Vinaři z okolí Frýdku-Místku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
10.4.2017 16:20

Tady raší Negra, Uran,Rizamat, Venus,Himrod, Nimrak,Vanessa, Ananasnyj a Afrodita.Zmrzl Vostorg, Attica,Prim a Kodrjanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 10.4.2017 18:27
U mne Prim přežil -24, Galahad vysázený na jaře 2016 také, Cabernet Cortis tak stejně. Jediný mi zatím mlčí Beloje čudo. Ale všechno mám vysázeno blízko domu, tedy do 2 metrů od domu. Jaké podmínky byly u Vás?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.4.2017 20:17

Těžko říct, nějak jsem to nehlídal, nejtuhší mrazy byly hned v té první vlně, dva dny  -22,5°C potom už to šlo pod 20°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 56.54 (?), 21.4.2017 21:39

Mám takové tušení, že už asi vím od koho má tchán v Hrádku tyhle odrůdy.. Jubilejnyj Novgorod, Iza Zaliwska, Arkadia, Viktoria, Baltica, Frontenac nebo třeba Glenora... i ten Nýdek by odpovídal :-)  víceméně po jednom kousku... Novgorod vloni sice pomalu začínal, ale víno z něj bylo skvělé... nicméně přišlo mi teď 5 kousků solarisu, takže zítra jdu zasadit na zahradu. Réva je pro mě zatím vyšší dívčí, ale co se týče ovocných vín, tam už nějaké ty zkušenosti (a vlastní youtube kanál) mám :) tak snad se bude dařit i s révou

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 21.4.2017 21:55
Zdravím Tome, odkud jsi? S výsadbou bych nespěchal, dneska mrzlo -2,3 stupňě Budu sadit až v květnu. Solarisu tu mám vysázeno 10 hlav, letos by mohl pěkně zarodit. Zdraví Katoo @ Luboš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 56.54 (?), 21.4.2017 22:07

Zdravím, jsem z Třince, ale v Hrádku u tchána jsem "dostal" kousek políčka, kde jsem teď postavil tři sloupky, natáhl dráty a přesadil dvě relativně mladé hlavy Jubilejnyj Novgorod a Iza zaliwska (vypadá to, že přesazení přežily) +  vloni tchán sehnal 3 kousky muškátu bílého ze slovenska. No a mě včera přišlo domů 5 sazeniček solarisu, nemám ho moc jak uskladnit tak to mám do zítra zatím ve vlhkých novinách jak to přišlo. Ale je možná fakt, žebych to tam mohl projistotu nějakou dobu nechat ve sklepě v nějakých vlhkých pilinách.. S révou teprve začínám, ale mám opravdu omezené prostory, takže "jen" ovocná vína, ke kterým točím videa na youtube :)

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 21.4.2017 22:44
Jo už asi tuším, znám myslím z FB :) Nejsem zatím vinař, vysázeno mám sice 40 hlav různých odrůd, ale v roce 2015 a 2016, ty zatím neplodily (krom jedné hlavy Biancy a Solarisu), letos mám naději na první úrodu. Jsem z Návsí, Hrádek je o něco níže, teploty tam mohou být o nějakou desetinku stupně vyšší, záleží na poloze. Sazenice jsem měl před výsadbou asi 14 dnů ve vlhkém písku zasypané až po vrch, pak už začaly klíčit a při výsadbě už byly některé výhonky i 5cm. Chytly se pak všechny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 214.244 (?), 22.4.2017 13:10

40 hlav to je krása :) to bych bral taky, z toho by už pár litříků vína mohlo časem kápnout. Bohužel zatím mám omezené prostory na pěstování i na výrobu, byť už jsem dosal kousek místa místo 3 řádků brambor :)))) ale časem za pár let určitě rozšířím. Zatím je to o třech zbylých sloupcích z plotu a plotovém drátu se dvěmi kotvami v zemi... Tím pádem počítám, že víno se asi chystat dělat budeš? Cuvée anebo z každého pár litrů vína? T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 27.4.2017 14:31

Vínko bych samozdřejmě zkusit chtěl, ale zatím to moc neřeším. Nemám žádné zkušenosti ani vybavení na výrobu vína, to budu řešit až bude vize nějaké úrody, budu pak hledat čím vylisovat, v čem kvasit, co přidat, atd...

Když tak koukám na to počasí venku, bere mě až deprese frown

Využívám aspoň nečas k pročítání článků a zkušeností s jednotlivými odrůdami. Pozemku na výsadbu tady mám dostatek, jedno dokonce krásně svahovité s jižní orientací, ale je to neoplocené a cca 100m od baráku. Vysázím a pak budu moct hlídat s bambitkou před nenechavci angry , známe zdejší mládež laugh

Viděl bych to tam tak na 50 hlav mošťáku, to by byla krása, pozemek by potřeboval připravit, pěstovaly se tam brambory a obilí, je málo vyhnojený. Uvidím, pořád o tom přemýšlím enlightened

U baráku mám velkou zahradu, ale tu jsme nechali ovocným stromům, něco by se tu sice ještě vlezlo, ale nebyly by to už ideální stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 56.54 (?), 27.4.2017 20:17

Já už těch 5 hlav solarisu nakonec zasadil... nějak mi to nedalo... ale jsou hezky celé komplet zahrnuté, mají hezké hrobečky, které na začátku léta odkryju. A mám už domluveno, že to rozšířím a uberu brambor, takže bych pak měl mít cca 25-30hlav :) ale to až na konci roku + musím ještě na krajní plot dát stínící síťovinu. Z východní strany tam docela fouká, což se mi moc nelíbí a bude to tak asi i lepší pro zbytek zahrady, teda myslím si to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika