Příspěvky uživatele - Petik

Příprava pozemku na výsadbu vinice, 12.11.2014
Ňáko nad tím hoši moc bádáte. Dělám to tak, že vykopu díru průměru 40 cm a hloubky 40 díru, na dno nasypu hrst cereritu, sazenici v korenech zasypu kbelikem kompostu a na vrch necham trochu te lepsi hliny z vrchu. Drn odvezu na kompost vcetne ty... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 10.10.2014
Solaris 19 °, některé hrozny 20, loni průměrně o tri stupně více. Nadm.výška 600 mnm.
Co vaše réva? (2014), 24.8.2014
Ta napravo, samozřemě krásný hrozen. Spíš teď vnímám fakt, že vy co pěstujete révu co do tepla optimálních podmínkách a vyroste všechno, tak za jediné podmínky - aplikace ochranných prostředků. Zatímco my z velmi okrajových oblastí sice prakticky... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 22.8.2014
Určitě zajímavé, ale nic pro mě, já hnojím slepičákama. Mirku, máte nějakou sklizeň, která pochází během roku z chemicky neošetřeného keře a ani jste na něj nepoužil stimulátory květenství (nebo co to je)?
Co vaše réva? (2014), 17.8.2014 Obsahuje fotku
Až na Solaris a Prim je všechno tvrdý jak brok, v naší poloze vždyť "před týdnem" přestalo chumelit... Ale zato, věřte nevěřte, skutečně nulová chemická ochrana. 
Co vaše réva? (2014), 8.7.2014
Já jak tak sleduji vývoj růstu rostlin dokonce Mirka podezřívám, že má ročně ne jednu, ale dvě úrody, jen se nám to ze skromnosti stydí říct :-)  Oproti mě, kterému díky drastickému zpoždění růstu v květnu z původně urychleného jara teprve... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 4.5.2014
tak tak, proti šediváku u mladých sazenic řeším spolehlivě velkou plastovkou a protože balenou vodu nekupujeme, tak to v sadu vypadá spíš jak v pivovaře :) Protože za poslední léta, hlavně předloňský rok, mi co do mrazíků dal pořádnou školu, tak... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 30.4.2014
U mě pomalu rozvíjející se pupeny plus minus téměř u všech odrůd současně, pouze největší rozvíjení do lístků mi přijde u Vostorgu, Marquette, když tak na to koukám jde o odrůdy nejranější. Jo a Osceola Muscat je největší kabrňák v rozvinu. Zajímavé... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 8.4.2014
jó, trefný.
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 10.3.2014
Od doby, co jsem na jaře začal stříknout angreše, tak se mi v létě nedělaj plesnivý kolečka na bobulích. Dělal jsem pokus, jednoho jara jsem jeden angešt nestříknul, ostatní ano, a byly v tom prokazatelně jasný rozdíly. Jinak plísní mi zpravidla réva... celý příspěvek >
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 8.3.2014
Stříknul jsem kuprikolem broskvoně, angrešty a taky klacky réví prakticky všech druhů.
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 5.3.2014
U mne jedování letos v předjaří začalo a doufám pro letošní sezonu i skončilo jedním postřikem Kuprikolu o víkendu. Loni jsem takto vydržel.  Fascinuje mě, jak vždycky kouzlíte s těma lektvarama, chemici ;)
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 28.1.2014
Jak zde někdo trefně poznamenal, vinohrad se připravuje s životností jedné lidské generace. Pominu-li určitou možnost přeroubování Vinifery na nějakou piwi, pak není divu, že hybridní odrůdy budou ještě dlouho nezajímavé pro spoustu pěstitelů. A... celý příspěvek >
Johanniter, Cabernet Blanc - zkušenosti, 27.1.2014
Jeden ze dvou hlavních důvodů proč zkouším pěstovat hybridy je, že chci vytlačovat a minimalizovat chemii z pěstování. Druhým důvodem je hledání mrazuodolnosti mnoha z takovýchto odrůd pro pokusné pěstování v nevinařské oblasti. To, že Solaris tak... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 28.11.2013 Obsahuje fotku
Tedy přikládám letošní výsledek. Sklizeň byla v půli září, o cca tři týdny později než loni. Cukernatost zhruba plus minus 23 stupňů. Což při té letošní bídě jak to všechno jelo pomalu zaplať pán Bůh. Letos jsem během roku nepoužil žádný postřik,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika