Sezona výsadby ovocný stromků začala



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
13.11.2018 19:18

Copak je to za odrůdu, ten Wiltons?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
Niki - (4) - 145.69 (?), 7.11.2018 20:58

Tento rok by som chcel ešte zasadiť jabloň Evelina alebo Mantet. Slovenské e-shopy ju neponúkajú, teda aspúoň som ich nenašiel. Sem tam sa nájdu v Cz ponuke, ale zase mi odpísali že neposielaju tovar na Sk. Neviem či všetky eshopy neposielaju tovar alebo len niektoré. Viete mi pomôcť kde ich majú v ponuke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 12.193 (?), 8.11.2018 6:30

Rakovského marhuľa sa z času na čas niekde na internete objaví, podarilo sa mi ju zohnať v novšej ovocnej škôlke Faiskola TreeM, je len na Facebooku.Majiteľ, aj napriek tomu, že nemá propagovanú zásielkovú službu, mi ju veľmi ochotne pošle. Je to veľká radosť, keď záhradu obohatia tieto historicky cenné odrody. Spolu s ňou beriem aj Flamingo, broskyňa však poputuje k bratovi na sever Slovenska.      mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.58 (?), 8.11.2018 7:38

Skúste sa dohodnúť priamo s majiteľmi vytipovaných škôlok/záhradníctiev, či by Vám nemohli zohnať konkrétnu odrodu. Raz si tu ktosi pochvaľoval tento postup. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.11.2018 17:42

Naposledy som vyjadril nespokojnosť s ponúkanými výpestkami v Plantex Veselé. Dnes som tam zo zvedavosti po dlhšej dobe zavítal znova a bol som milo prekvapený, aspoň čo sa sortimentu jabloní týka. Viacerí z Vás zháňate odrody na podpníku MM106. V Plantexe je aktuálny sortiment (všetko MM106) nasledovný: Karneval, Red Jonaprince Wiltons, Florina, Gala, Orion, Topaz, Jonagold, Prima, Merkur, Idared, Pinova, Rubinola a Boskoopske. Sortiment vcelku široký a aj cena je prijateľná, 5,50€. Druhá informácia, tí ktorí sa chystáte na jar vrúbľovať a hľadáte podpníky (pýtal som sa na M9 a MM106), tak u p. Ďuračku (tiež vo Veselom) by mali byť v dohľadnej dobe k odberu. Cena údajne okolo 1€/kus. Najlepšie si ale vopred radšej zatelefonovať. Koniec hlásenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.159 (?), 13.11.2018 18:24

Môžem Vaše slová potvrdiť bol som tam pred cca 3 týždňami, kúpil som Wiltons Red Jonaprince a Merkur na MM106.  Vzhľadom k tomu že už mám (okem iných) Idared, Pinovu, Rubinolu, Karneval, Topaz,  Jonagold-Rubinstar, Jonagold-Marnica ten výber jabloní na MM106 bol pre mňa dosť zredukovaný. Florinu nechcem dosť sa na ňu sťažujú a niektorí aj likvidujú asi nebude do našich teplých podmienok. Žltých jabĺk mám tak akurát (Goldstar, Solaris, Golden) čiže Orion musí počkať aj keď je to kvalitné jablko podľa tunajších ohlasov, Gala a Prima ak sa nemýlim sú jesenné (Šampion môj jesenný favorit) potrebujem skôr zimné Booskopa vôbec nepoznám ani človeka čo by takú odrodu pestoval nepoznám, čiže pre mňa v podstate zostali tie 2 čo som aj kúpil. Ale musíte uznať že ponuka jabloní na m9 a m26 bola podstatne bohatšia. Koniec hlásenia (pre zmenu z Nitry).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.11.2018 18:45

Odrody na M9 a M26 som nepozeral, no zrejme ich bolo viac. Napriek tomu si myslím, že z tých MM106 by sa určite dali vybrať kvalitné odrody. Ja osobne by som si minimálne 3 posadil, ak by som ešte mal miesto sad V dnešnej dobe je totiž čoraz zložitejšie nájsť niečo "nemainstreamové" na bujnejšom podpníku ako sú M9 alebo M26.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 13.11.2018 19:18

Copak je to za odrůdu, ten Wiltons?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.57 (?), 13.11.2018 19:29
Red Jonaprince Wilton's - je to klon Red Jonaprince (ktorý je klonom Jonagoldu) s rozmytou sýtočervenou farbou plodov. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 13.11.2018 19:42

jj..mám ho Díky za nápovědu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.57 (?), 13.11.2018 19:50
92.159: K tomu Boskoopskému - pestujem ho viac rokov, je to chuťovo veľmi zaujímavá staršia zimná odroda. Výzorom možno nie najpríťažlivejšie jablko, ale chuťovo vynikajúce, s harmonickým balansom cukrov a kyseliniek, veľmi špecifické a okamžite rozpoznateľné, čo v dnešnej záplave rôznych "sladkáčov" na jedno kopyto je myslím dosť pozoruhodná prednosť. V Nemecku stále veľmi populárna odroda. Boskoop rastie bujne a má sklon k alternácii, ktorá sa dá čiastočne regulovať letným rezom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika