Příspěvky uživatele - Jiří II

Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 12.10.2018 Obsahuje fotku
Žlutoplodé odrůdy jsem sklízel před dvěma týdny, abych je mohl ukázat na místní zahrádkářské výstavce. U Opalu, Orionu a Heliodoru se jedná o plody z první sklizně. Opal a Heliodor příjemně překvapili líbivým vzhledem, z nevzhledných Orionů nedělám... celý příspěvek >
Vienská, 11.10.2018 Obsahuje fotku
Pěstování Vienské na kdouli se nedoporučuje, protože při své plodnosti na ní brzy přestává růst a hyne. Viz přiložená stránka z Vaňkovy Lidové pomologie.
Čím hnojit na podzim na malou zahrádku, 11.10.2018
Granulovaný hnůj je lepší než nic a navíc si nezaplevelíte záhonky. Hnojí se s ním na podzim. Je ovšem potřeba vycházet z potřeb pěstovaných druhů zeleniny. Např. pro cibuli a mrkev je hnojení hnojem nevhodné. Takže malá zahrádka se hnojí stejně jako... celý příspěvek >
Honeycrunch, 3.10.2018
Dnes jsem se konečně dostal k ochutnání plodu z první úrody. Výsledkem je naprostá spokojenost s touto odrůdou. Tvrdá, křupavá nažloutlá dužina, výrazná, ale přitom stále příjemná sladkost a příchut´ podobná jako u kupovaných Jonagoldů a jeho... celý příspěvek >
Určení staré odrůdy, 3.10.2018 Obsahuje fotku
Obracím se na znalce starých odrůd s prosbou o pomoc s určením odrůdy. Strom je údajně nejméně stoletý, občas jsou z něj odřezávány přerůstající, zlomené a staré větve. Strom stále bohatě plodí jablka jako na přiložené fotografii. Jablka jsou... celý příspěvek >
Red Delicious, 2.10.2018
Miloši, jistě že stanoviště, výživa, závlaha a probírka plodů, svůj vliv na velikost jablek mají. Dříve jsem o existenci RD v naší obci nevěděl, zato Starkrimson se tu vyskytuje poměrně často, avšak vždy menší velikosti. Proto jsem byl letos tak... celý příspěvek >
Red Delicious, 2.10.2018 Obsahuje fotku
Red Delicious se u nás objevil na výstavce zahrádkářů. Překvapil mne slušnou velikostí, na rozdíl od údajně příbuzného Starkrimsona, kterému ani letošní velmi teplé počasí v našich podmínkách nestačilo a zůstal menší a podle mne nedozrálý. Takže mám... celý příspěvek >
Heliodor, 29.9.2018 Obsahuje fotku
400 gramový Heliodor si nedovedu vůbec představit. Nekrmíte stromek vydatnými polévkami se zásmažkou? U mne zřejmě nebude nikdy tak velký. Vzhledově je to skutečně vydařená odrůda...
Nadejny nahodny semenac - postup, 27.9.2018 Obsahuje fotku
Z jablek v mém příspěvku z 22.7. se vyklubalo jablko s bílou nehnědnoucí dužinou, převládající chuť byla citronová kyselost. Na počátku zralosti byla dužina šťavnatá, do poloviny září však dužina všech jablek zmoučnatěla. Žádný stres, nenechám se... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 27.9.2018
Parádní čtení pane Rafaeli, potvrzuje mi to, co jsem vytušil intuicí. S tím přidáním slupek do lutru pro 2D to nepůjde, nejjednodušší bude přidat je do kvasu bezprostředně před pálením. Chodím totiž pálit na rektifikační kolonu, která umožňuje... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 27.9.2018 Obsahuje fotku
Díky za odpověď Miloši, také mám pochybnosti, ale myslím, že za zkoušku to stojí. Se sušením slupek není zase tolik práce, s loupačem jablek to jde rychle, slupky snadno uschnou pod stříškou i bez el. energie, viz fotky.  Oloupaná jablka lze... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 27.9.2018
Dobrý den pane Rafaeli, jeden dotaz na praktické zkušenosti bych měl. Chci získat jemnou, aromatickou jablkovici. Kvasit nechám pouze mošt bez jablečné drtě, před pálením stáhnu vykvašený mošt z kvasnic, protože se domnívám, že vařením odumřelých... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 26.9.2018 Obsahuje fotku
Nikam. S příjmením Arno, byl na loňském organoleptickém hodnocení v Lysicích. Všechny ostatní odrůdy mi chutnaly kysele, své favority jsem (samozřejmě že anonymně) podle chuti vůbec nepoznal. Šampionu Arno jsem dal nejvyšší bodové hodnocení za chuť,... celý příspěvek >
Jarka, 26.9.2018
Přichází mi na mysl otázka, proč holovousští šlechtitelé nepoužili svoji Jarku pro další šlechtění a místo ní sáhli po tom "prokletém " střížovickém Rubínu.  Např. : Odrůda Andera vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín, odrůda Benet vznikla... celý příspěvek >
Hádanka, 23.9.2018
Tady u nás by takové byly všechny
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika