Co Vaše réva 2017



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?)
4.7.2017 0:32

Hlásím první náznak peronospory (Muškát Zuzana) a také první známky padlí -
- 3. červenec 2017

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 254.170 (?), 31.5.2017 20:37

A ještě jedna fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 15.6.2017 22:06
Tak letos první padlí.Po loňské neblahé zkušenosti s krystalem v zimě vyklučeným to letos odstartovalo rondo.Fazochy průběžně vylamuji, slabší letorosty jsou již vylámány a tak jsem sáhl po síře a odstranil listy kolem hroznů.Hlavy 7-10 dní po odkvětu, bobulky se zdají v pohodě.Trochu se divím při tomto suchém a teplém počasí.V řadách kolem skleníků to tak nedýchá.Na viničce je rondo zatím v poho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 22.6.2017 12:58

Letos se opět potýkám s několika problémy révy.

1. Dvouletá sazenice údajné odrůdy Bianca (podle mě to Bianca není), trpí každým rokem potrhanými listy viz. foto.Provedl jsem letos akorát přihnojení na list a minulý týden postřik Kumulusem.

2. Opět jako loni se mi na listech vícero odrůd oběvují zaschlé fleky, na odrůdě Královna vinic a Einset Seedless navíc i svetlé fleky (padlí?).

3. Pozastavený růst u jednoletých sazenic, které letos pustily znovu od země. Vyrostly několik cm a zastavily se a to trvá už několik týdnů.

Potrhané listy Bianca?
Potrhané listy Bianca?
Detail listu - Bianca?
Detail listu - Bianca?
Zaschlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Solaris
Zaschlé fleky - Solaris
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Sieger
Slabý růst - Sieger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.210 (?), 22.6.2017 22:47

Tak znetvorené listy by neurčil ani šalamún. K určeniu by mohlo pomôcť to, že Bianca neskôr pučí, vďaka čomu uniká neskorým mrazom (u mňa spoľahlivo), no potom nasadzuje raketový rast a často predbehne tie skôr pučiace odrody. Vyzerá to ako spálené nejakým postrekom, keďže stonka je ok, len listy sú poškodené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 27.7.2017 19:50

Asi draslík. listy vypadají že je tam nějaký problém možná i bor. Pokud to není přehnojení pak bych zkusil koupit krystalon a lignohumát granulát na listovku a do konce roku ke kořenům co 14 dní. Dolů se toho dostane minimum, proto listovku. Pak ještě moc vody mě napadlo, ale s tím by přišel i def. hořčíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 67.13 (?), 12.8.2017 17:49

Zdravím,

vedel by prosím niekto povedať, čím sú spôsobené škvrny na jeseň vysadenej réve Bianca? Na 3. obrázku na nových listoch mi to pripadá aj na vlnovníka zakúpeného s rastlinou v obchode.

škvrny na liste - réva Bianca
škvrny na liste - réva Bianca
škvrny na listoch - réva Bianca
škvrny na listoch - réva Bianca
mladé listy - réva Bianca
mladé listy - réva Bianca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.185 (?), 20.8.2017 11:57

Buďte v klidu, na prvních dvou obrázcích je hypersenzitivní (obranná) reakce rostliny, pravděpodobně na padlí, na třetím je vlnovník révový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.30 (?), 26.6.2017 11:15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na škůdce vinné révy a případné řešení... Mám vinnou révu na pergole a letos jsou na ní zkroucené listy. Listy jsou ztočené do ruličky o průměru cca 1 cm, jakoby něčím zevnitř slepené. Když ruličku rozmotám, najdu tam akorát trošku bílé pavučinky, ale tvora žádného. Listy jinak zůstávají pěkně zelené, zatím... Netuší někdo, co to způsobuje a jak se toho zbavit? Přijde mi to, jako by se tam někdo zamotal, nakladl vajička a pak utekl.. předem děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 7.7.2017 10:13

Ty ruličky má na svědomí zobonoska révová. Většinou stačí ruličky s vajíčky otrhat a zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?), 4.7.2017 0:32

Hlásím první náznak peronospory (Muškát Zuzana) a také první známky padlí -
- 3. červenec 2017

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika