Rozehřátí klobás



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?)
2.11.2016 20:53

Miloši, nejsou ty klobásy slanější než lidská plasma?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 111.8 (?), 1.11.2016 18:50

Nemělo být napsané že se do vody vysráží bílkovina, ale že se ve vodě prohřeje bílkovina v celém kusu masa (cca 1kg).I když se z těch kusů nějaká vysráží i do vody.Kdo takhle rozvlažuje na 80C 45min.tak o tom ví.Klobása podle mého názoru není tak velký kus masa.Maso je nařezané na kostky nebo semleté na mlýnku s velkou šajbou, tak nevím proč rozvlažovat.Teplota v uzáku klesne jen když tam klobásy dávám, kapky vody na nich nemám a cítit dehtem nejsou.rpstylle@seznam.cz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.11.2016 19:06

nevím proč rozvlažovat.Teplota v uzáku klesne jen když tam klobásy dávám, kapky vody na nich nemám

Nepřemýšlel bych o tom, kdyby se mi to 2x (jednou před lety a jednou loni) nestalo. V obou případech bylo venku kolem nuly, foukal dost silný vítr a byla taková plískanice (udírna je venku). Obtížné bylo uchránit dřevo suché i udržet stabilní teplotu v uzáku. Mám naložené maso a koncem týdne čekám podobné počasí. Rád bych se vyhnul případným problémům - např. předehřátím klobás.
   Absolutně bez problémů bylo uzení klobás v letním období, tam je zas náročnější chlazení mletého díla při míchání a uchování hotových výrobků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 1.11.2016 19:51

Udírnu mám venku celoročně, není přenosná.Bydlím v Krkonoších a v podzimním a v zimním období jsou tady velké rozdíly teplot.Z rána nefouká a v poledne je tady fučí jako blázen.Již jednou jsem psal (v jiném vláknu) že mám udírnu ohledně velkým rozdílům počasí dvouplášt'ovou a tepelně izolovanou.Vy a pan zahradnický guru Ferda jste to odsuzoval.Udržím teplotu v uzáku at' je -20C nebo nad nulou.Udím v létě v zimě.Třeba Vám to dobře dopadne když klobásy rozvlažíte.Já jen napsal co mi říkal jeden starý mistr řezník a uzenář.At' se dílo daří, rpstylle@seznam.cz 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.155 (?), 1.11.2016 13:14

Ak to chcete s klobaskami vyskusat, urobte experiment:..naplnte plastove flase s horucou vodou, a spolu s klobaskami dajte do velkeho igelitoveho sacku, vreca (zalezi aky exp chcete spravit). Zabalte do deky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.11.2016 14:06

A není jednodušší na horkovzdušná trouba vytemperovaná na 60st.C?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 1.11.2016 18:00
Není jednodušší horkovzdušná trouba.Jednodušší je horká udírna jak píše Ivap 243 114 1.11. v 10.49 h. Je pravda že jestli má někdo náhon 2m (nevím proč), tak by to mohlo být pomalejší.Nikdy jsem s tím neměl problem.Přece během pár minut tam udělám takové teplo, že ty klobásy nepoznají kde vlastně jsou.Jestli v troubě, hrnci nebo udírně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.11.2016 18:35

Stejně jednoduchá je horká udírna i v případě uzení masa. Ostatně řada lidí vkládá kusy z láku přímo do udírny, takže ta horká voda úplně nutná není.. A přesto mnozí, možná většina, rozvlažují maso ve vodě.
   V návodech na výrobu klobás se píše, že odvěšené klobásy se před vložením do udírny mají temperovat na pokojovou teplotu. Pokud během pár minut tam udělám takové teplo, že ty klobásy nepoznají kde vlastně jsou.Jestli v troubě, hrnci nebo udírně, pak by to temperování bylo zcela zbytečné. 
Není jednodušší horkovzdušná trouba.Jednodušší je horká udírna
Pro mě ne. Nastavit přesně teplotu v troubě umí malé dítě. Ale v udírně mi to tak snadno nejde. Což o to, na konci uzení, kdy celá stavba je rovnoměrně prohřátá, je teplota stabilizovaná, Ale na začátku, kdy se roztápí větším plamenem, je riziko příliš vysoké či nízké teploty reálné. Nemluvě o tom, že je potřeba mít otevřený komín, aby klobásyv řádně oschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 2.11.2016 11:46

nevytiahne ta voda soli z klobas? (osmoticky) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.11.2016 12:25

Když použijeme fyziologický roztok (cca 0,9%), neměla by.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 2.11.2016 20:53

Miloši, nejsou ty klobásy slanější než lidská plasma?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika