Co vaše réva? (2014)



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
Petik - (29) - 34.163 (?) 
30.4.2014 19:06

U mě pomalu rozvíjející se pupeny plus minus téměř u všech odrůd současně, pouze největší rozvíjení do lístků mi přijde u Vostorgu, Marquette, když tak na to koukám jde o odrůdy nejranější. Jo a Osceola Muscat je největší kabrňák v rozvinu. Zajímavé je, že jak byly ty poslední ranní mrazíky, tak některé pupeny většiny odrůd byly spálené mrazíkem, ale OM, v největším rozvinu jakoby o tom vůbec nevěděla. Takže pochvala pro Bredika. Možná, že mi dvouleté sazenice dokonce už letos také poprvé zarodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 30.4.2014 21:31

OM by bola super odroda nakolko je mrazuvzdorna a odolna voci hub. chorobam akurat ta jej plodnost je dost slaba, a k tomu mi este dost sprchava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.51 (?), 3.5.2014 21:09

3.5. Praha, Suchdol: i když je tu oproti jižní Moravě menší zpoždění, přeci jenom ve srovnání s loňskem pozoruji skoro 14 předstih (vloni mám na snímcích z těchto dnů jenom pupeny). A doufám, že se nám letos vynahradí loňský rok, na konci léta to slunce opravdu chybělo a na chuti to bylo znát. Martin Finke 

boskoop glory
boskoop glory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.5.2014 21:38

A co mráz?!?! U nás v HK bylo v pledne +8°C, teď je +4°C. Na baráku! Vyjasnilo se a přestalo foukat. Révu jsem zakryl netkankou, fólií, hadrem atd. Letorosty jsou už asi 10 - 25 cm dlouhé, tak snad je moc neolámu. Ale nechávám jic víc. Něco vyláme i vítr. Až je po všem, tak je teprve zredukuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.5.2014 6:40

Na baráku +1°C, auto omrzlé, prádlo zmrzlé, šedivec...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 18.26 (?), 4.5.2014 8:23

U nás v údolí Berounky bylo ráno v 6,00h +3°C. Včera jsem zakryl petkou pouze nové sazenice révy, které mají první lístky u země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petik - (29) - 226.43 (?), 4.5.2014 10:04

tak tak, proti šediváku u mladých sazenic řeším spolehlivě velkou plastovkou a protože balenou vodu nekupujeme, tak to v sadu vypadá spíš jak v pivovaře :) Protože za poslední léta, hlavně předloňský rok, mi co do mrazíků dal pořádnou školu, tak sazenice uzemě jsou takto dobře chráněné, vyvinuté lístky mají díky širokému tvaru dost prostoru. Horší je to pro révu vedenou výše nad zemí, tak pokud v příštích dnech teplota neklesne ještě níž, bude dle mého názoru vzhledem k letošnímu cca 10 dennímu předstihu takto odbyto jako po zmrzlých. 

Zajímavé je, že zatímco na konci března to vypadalo, že je vše o více jak čtyři týdny dopředu, teď se mi jeví, že si příroda na konci dubna zase trošku počkala, tedy alespoň u nás na královéhradecku a ten předstih v porovnání s předloňskem (resp. ročním průměrem) není až zas tak v předstihu. Mám zcela vlastní a lacikou teorie z pozorování přírody, že větší rozdíly jsou patrné v níže a jižněji položených oblastech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.5.2014 10:40

U mne tady v Břeclavi je rozdíl stále více markantnější, a je to o poloze. U jižní stěny řadovky až metrové výhony s dvojím květenstvím, stejné odrůdy na zahradě 3-5 listů. Největší rozdíly pozoruji u Arkadie nebo u Kodrjanky. Afroditu budu muset začít vyvazovat ke konstrukci ať to vichr nepoláme.

Afrodita
Afrodita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 4.5.2014 20:43

Znovu jsem zakrýval, co se dalo. Letorosty, co koukaly nebo na ně byla připlácnutá fólie, či netkanka, jsou zmrzlé na tabák. Nejlépe dopadly zakryté dekou. Zhruba 1/4 letorostů je v čudu. Tak snad už jen tahle noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.5.2014 10:15

Zdravíčko přátelé "stolaři", chtěl bych ze zeptat, zda má někdo zkušenost s odrůdou Original. Vloni mi poprvé zarodila, sklidil jsem tři menší střapce, a má hodně bujnýn růst. Letos jsem očekával o něco větší úrodu a vypadá to že bude ještě menší. Prozatím jsem na rostlině objevil jen dvě květenství, a to mají výhony více než půlmetrové. Ve skrytu duše jsem očekával že se objeví na těch delších výhonech ale zatím nic, je na nich minimálně 5-8 listů.

Zajímalo by mne hlavně na jak dlouhých tažních se nejlépe pěstuje. Já ji nechal dva tažně ve dvou patrech asi po osmi až deseti očkách. Roste jako divá a co se výživy týče, tak v okolí dvou-tří metrů mám dalších pět odrůd které kvetou jako divé, nemluvě o Kodrance, která je jako nezmar.

U nás na jihu je nyní přemokřeno a tato tendence má být do konce týdne. Réva nakvétá a tohle počasí by ji určitě po rozkvětu nesedlo.

Kišmiš Lučistyj
Kišmiš Lučistyj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika