Příspěvky uživatele - Jiří II

Česnek 2018/2019, 19.11.2018
Ten sníh je z vysočiny nebo z Romanie?
Česnek 2018/2019, 15.11.2018
Jestli je sadbový česnek zdravý, pak je moření hypermanganem zbytečné. V tom se vyjímečně shoduji s česnekovým guru Ing. Kozákem.
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 15.11.2018
Začátkem listopadu jsem neměl nad nad Rubinolu, Rubín a Merkur. Nyní v polovině listopadu, zřejmě díky letošnímu teplotně příznivému počasí, vychutnávám a nemám nad Admiral, Orion a Sirius. Rozhodnout se, které z nich je nejchutnější, to asi... celý příspěvek >
Opál, 14.11.2018 Obsahuje fotku
U nás doma momentálně soupeří o první místo v chuti Admirál, Orion a Sirius. Opal, s poněkud tužší a ne tolik šťavnatou dužninou, je za nimi jen o pomyslný chlup, ale věřím, že jeho správná doba teprve přijde.
Honeycrunch, 14.11.2018
Zatímco před měsícem jsem zde pěl chválu na tuto odrůdu, dnes považuji za nutné uvést, že v této době nastalo naprosté rozčarování z její chuti. Sladkost a příchuť jsou pryč, zůstává jen nezajímavá chuť/nechuť s natrpklou příchutí. Závěr dělám asi... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 13.11.2018
jj..mám ho Díky za nápovědu.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 13.11.2018
Copak je to za odrůdu, ten Wiltons?
Škrábavost pálenky, 13.11.2018
Tak to se vám ten cukr pěkně prodražil! Kvalita: Pokud to uděláte správně a v malé míře, tak to nikdo nepozná. Můžete ale vytvořit i tekutý bolehlav tím, že to přeženete. Závěr: Máte více pálenky, ale kvalitní ovoce a kvas to nevyžaduje.
Staré odrody z chorvadska len jablk 603 odrôd, 12.11.2018
Ta chorvatská databáze ovoce na www.stare - hrvatske - vocke.com je parádní. Díky za odkaz na ni, pane Fialo.
Rajčata 2019, 2.11.2018
Včera jsem měl rajčatový salát z posledních letošních rajčat (fňuk... fňuk), která jsem sklízel před prvními mrazíky a která mi tudíž dozrála doma. S oblibou experimentuji s výsevem semen z odrůd F1. V letošním roce u mne chuťově zvítězilo potomstvo... celý příspěvek >
Česnek 2018/2019, 1.11.2018
Jestli něco vyleze, tak to bude, jako noty na buben. I 12hod je moc. Doporučuje se v návdu na lahvi, jen 4hod. Že by v tom měl prsty kromě Alzheimra navíc také nějaký bubeník? Delší moření než podle návodu je sice zbytečné, ale s česnekovou... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 1.11.2018
Z obchodu jste si přinesl Bohemii, což je plošně zabarvená mutace původní pruhované odrůdy Rubín. Z toho, že vám Rubín nechutná si nic nedělejte. Buďťo strom není v dobré kondici protože např. trpí nedostatkem vody nebo některé z potřebných živin,... celý příspěvek >
Česnek 2018/2019, 1.11.2018
Klidně použijte tento. Dělával jsem to samé, později jsem přestal mořit sadbu úplně.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 1.11.2018
Ztráta tvrdosti dužiny se u mne projevuje na všech podzimních/ranně zimních odrůdách, jako je Rubín, Rubinola a Merkur. Na pozdnějších odrůdách ji zatím při mírném stisku prstů nezjišťuji. Admirál při včerejší ochutnávce překypoval štavnatostí.
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 1.11.2018
No právě pane Hlavatý. Zejména když se jedná o "ovoce, které je krásy tak svůdné..." ..."s dužinou pevnou, kyprou, štavnatou, chuti sladké, navinulé s aromatickou kořenitostí a s pikantní příchutí."  Kdo by po takovém čtení odolal a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika