Co Vaše réva 2017



host - 178.235 (?)
9.5.2017 18:25

Venus letos statečně mrazům vzdorovala, o odolnosti dalších dvou nemám páru.Počkal bych ještě, možná se objeví i u nich nějaký ten záložní pupen.Tak, jak se mně to stalo u odrůdy Sevar.Je dobré se neukvapovat, navíc i vinná réva se dá přeroubování na jiné bezsemenné a odolnější.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 178.235 (?), 26.6.2017 11:28

St.Martin obrůstá ze zálohy.Je překvapivě vzrůstný a klidně bych ho oželel.Víc mě mrzí ztráta Severu, který se špatně vzpamatovává po mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jsk - (16) - 61.97 (?), 8.5.2017 20:36

No já to sleduji z dálky 9000 km, s obavami, co najdu, až se vrátím ze služební cesty v sobotu domů. Odjížděl jsem ve čtvrtek minulý týden, mám Phoenix a Muscat Blue, obě odrůdy už byly narašené krásně, některé výhony už i po třech otevřených listech.

Microsoft aplikace Počasí ve Windows 10, která teda poslední rok funguje (alespoň pro mě) neuvěřitelně přesně, včetně hodinové předpovědi (kdy začne pršet, kdy skončí), už korigovala noc z úterka na středu na nulu — tak doufám. AccuWeather nadále straší mínus dvěma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 7.5.2017 22:44

Odrody ako Solaris su extremne plodne. Nasadzuju kvety ako dive. Daju aj z jedneho ocka 3 vyhonky a na kazdom su aj 2-3 kvety. Po zmrznuti bez problemov nasadia kvety zo zaloznych ociek a stihnu dozriet. Su sice pracne na zelene prace - odstranovanie /skracovanie vyhonov - ale istota urody po zmrznuti za to rozhodne stoji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Janek! - (8) - 226.212 (?), 9.5.2017 13:38


Brněnsko - Bianca už je v květu (6.5.2017)

Nové sazenice Hibernalu - většina, cca 70% už má 1-3lístky.

Sevar - čekám až se probudí podočka, mráz ho koncem Dubna nehezky poznamenal.

Savilon, Mery - první lístky.

Malverina 2-3 lístky :-)

Bianca
Bianca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
proky - (25) - 241.241 (?), 9.5.2017 13:56

zdravím z jihu čech, jsem naprostý laik, pořídila jsem 3 hlavy, sázené loni ke zdi pergoly, sazenice (venus modrý bezsemenný, afrodita též bezsemenná a arkádia bílá semenná), venus cca metrový má krásné zelené první listy, druhé dvě se zdají, že vůbec neraší, loni však byly všechny olistěné, ale ruka má nenechavá ty dvě bílé ostříhala, neublížila jsem rostlinkám myslíte, že se vzpamatují, celodenní slunce

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 9.5.2017 18:25

Venus letos statečně mrazům vzdorovala, o odolnosti dalších dvou nemám páru.Počkal bych ještě, možná se objeví i u nich nějaký ten záložní pupen.Tak, jak se mně to stalo u odrůdy Sevar.Je dobré se neukvapovat, navíc i vinná réva se dá přeroubování na jiné bezsemenné a odolnější.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.204 (?), 9.5.2017 19:09

Pokud to bylo ve vegetačním klidu, pak celkem bez problémů. Výška kmene může být klidně i pár centimetrů s tím souvisí jen ostřik dešťovou vodou, čím výš tím míň atd. jiné konsekvence. Jinak réva zvládne skoro všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.170 (?), 23.5.2017 17:05

Dobrý den, mám dotaz. Mám bezsemennou révu Jupiter tři roky starou. Letos i přes mrazy nasadila na květ na výhonech z hlavních oček i 3 květenství a na podočkách jsou květy také. Nechávali by jste u tak mladé révy všechny květy nebo raději něco vyštípnout? Pokud vyštípnout, tak které?  Díky. A.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Janek! - (8) - 226.212 (?), 24.5.2017 8:00

Trošku záleží na způsobu vedení, stanovišti, síle rostliny a jak chcete mít vysokou listovou stěnu. V každém případě bych to u révy, kterou máte 3. rokem redukoval. Počkejte, až budou jednoznačně viditelné malé hrozny a ty nejhezčí nechejte - ideálně 1 - 2 na letorost. Zmiňujete, že vám vyrašili výhony jak z oček, tak z podoček - ty z podoček bych zavčas vyškubal, ať se vám keř moc nezahustí. Fotka by asi řekla víc.. Pokud můžete přiložit fotku, určitě to pomůže :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 31.5.2017 20:34

Tak konečně jsem se dostal k vyfocení. Přikládám foto Jupitera.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika