Příspěvky uživatele - Jiří Janča

Kalina bodnantska “dawn”, 12.2.2018 Obsahuje fotku
Příkládám pár dnešních fotek mojí kaliny, je to z mobilu, nic moc kvalita. Koupena v únoru 2016 v Bellaflora u Vídně, měla tehdy asi půl metru a již několik květů. Po dvou letech má kolem 150 cm výšky a kvetoucích výhonů přes 100. Pomalu... celý příspěvek >
Obří řecké fazole, 12.2.2018
Takže děložní lístky zústávají pod zemí, jedná se zřejmě o kultivar fazolu šarlatového.
Kalina bodnantska “dawn”, 12.2.2018
Ta vaše kalina nemá žádná květní poupata, proto nekvete. Je to divné, pokud má přes metr, již by měla kvést. V době vegetace ji zkuste pohnojit a udržujte půdu kolem ní v bezplevelném stavu. Odpoledne Vám pošlu fotku mé dvouleté, květními... celý příspěvek >
Kalina bodnantska “dawn”, 9.2.2018
Jak je vysoký? Můžete vyfotit dvou a tříleté větve?
Ruční čerpadlo na vypouštění sudů, 1.2.2018
Já také přepouštím vodu hadicemi po zahradě. Není nutrné plnit vodou 20 metrovou hadici, stačí taková, která dosáhne na zem vedle sudu a k ní pak spojkami a la gardena připojíte pokračování libovolné délky, v té již může být vzduch, voda jej vytlačí.... celý příspěvek >
Ruční čerpadlo na vypouštění sudů, 31.1.2018
Pokud máte palec menší či větší než vnitřní průměr hadice, tak hadici před vytažením z vody na konci zalomte. Dělám to tak desítky let...
Identifikácia rastliny, 31.1.2018
Nějaká drobnolistá Peperomia, k předchozím doporučením bych přidal v zimě chladnější umístění.
Jak se jmenuje oranžová rostlina na obrázku?, 25.1.2018
Je to dosti špatně vidět, ale nevylučoval bych ani nějaké krásnoočko Coreopsis. Krásenka je většinou vyšší než kakost..
Aloe kaktus, 3.1.2018
Vyklepněte ji z květináče, odstraňte všechnu zem a podívejte se na kořeny. Jestli jsou černé, uhnilé, nechte ji stát nasucho v květináči dokud se neukáží bílé špičky nových kořenů a poté ji zasaďte do země pro sukulenty. Aloe v zimě téměř... celý příspěvek >
Co je to za bylinku?, 9.12.2017
Analgetický a protizánětlivý efekt se popisuje u Tradescantia fluminensis. Nesmíme ovšem opomenout efekt vtíraného alkoholu...
Afr. fialka - jak to dělají?, 8.12.2017
K zachování pruhovaného květu je nutné vypěstovat mladou rostlinku zakořeněním květní stopky. Alespoň to píšou množitelé, ale sám jsem to nezkoušel.
Identifikace rostlin dle listů, 5.12.2017
Pane Josefe, chlupatý asi opravdu není, ale právě ten vroubkovaný okraj, prohnutí do oblouku a podvinutí okrajů mi fialku připomnělo. A vůbec mám dojem, že to určování kytek podle listů nám poslední dobou nejde...
Identifikace rostlin dle listů, 5.12.2017
Ten spodní snad africká fialka Saintpaulia.
Neznámá rostlina připomínající citrusy, 25.11.2017
Charakterem růstu připomíná plumerii, ale ty listy tak úplně nesedí.
Plisen kaktusu - zachrana, 19.11.2017
Není to kaktus ale sukuletní pryšec Euphorbia. Výrazně trpí nedostatkem světla, proto to vytažení do špičky. Špička s vegetačním vrcholem je uhnilá, z té již neporoste. Je masivně napadený červcem vlnatkou. Racionální řešení by bylo hodit jej do... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika