Co Vaše réva 2017



host - 134.70 (?)
1.4.2017 8:01

Mne už prvé odrody začínajú, ale je to ešte len v takom štádiu že sa zväčšujú a otvárajú puky, žiadne zelené časti ešte nevidno.

Inak čakám že bude veľa očiek po zimných mrazoch suchých. Lebo keď som odoberal koncom zimy odrezky na rozmnoženie, tak z 35 vyrašili len 3. Ostatné boli suché. Tak som bol ešte včera kupovať sadenice a dnes to idem zasadiť. Zobral som na skúšku aj Diamant tak som zvedavý ako sa mu bude dariť..

Vladis

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Janek! - (8) - 226.212 (?), 3.5.2017 14:52

Mám podobně pozitivní zkušenost. Jen mi v opěrných tyčkách přišel Oslavan trochu dražší. Navíc je nepošlou poštou, takže pro ně musím do Náměště. Napsal jsem o tom článek na blogu - odkaz pod mým profilem. Je tam i seznam materiálu co jsem použil, tak snad to někomu přijde vhod ;-)

JInak na začátek každé řady jsem právě ke kotvě zasadil keřovou růži, ta by drát měla hezky popnout a navíc by měla být signalizační rostlinou pro Padlí. Tak uvidím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 3.5.2017 15:40

Ano kvůli dopravě sloupků jsem déle hledal vhodnou dopravu cena/výkon. Když jsem ji sehnal(zdarma), Tak mi sdělili, že pro ně není problém to poslat třeba přes Toptrans. Takže neváhejte a klidně se na to optejte. Těch pár sloupků není dnes pro dopravce žádný problém. Ačkoli ze stránek vyplývá, že je poštou neposílají, tak se s nimi dá domluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 4.5.2017 8:59

Drátěnku jsem stavěl minulý rok, nakonec jsem kupoval z Agropodnikas, velmi milá paní, která vše připravila a já si dojel osobně do valmezu. Sloupky mají trošku jiné než oslavany, vrtal jsem do nich jednu dírku, abych měl spodní drát 80cm nad zemí a horní dvojdrátí 200cm nad zemí (jestli se nepletu, přesně si to nepamatuji).

Krajní sloupky zabetonované a střední jen zatlučený do země (drží). Drát jsem vzal Bezinal 2,2mm, což není ideální na dvojdrátí, špatně se s ním totiž pracuje. Bohužel menší balení než 25kg neměli. Příště bych už zkusil něco tenčího od nás v železářství. Systém řetízků pro posuvné dvojdrátí zatím nemohu hodnotit, nepotřeboval jsem.

Přikládám fotky.


Posuvné dvojdrátí na řetízkách
Posuvné dvojdrátí na řetízkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 1.4.2017 7:03
Kdy očekáváte, že vám začne rašit vaše réva? Nebo již někomu začala?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.70 (?), 1.4.2017 8:01

Mne už prvé odrody začínajú, ale je to ešte len v takom štádiu že sa zväčšujú a otvárajú puky, žiadne zelené časti ešte nevidno.

Inak čakám že bude veľa očiek po zimných mrazoch suchých. Lebo keď som odoberal koncom zimy odrezky na rozmnoženie, tak z 35 vyrašili len 3. Ostatné boli suché. Tak som bol ešte včera kupovať sadenice a dnes to idem zasadiť. Zobral som na skúšku aj Diamant tak som zvedavý ako sa mu bude dariť..

Vladis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 1.4.2017 8:22

Očekávám že začne. Kdy, to je irelevantní, jak by řekl Perry Mason. Protože to nemůžu nijak ovlivnit, řídí to Sv. Petr. Nejsou to závody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.4.2017 14:27

V loňském roce jsem zasadil v Bulharsku sazeničku Primu a už vyrašila. Do poloviny února byla pod sněhem bez další ochrany. Opravdičtí vinaři, kteří zde pěstují citlivé odrůdy, nechávají révu celou zimu zabalenou v plastových pytlích a teprve minulý týden ji vybalili. Jinak by ty teploty (v lednu každoročně pod -20 st.) nepřežila. Možná námět k zamyšlení i v okrajových oblastech ČR.

Moje réva na Vysočině ještě samozřejmě spí.

Prim
Prim
Ochrana révy před mrazem
Ochrana révy před mrazem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.13 (?), 1.4.2017 17:20

Akože plastovy pitel ochráni pred mrazom?  Ti určite!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 11.4.2017 13:17
Kišmiš 342 ve skleníku je divoch.Velice brzy raší, je krásně vytální.Vedle stejná tříletá hlava Liepajas dzintars tak dobře neroste.Ale chuť muškátu je i ve skleníku úžasná.Somerset je o rok starší.Na vertiku to nezabere tolik místa a hrozny ozobáváme začátkem července.

kišmiš 342
kišmiš 342
Somerset má na vertiku ve spodních patrech už po 3 hrozínkách
Somerset má na vertiku ve spodních patrech už po 3 hrozínkách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 14.4.2017 22:53

Predpoved pocasia na 10dni hlasi mrazy aj na juhu SK. Termin cca rovnaky ako vlanajsie znicujuce mrazy. Avsak uz dnes je vinic naraseny vyrazne viac ako vlani v case mrazu. O tyzden to este podrastie.
Paradoxne vlani skody na vinici boli velmi zle - takmer vsetky vyhonky - ale skody na KIWI velkoplodom boli len mierne hoci rasia skor a teda vyhonky boli v pokrocilejsom stadiu vyvoja - dokonca aj zatvorene kvety kiwi prezili mraz.
Kto vie ci ked teraz vyhonky hrozna budu v pokrocilejsom stadiu ako vlani ci paradoxne nebude odolnost voci mrazu vyssia?
U nas su teraz vyhonky od 2-5cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika