Halčivec révový nebo vlnovník révový



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 249.134 (?) 
14.5.2013 15:19, zobrazeno: 47870x

 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Réva mi byla napadena hlačivcem révovým,  jaký postřik provést abych se ho zbavila.. a jeste jedna vec. Pokud ho v nejblizsi dobe postrikam, listy se zpravý nebo je to už zásah po celý vegetační období a letos z révy nic nebude???diky za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 14.5.2013 15:25

Používá se třeba Sanmite, Omite už není.  List se nespraví, ale neopadne a hálčivec se zlikviduje, nebo podstatně omezí. Důležitý je jarní postřik Sulkou při rašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.134 (?), 14.5.2013 16:19

no me se to objevilo spise v dobe, kdy se  teprv pupen zacal rozvijet... tak ze listy nejsou plne rozvinuty... myslite si, ze kdyz se postrikaji,, tak se budou dal vyvijet listy?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 14.5.2013 17:26

Použite sirnaté přípravky např. Thiovit Jet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 0.226 (?), 14.5.2013 19:24

Je možno také použít Kumulus WG, který je současně proti padlí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.189 (?), 4.6.2013 10:16

Mohu použít Kumulus WG proti hálčivci jetě nyní, když už jsou listy vyrašené? Nespálí se? A pokud použiji nižší koncentraci, která je doporučena proti padlí, bude postřik účinný i na hálčivce? Děkuji za radu. Jsem záčátečník a pěstuji vinnou révu jen na pergole a až teď jsem zjistila, co má réva za chorobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.149 (?), 4.6.2013 14:47

Nechci nijak rejpat jen pisu jak jsem koupil - ted jsem v nejake situacni zprave cetl ze proti tady tem skudcum je zbytecne zasahovat, ze fatalni skodu nezpusobuji a postrikem se zlikviduji i dravi roztoci, takze to puvodn i stav do budoucna jeste zhorsi (no precetl jsem si to samozrejme az pote co jsem postrik proti provedl :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.6.2013 15:10

"... ted jsem v nejake situacni zprave cetl ze proti tady tem skudcum je zbytecne zasahovat, ze fatalni skodu nezpusobuji... "

Nutno rozlišovat, není roztoč, jako roztoč. Vlnovník opravdu skoro žádné velké škody nenatropí. Znám pěstitele, kteří mají na svých kěřích vlnovníka trvale a nevěnují tomu pozornost, někteří ani netuší, že mají rostliny něčím napadené. Zato hálčivec je hodně nebezpečný, při příznivých podmínkách dokáže zlikvodovat napadený keř během půl sezony o sazenici ani nemluvě. A sviluška (chmelová), když napadne révu je při přemnožení taky pořádný prevít. 

Hálčivec si pochutnává
Hálčivec si pochutnává
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.122 (?), 17.2.2014 18:47

... už jste letos něčím stříkli? Je teď lepší Sulka nebo Kuprikol? Děkuji. ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.2.2014 18:59

Samozřejmě Sulka, protože účinkuje jako akaricid i fungicid.Kuprikol je pouze fungicid, který proti vlnovníkovi/hálčivci neučinkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika