Příspěvky uživatele - Jiří II

Citrónové zimní, 5.3.2019
Dalo by se říct, že Citronové zimní má tuhý kořínek a možná že i více typů, protože již František Pixa ve svém Klíči štěpařském r. 1848 o něm píše, že "nezasluhuje žádného rozmnožování", zatímco Karel Kohout o sto let později doporučuje: ... celý příspěvek >
Česnek 2018/2019, 2.3.2019
Mě by připadalo divné, kdyby z půdy nevylezl   Moravský kras 450 m.n.m.
Jablečné víno, 28.2.2019
Jestli je krekaříčkovi všechno jasné, pak ani já nemám dalších námitek k názvosloví. Jablečnou pálenku (jablkovici) budu i nadále pálit jen z vykvašeného moštu, nikoliv ze Cideru ani z jablečného vína, které zrály v dubových sudech.
Jablečné víno, 28.2.2019
Další matení pojmů. V dubových sudech "zraje" na Calvados výhradně jablečná pálenka - Jablkovice, nikoliv víno.
Jablečné víno, 27.2.2019
Vnímám z příspěvku zmatené názvosloví, které si dovolím poněkud opravit. Cider se vyrábí na pití, nikoliv na pálení. Během kvašení se budoucí Cider několikrát stáčí z kvasnic a kalů, mimo jiné s cílem odebrat kvasinkám dusíkaté látky, potřebné k... celý příspěvek >
Ryngle vhodné k pálení, 15.2.2019
Zajímá mne vhodnost k pálení ryngle Rekord. Může někdo kdo ji má, dát sem svoje mínění?
Parciální fermentace, 9.2.2019
Význam slova parciální, je dílčí - částečný, podle slovníku cizích slov. Autor způsobu parciální fermentace nechce nebo nemůže víc prozradit, jak říká on sám. V dokumentu ČT zde. říká v čase 10:56 toto: "Doba, kdy se nasypala bečka... celý příspěvek >
Lysice 2018, 9.2.2019 Obsahuje fotku
Odrůda Vršovský granát byla představena jako kříženec odrůd Melrose Beamon a Rubinola, na Europomu 2017 v Olomouci, viz foto. Je v nabídce Ovocné školky Litomyšl. O Valašské renetě existuje zde na Fóru samostatné téma.
Zápach v trnkovici po lihu, 6.2.2019
Rozředit vodou na 53% a nechat nejméně tři měsíce odvětrávat. Potom začít opatrně ochutnávat. Máte kliku, že vaše kořalka není cítit po fekáliích, to by se fakt pít nedala
Lis na ovoce, 7.1.2019
Poraďte prosím, kde se dají koupit nebo objednat výroba lisovacích plachetek a dřevěných roštů, dle zadání rozměrů.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 28.12.2018
V chuti Opalu jsem cítil jakousi exotickou příchuť, něco jako chuť tropického ovoce. Vůbec se nedivím, že s ním chtějí pěstitelé proniknout na trh v Anglii a v USA. Takovou příchuť Sirius nemá, přestože je to jinak velice chutný sourozenec... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 27.12.2018 Obsahuje fotku
Zrovna před chvílí jsme provedli rodinnou degustaci žlutoplodých odrůd z jednoho stromku, o kterém jsem psal dříve. Opal dozrál a chuťově předstihnul Sirius. Heliodor boduje vzhledově a vzhledem k mastné slupce nemá sklon ke ztrátě šťavnatosti,... celý příspěvek >
Nové odrody jabloni, 21.12.2018
Při pohledu na moje hodnocení z degustace zjišťuji, že mi nejvíce chutnala Semira (hodnotil jsem ji stejně, jako např. Topaz, Rozelu a j.) potom Kreja a Antopa. Nejméně bodů za celkovou chuť ode mne dostala Tophola. Cokoli dalšího o těchto... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Díky za odpověď, oplocení nemám v úmyslu. Z důvodu procházející zvěře, zapěstovávám čtvrkmeny až polokmeny na bujně rostoucích podnožích a chci přinutit neplodnou půdu aby plodila . Stromkům se zatím jakžtakž daří, některé již zaplodily. Ale v... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Vysázel jsem stromořadí na svém pozemku mimo zastavěnou část obce. Pozemek je ohodnocen jako "neplodná půda - trvalý travní porost." Měl bych žádat dodatečně o nějaké povolení?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika