Příspěvky uživatele - Jiří Janča

Jak se jmenuje tato kytka?, 6.11.2016
Jmenuje se po jednom z našich dravých ptáků...
Rozehřátí klobás, 2.11.2016
Miloši, nejsou ty klobásy slanější než lidská plasma?
Pamelník - množení, 2.11.2016
Pojem planý znamená nešlechtěný, přírodní druh. Používá se hlavně u užitkových rostlin. U rostlin okrasných, ke kterým pámelník patří, se používá spíše pojem kultivar nebo hybrid. Pámelník není zrovna keř příliš šlechtěný, takže se pravděpodobně bude... celý příspěvek >
Zkraceni, ostrihani orechu, 29.10.2016
Ořech má velkou tendenci k ronění mízy. Nejvhodnější termín řezu je koncem jara, když nové výhony dosáhnou délky 10-15cm.
Aeonium arboreu - větvení, 20.10.2016
Mám asi 5 let dvě - červenolisté a zelenolisté - u obou jen přirůstají konce větví a nové boční výhony žádné. To červenolisté už má přes metr... Takže asi čekat, event. zastřihnout, otázka ovšem je, jestli pak opět nevytvoří jen jeden výhon.
Určovačka, 18.10.2016
Pane Josefe, ta kytka má název po jednom ze základních dílenských nařadí. Občas jej mají v botanických zahradách jako kbelíkovou rostlinu, ta vůně je vskutku nepřehlédnutelná.
Hruška na jeřábu?, 16.10.2016
Stromková aronie je roubovaná na jeřábu, jinak by rostla jako keř. Takže dle sdělení kolegy Vysloužila by na kmínek hruška naroubovat šla.
Co to je za druh? (popřípadě nemá nějakou nemoc?), 15.10.2016
Euphorbia lactea cristata, ty fleky jsou normální. Jedná se o poruchu růstu, ztrátu apikální dominance - prostě přestane růst do výšky a roste do šířky. Časté u kaktusů, někomu se to líbí, mně ne, rostlina tím ztrácí to nejhezčí, elegatní... celý příspěvek >
Pozná někdo druhy kaktusů?, 15.10.2016
Tipnul bych si spíše Echinopsis, ale počkejme až vykvete, pak to bude jasné.
Druhy kaktusů, 2.10.2016
Zde s paní Lídou vyjímečně nesouhlasím. 1) asi Chamaecereus 2) Thelocactus 3, 4) Astrophytum - 3 asi hybrid, 4 asi senile 5) souhlasím - echeveria
Co je to za kaktusy?, 20.9.2016
Pětka je mladý Echinocactuis grusonii, ty sloupkovité se na mladých rostlinách špatně určují..
Prosím o určení názvu rostlin, 4.9.2016
1 je Verbena bonariensis, další dvě nevím.
Co to je?, 3.9.2016
pH
Co to je?, 3.9.2016
Na tykvovitou kytku mi nesedí charakter růstu. To roste u nás nebo někde v teplých krajích?
Strom z Chorvatska, 1.9.2016
To mne také překvapuje, že v Chorvatsku pěstují tropický strom, ale skutečně to tak vypadá... Pokud si dáte do googlu Melia azedarach, ukáží se tam obrázky z Malty i jiných míst ve Středomoří, ve východní Africe je dokonce invazívní.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika