Příspěvky uživatele - Jiří Janča

Neznámá rostlina připomínající citrusy, 25.11.2017
Charakterem růstu připomíná plumerii, ale ty listy tak úplně nesedí.
Plisen kaktusu - zachrana, 19.11.2017
Není to kaktus ale sukuletní pryšec Euphorbia. Výrazně trpí nedostatkem světla, proto to vytažení do špičky. Špička s vegetačním vrcholem je uhnilá, z té již neporoste. Je masivně napadený červcem vlnatkou. Racionální řešení by bylo hodit jej do... celý příspěvek >
Plíseň po přesazení kaktusů, 17.11.2017
Jestli zem plesniví, je v ní pro kaktusy moc organických látek a zalévat kaktusy v polovině listopadu jim na zdraví také nepřidá. Vyklepněte je z květináčků, očistěte kořeny od zeminy - pokud tedy ještě budou mít kořeny- a nechte je stát v... celý příspěvek >
Určení květiny, 13.11.2017
Rhoeo discolor - již zde myslím byla.
Záhadný strom z Irska, 6.11.2017
Araucaria araucana
Neznáma z Kanárských ostrovu, 6.11.2017
Okrasných bobovitých keřů se pěstuje dost, nejčastěji Caesalpinia, Ale určovat semenáčky je nevděčná činnost.
Okrasný strom u zámku, 7.10.2017
Paulownia tomentosa. A na prvním obrázku je větrný mlýn v Kuželově 
Šafrán setý - pěstujete?, 6.10.2017
Ta žlutě kvetoucí bulharská kytka je krokusům příbuzná Sternbergia lutea. Mimochodem reagujete na 2,5 roku starý příspěvek...
Identifikacia dreviny - orech?, 25.9.2017
Juglans nigra, již tady byl mnohokrát...
Co to je?, 18.9.2017
Je to kytka jedovatá, příbuzná rajčeti a rýmuje se se slovem Zlín...
Pomoc s určením pokojovky, 30.8.2017
Mandarinka jistě ne, begonie nebo africká fialka Saintpaulia. Můžete vyfotit květ zepředu?
Jasmín pravý?, 15.8.2017
Ta kytka má s jasmínem společnou jen barvu květů, jinak je příbuzná bramborám, rajčatům a vůbec lilkovitým rostlinám - Solanum jasminoides.
Neznámá v květináči, 10.8.2017
 díky, a to jsem se na obrázky kalanchoí díval...
Neznámá v květináči, 10.8.2017 Obsahuje fotku
Známý mi poslal fotky kytky, o níž nic neví. Musím se přiznat, že se ji marně snažím určit již druhý den, nenapadá mne ani čeleď. Znáte ji někdo?
Neznámá, 4.8.2017
Pilea, několik druhů a hybridů má takové listy.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika