Příspěvky uživatele - Jiří II

Lysice 2018, 18.12.2018
Moje hodnocení chuti se s celkovým hodnocením shoduje u odrůd Admiral a UEB 481 (UEB genotyp x Goldrush) Naopak se neshoduje u odrůd Sirius(o jeho podivné chuti jsem se již zmínil dříve) a Melrose, které jsem hodnotil niže. Výše jsem hodnotil Opal,... celý příspěvek >
Degustace Valmez prosinec 2018, 18.12.2018
Pro mne příjemné překvapení je, že v pořadí za chuť, se moje oblíbená Sudetská reneta umístila na 14. místě, před mnohými moderními, často až nekriticky propagovanými odrůdami.
Citroník, 10.12.2018
Moc pěkné. Vlevo dole na snímku je Kumquat?
TOP odrody sezóny 2018, 10.12.2018
Moravský kras 470 m.n.m. 1. Rubín 2. Angold 3. Sirius, Opal, Heliodor 4. Admiral
Fuji - červené mutace, 9.12.2018
Přestože mám letos dostatek vlastních chutných jablek, zakoupím občas ze zvědavosti několik jablek zde diskutovaných odrůd, abych je mohl osobně zhodnotit a porovnat s těmi, které pěstuji. Na rozdíl od pěkně vypadající, ale jinak nechutné a... celý příspěvek >
Evelina, 7.12.2018
Stejný poznatek se zatuchlinou, která je cítit z kupované Eveliny přičichnutím ke kalichu a po oloupání slupky je cítit z dužiny při konzumaci. Otřesná chuť vzhledově velmi pěkného jablka. Nikdy více!
Jak vyrobit mandlovou "slivovici"?, 4.12.2018
"Nevi nekdo jak vyrobit mandlovou "slivovici" co pridat treba do jablkovice aby chutnala po mandlích? Diky!" Normálně bych se tomu jen zasmál, protože ten dotaz je v podstatě stejný, jako kdybych se ptal: "A co mám přidat do jablkovice, aby... celý příspěvek >
Lysice 2018, 1.12.2018
Generál se prozatím asi skrývá za některým číslem UEB.
Lysice 2018, 30.11.2018
Pro pana Ivana z okénka: Nevzpomínám si, jestli Ing. Zima hovořil o jonathanové skvrnitosti u Admirálu, proto myslím, že nehovořil.  Patřím k těm šťastlivcům, u kterých jde Admiral pěstovat (Moravský kras) a jsem tomu moc rád. Idared v... celý příspěvek >
Lysice 2018, 29.11.2018
Dodatek z vystoupení Ing. Zimy k fyziologické pihovatosti Admiralu. Praxe ukazuje, že tato odrůda je téměř nepěstovatelná v oblastech, ve kterých je půda bohatá na Draslík.
Lysice 2018, 29.11.2018
Včera jsem tam byl. V sálu bylo letos dokonce několik volných míst. Za sebe mohu říct, že organizace celé akce byla bezvadná. Anonymně byly degustovány a hodnoceny vzorky 50 odrůd, názvy odrůd byly známeny dodatečně. Chuť a stav některých odrůd byly... celý příspěvek >
České sady po sklizni 2018, 27.11.2018 Obsahuje fotku
Obrázek jsem převzal z FB, s datem 25.11.2018. Jedná se prý o sad na českobrodsku. Z komentářů vyplývá, že se nejedná o jediný případ. Sadařům se údajně nevyplatí najímat pracovníky na sklizeň, protože nízké výkupní ceny za jablka, by nestačily... celý příspěvek >
Nanghinova - znáte, máte?, 23.11.2018 Obsahuje fotku
To je ale zajímavá odrůda, tahle Nanghinova. Navíc vhodná do všech poloh. Vaněk o ní píše téměř v superlativech. Divím se, proč se tedy vic nerozšířilo její pěstování.
Moni, 21.11.2018
Tahle Moni vypadá "wirklich sehr gut" To by mohlo být něco ku zdaru, nemyslíte?
Česnek 2018/2019, 19.11.2018
Tak to je nářez! Tady, v Moravském krasu ani ň, jen nějaké vločky večer poletovaly vzduchem. Letos jsem také sázel do suché půdy, trochu vlhko bylo až dole. K hloubení důlků se mi nejvíc osvědčila úzská zednická špachtle. Ani lopatka Fiskars ji... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika