Co Vaše réva 2017



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?) 
10.2.2017 13:09, zobrazeno: 74789x

Přeji všem pěstitelům révy v roce 2017 hodně úspěchů, málo jarních mrazíků a slabý tlak různých nemocí.

Tento rok se tu objeví spousta nových pěstitelů, případně se loňským začátečníkům začne letos pořádně zelenat, a tak se tu objeví spousta dotazů. Protože já jich budu mít určitě spoustu, už dopředu děkuji zkušenějším a i přímo matadorům za jejich cenné rady a postřehy.

Révě zdar!

P.S.: Máte někdo praktickou zkušenost s jednou jakoukoliv odrůdou, kterou by u sebe pěstoval na různé druhy vedení? Tj. RH střední, kordon ve skleníku, pergola atd. A mohl je prakticky porovnat co se růstu týče, výnosu týče a kvality týče.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 11.2.2017 22:04

Zdravim, pěstuji Medinu na vlastních kořenech na středním vedení, na vertiku a na pergolovem tvaru. Vyšší tvary mám u stěny, takže kvalitu nelze porovnávat s keři v otevřené poloze. Zdá se mi, že čím výše je keř vyveden, tím je bujnost růstu nižší a plodnost vyšší. Vertikální tvary mám u stěny 4 m. vysoké, plus vidím v tom že není potřeba provádět osečkování a probírat zálístky. mínus, že se neobejdu bez žebříku. 

Hibernal mám na středním vedení, plodné dřevo tvaruju na tři varianty. 

První je vodorovný kordón s 2-4 okými čípky, druhý je tvar se dvěma krátkými tažni - 5 oček +/-

a třetí varianta kterou jsem nařezal letos je řez podle systému Simonit & Sirch kdy jsem nechal na keři jeden tažeň a dva až tři čípky.

Z loňské sezóny se osvědčil nejlépe kordonový tvar, neboť na kordonu je větší podíl bazálních a spících oček a ty po omrznutí bujnějších letorůstků obraziíly a zaplodily. Vloni mi keře plodily jen z bazálních oček, vrcholové omrzly, ale i tak byla sklizeň pěkná. Jak je vidět na fotu.

Prohrabal jsem fota, pro srovnání chrupka bílá vedená na hlavu a stejný keř po letech na středním vedení, zde je už půlka hroznů sklizená.

A poslední fotka hovoří sama za sebe:-)


Chrupka, vedení na hlavu
Chrupka, vedení na hlavu
stejný keř po 10 letech na středním vedení (ten první)
stejný keř po 10 letech na středním vedení (ten první)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 12.2.2017 5:31

To je dílo, to jsou plody, nejdřív dřina, potom hodycheeky! Pěkné. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 12.2.2017 21:33

Dnes jsem začal řezat a ještě jedno krátké odpoledne a budu mít hotovo. Bylo nad nulou, réví vlhké, šlo pěkně ohýbat. Očka zdravá, mrazy zatím snad škodu nenapáchaly. Dorazily mně 3 sazenice z Kruhu (Boglárka, Conegliano a Pomerančová) a vypadají pěkně. Chci vyzkoušet Vertiko, nemám už moc místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 13.2.2017 20:18

Dneska jsem něco nafotil


hibernal kordon
hibernal kordon
hibernal simonit&sirch
hibernal simonit&sirch
hibernal dva tažně
hibernal dva tažně
Madlenka královská kordon
Madlenka královská kordon
spodni vinohrad 10 let starý
spodni vinohrad 10 let starý
horní vinohrad 4 roky
horní vinohrad 4 roky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.2.2017 21:12

Hezkésmiley. Ty kmeny ve spodním vinohradu v meziřadí tam patří?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 13.2.2017 21:43

Jo, původně jsem měl nižší vedení, ale teď to potřebuju rozšířit, tak jsem je natáh do boku, a postupně to podhřižuju, abych tam projel sekačkou. Koukám že jsi z Hradce, zrovna mi tam dneska odjela žena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 14.2.2017 15:00

Jaroslave koukal jsem na ten řez Simonit a Sitch. Vypadá to velmi zajímavě a logicky. Máte zkušenost, že by jej někdo u nás již zkoušel? Jaké jsou s ním zkušenosti ve středoevropských podmínkách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 15.2.2017 22:33

Osobně nikoho takového neznám, ale myslím že se už podle tohoto u nás řezat bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.71 (?), 14.2.2017 18:01

Je vidět že se s tím moc nemažete. ten 4 letý vinohrad ma krásně rovně zapěstovné kmínky.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika