Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?)
4.2.2010 8:15

Při vynášení odpadků jsem si na chodníku zkoušela dvojitého Salchova.Naštěstí jsem dopadla na své lepší tváře mezi ty odpadky z roztrženého pytlíku a na hlavě mi přistála slupka od banánu.Bohužel mě nikdo nenatočil, tak mám o jeden úsměvný zážitek pro pobavení vnoučat míň.Takže jsem proti předpisům trochu posolila, co kdyby někdo neměl tolik štěstí co já a lížu si rány u kafe.

Pak se pod heslem  "Sněhu zmar a náledí zvláštˇ" pustím do likvidace rampouchů a kluziště na chodníku.Muškáty musí počkat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 2.2.2010 22:01

Na rozdíl od ostatních semínka zatím neseju, připadá mi to brzo, začínám obvykle až koncem února. Katalogy co mám jsem prohlédla, ještě netrpělivě čekám na dva s cibulovinami a pak seškrtám to vybrané -zahrádka, bohužel, není nafukovací... Jinak jsem tam zašla odházet sníh z pěšinky, nakrmit ptáky a kočičáky. Jestli zas napadne další sníh (podle metereologů by měl), budu muset znovu oklepat některé jehličnany... Jinak zatím vybírám kytky na netu a hledám informace o jezírkách, chtěla bych ho letos udělat.Bude jen malé - plast.nádrž a bez filtru, tak musím osázení vymyslet co možná tak, aby se v jezírku vytvořila jakás-takás rovnováha. Tak vybírám rostlinky...

kočičí hodování
kočičí hodování
zima na zahrádce
zima na zahrádce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 3.2.2010 10:52

Dnes je tady kalamita, silnice neprůjezdná, sypač taky zapadnul, nikam se nedostaneme tak se jdu pokochat na zahradu, koukám,že stromky mají docela pěkný pupeny a borůvky se už nemůžou dočkat jara jako já, semínka ještě nedávám, ale když to počasí dovolilo, vždycky v únoru už jsem dávala ven pod fólii ředkvičky a hrách, byly lepší než ve skleníku, tak to letos určitě nevyjde ale asi už ostříhám ve skleníku víno, všechny zdraví Ella-kladeňačka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 3.2.2010 12:59

V Praze je dnes "blaze". Pod peřinou jsem od sedmi poslouchala Impuls, jak je všude sněhu, vítr, jazyky, závěje... tady trošku pršelo, přešlo to do sněhu s deštěm, pak pár vloček a svítí nádherně sluníčko. Nemůžu se ho nabažit. Kéž by trochu odtály ty nechutné uklouzané hromady a lidé by mohli alespoň trochu chodit jako lidé a ne se snažit o úspěšné akrobatické cviky při překonávání hald na chodnících a podél vozovek.  Zítra večer se vracím do "sněhového království", o víkendu tam připadlo sněhu víc než dost. Dnes asi další přibyl, protože severní Čechy dostaly taky nadílku. Myslela jsem, že se dostanu k zimolezům, trochu je zkontrolovat, ale v tom sněhu to nelze, stačí odklizení kolem chalupy. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 3.2.2010 16:05

My už od začátku roku jezdíme jednou týdně za neměnným kolotočem: odházet sníh kolem chaty (plus každou druhou návštěvu ho sházet i z pultové střechy poněkud vratkého dřevníku), oklepat sníh z keřů, nasypat ptáčkům, rozmrazit na kamnech vodu v kbelíku, dát si kafe/čaj s rumem, prolítat psy v závějích, sednout do auta a jet domů. A mezitím v týdnu doma čtu Zahradu a Chataře a chalupáře.  

Už to začíná být trochu jednotvárné. Ladovská zima / za okny je ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.210 (?), 3.2.2010 16:41

Vychutnávam si s manželom čaro pani Zimy pri dennom odhŕňani snehu a už cakam, kedy mi vyrastú papriky. Už aby bola jar... Monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.247 (?), 3.2.2010 19:56

Přesadila jsem si muškáty do truhlíků, aby neživořily. Jako každý rok jsem hodně chcíplých vyházela. Na podzim se chytly úplně všechny.To je tak, když nemáte slušné místo, kam si rostliny na zimu uložit. Holt ten zbytek dokoupím. Zítra si vytáhnu ze sklepa nějakou hlízu kany a zasypu ji hlínou. Nechám ji ještě někde v chladu. V únoru se mě stává, že hlízy začínají černat, tak si to musím ohlídat. Taky koukám po katalogách. Už bych si objednala nějaké hlízy rostlin. Mám vybrané nízké kany, lilie a jiřiny. Zdá se mě to ještě brzy, ale když budu váhat, tak se vyprodá to, co se mě líbí.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 4.2.2010 8:15

Při vynášení odpadků jsem si na chodníku zkoušela dvojitého Salchova.Naštěstí jsem dopadla na své lepší tváře mezi ty odpadky z roztrženého pytlíku a na hlavě mi přistála slupka od banánu.Bohužel mě nikdo nenatočil, tak mám o jeden úsměvný zážitek pro pobavení vnoučat míň.Takže jsem proti předpisům trochu posolila, co kdyby někdo neměl tolik štěstí co já a lížu si rány u kafe.

Pak se pod heslem  "Sněhu zmar a náledí zvláštˇ" pustím do likvidace rampouchů a kluziště na chodníku.Muškáty musí počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.121 (?), 4.2.2010 8:48

Včera jsem sypal ptáčkúm slunečnici a k tomu pár jablek pro kosy a havrany... Ale co je pozitivní - ptáci už začínají cvrdlikat docela jarně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 4.2.2010 11:57

Taková zima jako je momentálně u nás mi nevadí, neboť je krásná  Naštvaná budu, až začne tát, všude bude čvachtanice a bláto - tenhle mezistupeň nesnáším  až pak konečně zase krásné,,rašící" jaro 

Dneska ráno bylo u nás krásně mrazivo a slunečno, tak jsem honem blejskla pár fotek...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 5.2.2010 21:02

Tak čvachtanice už dva dny , fotky jsou, Konvalinko, krásné!!! Dnes lidi asi taky něco dělali, jenom je pátek, tak jsou unaveni.

Já se stavila asi už v pátém semínkovém "obchodě", dnes H-chu, sháním totiž semínka Monardy - zavinutky a zase jsem neuspěla , ale něco jsem zase přikoupila a už opravdu se setím končím!!! Snad jen ta Monadra, když se zadaří. Krásný víkend všem. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika