem vyhodil na mráz palmy Trachycarpus f. a žumaru nízkou. Vydrží krátkodobý mráz i kolem -10°C, zvláště T.f. A také olivovník, vyhodím i vavřín. V garáži nebylo k hnutí (mám tam bordel i bez kyteklaugh) a venku jim bude lépe. Washingtonii, oleandry, slizoplod ještě nechám schované, avokádo také, ale i to mrazík přežije (mám vyzkoušeno, musí být ale otužilé, venku co to jde a zimované v chladu, kousek nad nulou, v té garáži). Muselo by se nějak zásadně ochladit, abych je lifroval zase zpět. Až na žumaru to není problém. Žumaře je asi 35 let, dá se s ní jen šoupat, ani na rudl se nevejde. Mám ji v kalfasu na maltu, vysoká je dva metry a váží moc. Přivezl jsem si ji z Tuniska, jako přichcíplý oplégr bez kořenů. Prodávali je kluci na pláži za 5 západních marek. Jako by to bylo včera. Do pr...wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 20.2.2024 8:17
taky už jsem dal ven vavřín, i fíkovník v květináči a tomel, z venkovního fíkovníku jsem sejmul ochranu z lepenkového papíru, zdá se, že loňské dřevo zimu přežilo.
počasí
počasí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika