Co Vaše réva 2017



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?)
22.6.2017 12:58

Letos se opět potýkám s několika problémy révy.

1. Dvouletá sazenice údajné odrůdy Bianca (podle mě to Bianca není), trpí každým rokem potrhanými listy viz. foto.Provedl jsem letos akorát přihnojení na list a minulý týden postřik Kumulusem.

2. Opět jako loni se mi na listech vícero odrůd oběvují zaschlé fleky, na odrůdě Královna vinic a Einset Seedless navíc i svetlé fleky (padlí?).

3. Pozastavený růst u jednoletých sazenic, které letos pustily znovu od země. Vyrostly několik cm a zastavily se a to trvá už několik týdnů.

Potrhané listy Bianca?
Potrhané listy Bianca?
Detail listu - Bianca?
Detail listu - Bianca?
Zaschlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Solaris
Zaschlé fleky - Solaris
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Sieger
Slabý růst - Sieger
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 254.170 (?), 31.5.2017 20:37

A ještě jedna fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 15.6.2017 22:06
Tak letos první padlí.Po loňské neblahé zkušenosti s krystalem v zimě vyklučeným to letos odstartovalo rondo.Fazochy průběžně vylamuji, slabší letorosty jsou již vylámány a tak jsem sáhl po síře a odstranil listy kolem hroznů.Hlavy 7-10 dní po odkvětu, bobulky se zdají v pohodě.Trochu se divím při tomto suchém a teplém počasí.V řadách kolem skleníků to tak nedýchá.Na viničce je rondo zatím v poho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 22.6.2017 12:58

Letos se opět potýkám s několika problémy révy.

1. Dvouletá sazenice údajné odrůdy Bianca (podle mě to Bianca není), trpí každým rokem potrhanými listy viz. foto.Provedl jsem letos akorát přihnojení na list a minulý týden postřik Kumulusem.

2. Opět jako loni se mi na listech vícero odrůd oběvují zaschlé fleky, na odrůdě Královna vinic a Einset Seedless navíc i svetlé fleky (padlí?).

3. Pozastavený růst u jednoletých sazenic, které letos pustily znovu od země. Vyrostly několik cm a zastavily se a to trvá už několik týdnů.

Potrhané listy Bianca?
Potrhané listy Bianca?
Detail listu - Bianca?
Detail listu - Bianca?
Zaschlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Světlé fleky - Královna vinic
Zaschlé fleky - Solaris
Zaschlé fleky - Solaris
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Beloje čudo
Slabý růst - Sieger
Slabý růst - Sieger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.210 (?), 22.6.2017 22:47

Tak znetvorené listy by neurčil ani šalamún. K určeniu by mohlo pomôcť to, že Bianca neskôr pučí, vďaka čomu uniká neskorým mrazom (u mňa spoľahlivo), no potom nasadzuje raketový rast a často predbehne tie skôr pučiace odrody. Vyzerá to ako spálené nejakým postrekom, keďže stonka je ok, len listy sú poškodené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 27.7.2017 19:50

Asi draslík. listy vypadají že je tam nějaký problém možná i bor. Pokud to není přehnojení pak bych zkusil koupit krystalon a lignohumát granulát na listovku a do konce roku ke kořenům co 14 dní. Dolů se toho dostane minimum, proto listovku. Pak ještě moc vody mě napadlo, ale s tím by přišel i def. hořčíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 67.13 (?), 12.8.2017 17:49

Zdravím,

vedel by prosím niekto povedať, čím sú spôsobené škvrny na jeseň vysadenej réve Bianca? Na 3. obrázku na nových listoch mi to pripadá aj na vlnovníka zakúpeného s rastlinou v obchode.

škvrny na liste - réva Bianca
škvrny na liste - réva Bianca
škvrny na listoch - réva Bianca
škvrny na listoch - réva Bianca
mladé listy - réva Bianca
mladé listy - réva Bianca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.185 (?), 20.8.2017 11:57

Buďte v klidu, na prvních dvou obrázcích je hypersenzitivní (obranná) reakce rostliny, pravděpodobně na padlí, na třetím je vlnovník révový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.30 (?), 26.6.2017 11:15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na škůdce vinné révy a případné řešení... Mám vinnou révu na pergole a letos jsou na ní zkroucené listy. Listy jsou ztočené do ruličky o průměru cca 1 cm, jakoby něčím zevnitř slepené. Když ruličku rozmotám, najdu tam akorát trošku bílé pavučinky, ale tvora žádného. Listy jinak zůstávají pěkně zelené, zatím... Netuší někdo, co to způsobuje a jak se toho zbavit? Přijde mi to, jako by se tam někdo zamotal, nakladl vajička a pak utekl.. předem děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 7.7.2017 10:13

Ty ruličky má na svědomí zobonoska révová. Většinou stačí ruličky s vajíčky otrhat a zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?), 4.7.2017 0:32

Hlásím první náznak peronospory (Muškát Zuzana) a také první známky padlí -
- 3. červenec 2017

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika