Příspěvky uživatele - Jiří II

Evercrisp, 31.10.2018 Obsahuje fotku
Na pořadník je brzo  zatím se vzdělávám a dále se budu více či méně spoléhat na štěstí začátečníka. Zatím kopejte jámy a vylepšujte půdu v místech budoucí výsadby 
Odrůda Admiral, 31.10.2018
Hodnocení chuti odrůdy Admirál, které napsal pan Hlavatý, doplním stručným oznámením, že moje manželka dnes vyhlásila Admirál za nejlepší jablko.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 31.10.2018
Dnes jsem na zahradě přesadil z miniškolky na trvalé stanoviště Williamsovu žlutou na hrušňovém semenáči, do extenzivních podmínek švestku Katinku na semenáči Zelené ryngle, sousedům daroval Williamsovu červenou na hrušňovém semenáči a známému... celý příspěvek >
Teplota a rýchlosť kvasenia, 29.10.2018
S podstatou vašeho příspěvku se ztotožňuji. Snad až na "aromatičnost drti", kterou zmiňujete. Myslím, že v průběhu kvašení odejde jablečné aroma snad někam "k andělům do nebe", ale rozhodně ne do tekuté části kvasu. Ale budiž. Sympatický a... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 29.10.2018
Na názory druhých se vykašlete a pěstujte odrůdy které vám chutnají.
Teplota a rýchlosť kvasenia, 29.10.2018
Poznámka k otázce kvalita nebo kvantita. S velmi dobrým přítelem jsme se názorově neshodli na způsobu přípravy jablečného kvasu natolik, že budeme pálit každý svoje, ačkoliv jsme v minulosti pálili slivovici společně. On preferuje kvas z... celý příspěvek >
Teplota a rýchlosť kvasenia, 29.10.2018
Neviem prečo usudzujete že horná vrstva nastrúhaných jabĺk bola dlho na vzduchu? Usuzuji tak proto, že jste z kvasu cítil myšinu již před odjezdem do pálenice. To znamená, že hnilobné/plísňové bakterie dostaly šanci v založeném kvasu přežívat... celý příspěvek >
Teplota a rýchlosť kvasenia, 28.10.2018 Obsahuje fotku
Pri zakladaní kvasu som do nastrúhaných jabĺk pridal enzým na rozklad pektínu, živnú soľ a kvások pripravený z cca 10 g čerstvého droždia na 100 litrov kvasu. Pokud jste rovnou nenastrouhal i několik nahnilých jablek, tak potom horní vrstva... celý příspěvek >
Vhodne odrody jabĺk na pálenku, 28.10.2018
Kvalitu burčáku ze Šampionu mohu potvrdit. Malé množství jsem si letos také připravil a chutnal mi dokonce víc, než zakoupený burčák z jižní moravy.
Vhodne odrody jabĺk na pálenku, 28.10.2018 Obsahuje fotku
Ještě jednou. Rozšrotovat, vymoštovat, nechat zkvasit a vypálit, je možné kteroukoli odrůdu nebo směs odrůd. Ovšem suveréně nejlepší mošty, nejen pro zamýšlené kvašení, dávají Panenské české a Jadernička moravská, Obojí prodává p. Pešek z Bojkovic... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 27.10.2018
Šlechtitel nových odrůd jabloní pan Buzrla fakticky naplňuje přísloví, že  "ani celá armáda těch kteří mluví, nezmůže jednoho, který jedná."
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 27.10.2018
Díky za informace, pane Hlavatý. Ono asi záleží na tom, jak se kde změnila průměrná roční teplota od doby uvedení této odrůdy a také na tom, jak který autor opisoval údaje od kterého dřívějšího autora. Ať už je to „říjen až prosinec i déle“ nebo... celý příspěvek >
Opál, 27.10.2018
Krásné žluté zbarvení jablek. V lednu a později, bude jejich chuť nepochybně skvělá.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 27.10.2018
Nepleteš se Miloši s tou krátkou skladovatelností? Jak K.Kamenický, tak i např. R.Pešek z Bojkovic, uvádějí konzumní dobu Listopad až Březen... a to podle mne krátkou skladovatelnost jaksi vylučuje.
Evercrisp, 27.10.2018
Hernajs, tak znovu jsou nejméně 20 let přede mnou. Nápad na stejné křížení jsem měl totiž před nedávnem No nic, provedu křížení Opal x Honeycrisp a Honeycrisp x Opal a to nejlepší, co z tohoto křížení vzejde, to bude určitě ještě větší pecka, než je... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika