Co Vaše réva 2017



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
21.7.2017 6:27

Možná to bude vypadat jako neochota, ale myslím, že se ptáte na špatném místě. Jediný, kdo Vám opravdu fundovaně odpoví je Váš keř. A to s jednoletým zpožděním. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
            
host - 119.151 (?), 18.7.2017 21:41

Mne sa vôbec nezdá že by strádala. Možno je to len vaša podvedomá predstava, keď vidíte vinič zasadený v kýbli. Určite ho bude treba presadiť, ale možno majiteľ hnojí na list a korene prijímajú len vodu. V tom prípade si pri pravidelnej zálievke vystačí. Pestovanie v kýbli má svoje výhody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 224.127 (?), 19.7.2017 5:20

Myslím, že rostlina zatím nestrádá, protože je hnojena ke kořenům i na list. Zálivku má pravidelnou. S jejím zasazením do země se samozřejmě počítá, ale ten komu byla určena, zatím neměl připravené místo. Výhoda pěstování v kýblu je, že v zimě byla ve skleníku a hlavně na jaře, kdy mi venku zmrzlo 80% narašených odrůd, tak tato réva už kvetla. Když jsem ji po zmrzlých dával ven, byla už po odkvětu. Neberte prosím toto jako propagaci pěstování révy v kýblu, ale byl to takový pokus a protože mám pěstování révy jako koníčka, tak se tím bavím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 19.7.2017 7:17

Ok. Je to Vaše věc. Nechtěl jsem ani vyvolávat nějaký flame. Podle mých zkušeností vypadá 3 letý kmínek poněkud jinak. Ale může to být i odrůdou. Všichni tady jsme pionýři pěstování révy v podmínkách často velmi diskutabilních. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 19.7.2017 7:21

A taky si ji může vzít sebou na dovču, nebo aspoň na vejlet. Jeden takhle vyvez tchýnin jazykwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 20.7.2017 16:16
Kišmiš 342 je tady ve třech exemplařích, ale tento jediný roste a plodí super.Bezpeckový a chutově celkem dobrý.Je už k jídlu..Nechal jsem po dvou hroznech na letorostu.Roste opravdu silně a kmen je za několil let dost tlustý.Nějaký čásek medituji o tom, zda přetížená raná odruda při včasné sklizni je schopna dohnat v srpnu a září s ještě kvalitní listové plochy nahromadění asimilátů do starého dřeva a hlavně kořenů.Mohlo by to tak teoreticky fungovat.Čtu a kupuji co se dá, ale o tomto jsem se nikde nedočet.Máte na to nějaký názor, vyčteno nebo v praxi vyzkoušeno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 21.7.2017 6:27

Možná to bude vypadat jako neochota, ale myslím, že se ptáte na špatném místě. Jediný, kdo Vám opravdu fundovaně odpoví je Váš keř. A to s jednoletým zpožděním. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 21.7.2017 16:46

Ono pokud se nechá na ranné odrůdě větší zatížení, tak se doba zrání posune na později. Ranné odrůdy dojdou později, ty pozdější třeba vůbec nedozrají. Taky na to hřeším, na rannějších odrůdách nechávám větší zatížení, třeba letos mají u mě některé odrůdy zatížení nulové, tak si na tento jalový roku musí zaplodit dopředu. Pokud jsou hrozny na jídlo, není potřeba nějaká extra cukernatost. Samozřejmě všeho s mírou, zatížení má být takové aby letorosty narostly dostatečně dlouhé a zvládly keř vyživit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 10.9.2017 8:14

Somerset Seedless. Zkušenosti po několika letech. Pěstovaná u jižní stěny. Letos zatím nejvyšší a nejlépe vyzrálá úroda. Roste bujně. Mrazuvzdornost neskutečná, nezmrznou ani nejslabší konce výhonů. Chuť zvláštní, čím déle to pěstuju, tím víc mi nějak nesedí. Rodině to chutná. Dobře vyzrálé hrozny (obrázek) jsou sladké. Bezsemenost dobrá, sem tam pecička, neruší to. Pro moji polohu výtečná odrůda až na tu chuť.

Somerset Seedless
Somerset Seedless

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 253.99 (?), 23.9.2017 21:59

Pocul som staznost na drobnu velkost bobul, ale z vaseho obrazku vyzera velkost bobul solidna - tipoval by som aj viac ako 2g.
Ako sa vam zda velkost bobul?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Janek! - (8) - 226.212 (?), 30.8.2017 10:01

Jak máte oddělenou trávu od hlíny? Chtěl bych to podobně, ale bojím se toho, že tráva bude enormě expandovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika