Co Vaše réva 2017



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 8.80 (?)
20.11.2017 21:50

Letos mi prvně zarodila odrůda Pamjati Zacharovoj, má volnější hrozen, dostatečně velké bobule s velmi dobrou chutí, bobule jsou chruplavé s málo semeny.Hrozny vydržely pod sítí dlouho viset na keři.Jeví se mi že to bude zajímavá odrůda. Martin




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 224.3 (?), 6.9.2017 16:42

Dobrý den, letos jsme zasadili na jaře vinnou révu (7 hlav), podle rad mám nyní vyvázaný od každé jeden výhon, vyštípané zálistky a počítám, že začátkem března budu řezat. V návodech psali, že při dobré péči sazenice první rok vyrostou i 1,5m. Mně některé vyrostly málo a jiné až 3 metry a o tom jsem se nic nedočetla. Mám tam ty 3 metry nechat přes zimu a řezat to až v tom březnu nebo je mám zkrátit o něco dříve? Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 6.9.2017 18:04

Já to chápu a dělám tak, že řežu až po novém roce, kdy už nehrozí silné mrazy, u mě to byl letos až ten březen. Řeže se na požadovanou výšku kmínku nebo na výšku kmínku + tažeň (kmínko-tažeň), tak to aspoň dělám já. A samo se řeže až do místa, kde je dřevo zelené. 

Snad jsem to napsal srozumitelně wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 7.9.2017 11:44

Měl bych k tomu několik postřehů, které nemám prakticky ověřené, ale viděl jsem je zde na fórech.

1) Pokud se zkrátí kmínek již teď (osečkování), začnou již teď rašit pupeny, které by měly rašit až příští rok

- Aby se tomu předešlo, tak je potřeba nechat několik zálistků, které převezmou růstovou roli hlavního kmínku a začnou se prodlužovat (a pupeny zůstanou v klidu)

2) Pokud se kmínek zkrátí, dojde k jeho rychlejšímu nabývání na objemu a přípravě na zimu jeho kvalitnějším vyzráváním, dřevnatěním.

Nevím jak moc jsou tyto dva názory v protikladu a jaká je tedy nejlepší metoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 10.9.2017 11:21

Tento rok je výnimočný nebolo treba veľa postrekov všetky stolové odrody sú chutné.A chodite aj na vinobranie po sklípkoch na morave.Tu je foto Blatnicke vinobraní.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 155.150 (?), 10.9.2017 20:39

Dnes som cestoval autom skoro 2 hod do prace na 2 tyždnovku, kámoš mi volal aby som sa zastavil a pozrel jeho stolové hrozno Talem.Skoro som odpadol 2kg určite malo dlhé tak 30 cm nato že mu na jar premrzol nádherné strapce.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 10.9.2017 20:57

kmínky se řežou až na jaře kdy nehrozí silnější mrazy, zpravidla únor-březen. Pokud kmínek nemá sílu tužky, žeže se na pupen těsně nad zemí a příští rok se zapěstuje nový. Vyvazujte kmínky tak, aby byly rovné a svislé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 13.9.2017 22:14

Olšava - 2017 - nevzpomínám si zda tato odrůda zde byla prezentována.Získal jsem ji asi v r.2001,kdy bylo o odrůdy velká nouze.Je to skvělá a pravá masitá stolní odrůda s velými bobulemi českého šlechtění.Omlovám se za kvalitu snímků.Foceno přes ochrannou síť a špinavé sklo. - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 14.9.2017 7:54

Míval jsem pochybnosti o pravosti Olšavy, ale zřejmě to bude ona. Zajímavé je, že v celém hroznu je dohromady tak 5 peciček, takže je skoro bezsemenná. Jestli to je anomálie letošního roku, nevím, v minulosti jsem si toho nějak nevšímal. Chuťově je to docela příjemná odrůda, ale také dokáže vymrznout ve dřevě (oproti jiným zde pěstovaným odrůdám).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 8.80 (?), 20.11.2017 21:50

Letos mi prvně zarodila odrůda Pamjati Zacharovoj, má volnější hrozen, dostatečně velké bobule s velmi dobrou chutí, bobule jsou chruplavé s málo semeny.Hrozny vydržely pod sítí dlouho viset na keři.Jeví se mi že to bude zajímavá odrůda. Martin




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 21.11.2017 6:58

Pamjati Zacharovoj je pravděpodobně synonymum pro I-8-7-9, FVR-7-9 neboli Svetlana.
Tato odrůda má sice ženský typ květu jako její matka Talisman, ale zraje dříve a její odolnost je na podobné, vysoké úrovni. Velikost bobulí také za Talismanem nezaostává, mívá je přes 20 g. Pro mne jedna z nej odrůd révy. Letošní mráz -21°C přežila na rozdíl od jiných stolních odrůd velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika