Co Vaše réva 2017



roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?)
14.4.2017 22:53

Predpoved pocasia na 10dni hlasi mrazy aj na juhu SK. Termin cca rovnaky ako vlanajsie znicujuce mrazy. Avsak uz dnes je vinic naraseny vyrazne viac ako vlani v case mrazu. O tyzden to este podrastie.
Paradoxne vlani skody na vinici boli velmi zle - takmer vsetky vyhonky - ale skody na KIWI velkoplodom boli len mierne hoci rasia skor a teda vyhonky boli v pokrocilejsom stadiu vyvoja - dokonca aj zatvorene kvety kiwi prezili mraz.
Kto vie ci ked teraz vyhonky hrozna budu v pokrocilejsom stadiu ako vlani ci paradoxne nebude odolnost voci mrazu vyssia?
U nas su teraz vyhonky od 2-5cm

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Janek! - (8) - 226.212 (?), 3.5.2017 14:52

Mám podobně pozitivní zkušenost. Jen mi v opěrných tyčkách přišel Oslavan trochu dražší. Navíc je nepošlou poštou, takže pro ně musím do Náměště. Napsal jsem o tom článek na blogu - odkaz pod mým profilem. Je tam i seznam materiálu co jsem použil, tak snad to někomu přijde vhod ;-)

JInak na začátek každé řady jsem právě ke kotvě zasadil keřovou růži, ta by drát měla hezky popnout a navíc by měla být signalizační rostlinou pro Padlí. Tak uvidím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 3.5.2017 15:40

Ano kvůli dopravě sloupků jsem déle hledal vhodnou dopravu cena/výkon. Když jsem ji sehnal(zdarma), Tak mi sdělili, že pro ně není problém to poslat třeba přes Toptrans. Takže neváhejte a klidně se na to optejte. Těch pár sloupků není dnes pro dopravce žádný problém. Ačkoli ze stránek vyplývá, že je poštou neposílají, tak se s nimi dá domluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 4.5.2017 8:59

Drátěnku jsem stavěl minulý rok, nakonec jsem kupoval z Agropodnikas, velmi milá paní, která vše připravila a já si dojel osobně do valmezu. Sloupky mají trošku jiné než oslavany, vrtal jsem do nich jednu dírku, abych měl spodní drát 80cm nad zemí a horní dvojdrátí 200cm nad zemí (jestli se nepletu, přesně si to nepamatuji).

Krajní sloupky zabetonované a střední jen zatlučený do země (drží). Drát jsem vzal Bezinal 2,2mm, což není ideální na dvojdrátí, špatně se s ním totiž pracuje. Bohužel menší balení než 25kg neměli. Příště bych už zkusil něco tenčího od nás v železářství. Systém řetízků pro posuvné dvojdrátí zatím nemohu hodnotit, nepotřeboval jsem.

Přikládám fotky.


Posuvné dvojdrátí na řetízkách
Posuvné dvojdrátí na řetízkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 1.4.2017 7:03
Kdy očekáváte, že vám začne rašit vaše réva? Nebo již někomu začala?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.70 (?), 1.4.2017 8:01

Mne už prvé odrody začínajú, ale je to ešte len v takom štádiu že sa zväčšujú a otvárajú puky, žiadne zelené časti ešte nevidno.

Inak čakám že bude veľa očiek po zimných mrazoch suchých. Lebo keď som odoberal koncom zimy odrezky na rozmnoženie, tak z 35 vyrašili len 3. Ostatné boli suché. Tak som bol ešte včera kupovať sadenice a dnes to idem zasadiť. Zobral som na skúšku aj Diamant tak som zvedavý ako sa mu bude dariť..

Vladis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.4.2017 8:22

Očekávám že začne. Kdy, to je irelevantní, jak by řekl Perry Mason. Protože to nemůžu nijak ovlivnit, řídí to Sv. Petr. Nejsou to závody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.4.2017 14:27

V loňském roce jsem zasadil v Bulharsku sazeničku Primu a už vyrašila. Do poloviny února byla pod sněhem bez další ochrany. Opravdičtí vinaři, kteří zde pěstují citlivé odrůdy, nechávají révu celou zimu zabalenou v plastových pytlích a teprve minulý týden ji vybalili. Jinak by ty teploty (v lednu každoročně pod -20 st.) nepřežila. Možná námět k zamyšlení i v okrajových oblastech ČR.

Moje réva na Vysočině ještě samozřejmě spí.

Prim
Prim
Ochrana révy před mrazem
Ochrana révy před mrazem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.13 (?), 1.4.2017 17:20

Akože plastovy pitel ochráni pred mrazom?  Ti určite!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 11.4.2017 13:17
Kišmiš 342 ve skleníku je divoch.Velice brzy raší, je krásně vytální.Vedle stejná tříletá hlava Liepajas dzintars tak dobře neroste.Ale chuť muškátu je i ve skleníku úžasná.Somerset je o rok starší.Na vertiku to nezabere tolik místa a hrozny ozobáváme začátkem července.

kišmiš 342
kišmiš 342
Somerset má na vertiku ve spodních patrech už po 3 hrozínkách
Somerset má na vertiku ve spodních patrech už po 3 hrozínkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 14.4.2017 22:53

Predpoved pocasia na 10dni hlasi mrazy aj na juhu SK. Termin cca rovnaky ako vlanajsie znicujuce mrazy. Avsak uz dnes je vinic naraseny vyrazne viac ako vlani v case mrazu. O tyzden to este podrastie.
Paradoxne vlani skody na vinici boli velmi zle - takmer vsetky vyhonky - ale skody na KIWI velkoplodom boli len mierne hoci rasia skor a teda vyhonky boli v pokrocilejsom stadiu vyvoja - dokonca aj zatvorene kvety kiwi prezili mraz.
Kto vie ci ked teraz vyhonky hrozna budu v pokrocilejsom stadiu ako vlani ci paradoxne nebude odolnost voci mrazu vyssia?
U nas su teraz vyhonky od 2-5cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika