Nové odrody jabloni



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
1.11.2018 17:48

Z obchodu jste si přinesl Bohemii, což je plošně zabarvená mutace původní pruhované odrůdy Rubín. Z toho, že vám Rubín nechutná si nic nedělejte. Buďťo strom není v dobré kondici protože např. trpí nedostatkem vody nebo některé z potřebných živin, může být napaden dřevokazným hmyzem, atd... nebo vám prostě tato odrůda nechutná, protože vaše chuťové preference jsou jiné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 199.250 (?), 27.10.2018 21:04

(p. Hlavatý)

Děkuji za komentář a přidám vysvětlení k té "neznámé odrůdě". Jonathany jsem měl na zahradě už dříve ale byly drobnější a rodily více na převislém dřevě)habitus stromu). Tato přeroubovaná z Goldspuru mne udivuje velikostí a mimořádně krátkou stopkou. Je pravdou, že múčntka ji na konci jednoletých letorostů postihuje ale nijak významně. Jabloň je mimořádně plodivá na zatravněném sadu jižní orientace v nadmořské výšce 450 m ale mrazová kotlina. Nejniížší teplota před rokem kolem 8.1 byla -24°C na okenním teploměru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 27.10.2018 21:32
199.250: Na porovnanie pridám niekoľko fotiek mojich Jonathanov - na strome aj obratých. Jonathan u mňa dosť fenotypicky varíruje - keď je úroda menšia, plody majú viac elipsovitý tvar a veľmi krátke stopky (foto 1). Pri väčšej násade sú plody viac guľovité a s dlhšou stopkou (foto 2). Veľmi typické pre Jonathan je to, že miesto ktoré prekrýva napr.vetvička alebo list zostane na sýtočervenom plode nápadne kontrastne bledé (v detaile to vidno na poslednej fotke). Niečo podobné vidím aj na jednom z plodov na Vašej fotke. Pravda, nemusí to byť typické iba pre Jonathan. IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 28.10.2018 6:41

Ještě jednou děkuji za další fotky. Skutečně tato odrůda Jonathanu velmi "varíruje" a každý rok je trochu jiná. Ještě fotka stejné bedny ale za jiné expozice. Otázka naposled. Může Goldspur jabloň vnést na naroubovaný Jonathan nějaké nové vlastnosti nebo ne?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.69 (?), 28.10.2018 7:52
K tej otázke: myslím si že nie, ale možno existujú na túto tému nejaké vedecké štúdie s opačným záverom, to neviem. V minulosti som mal jeden Jonathan naštepený na podpníku z nejakej okrasnej jablone (mala úplne červené kvety a intenzívne červené malé nejedlé plody). Na tomto strome sa mi rodili Jonathany takej prekrásnej sýtočervenej farby, aké som už nikdy potom nemal. Mal som pocit, že je to podpníkom, ale asi to bola len taká moja konštrukcia. Záverom: Vaše jablká pripomínajú Jonathan, ale či to Jonathan naozaj je, zostáva otázkou. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 29.10.2018 9:31

Měl bych dotaz na odrůdu jakblek Rubín. Jaké je hodnocení této odrůdy co se týká chuťových vlastností. Mám jednu jabloň na které je štítek "RUB". na pohled pěkné ovoce ale chu´tove takový propadák, že jej odmítají konzumovat. něco jako kousnutí do "řepy". Mám to prý přeroubovat ještě toi není velký strom. Zda to je Rubín jistota není ale dřevo má takové zvláštní spíše delší rovné větve neochtné se rozvětvovat. Jaké jsou tedy názory na chuť Rubínu? Neo je to jenom dané zvláštním průběhem tohoto léta? Děkuji za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 29.10.2018 9:50

Na názory druhých se vykašlete a pěstujte odrůdy které vám chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.33 (?), 29.10.2018 12:06

Jestli je to první nebo druhá úroda, tak počkejte. Z toho se závěry dělat nedají.
   Jinak Rubín má určitě nejvíc vítězství v anketě jablko roku a před lety byl vyhlášen jablkem dvacetiletí. Že by všichni hlasovali pro tu řepu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 29.10.2018 20:54

Dám sem foto jablek co jsou ještě v bedně a uvidíme zda to někdo pozná, zda mne vůbec byla prodaná Rubinola. Už se mne stalo, že místo Melrose mne prodali Starking a ten u nás nejde. Je drobný. Záměna se nedá vyloučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 1.11.2018 17:13

Koupil jsem jedno jablko označené jako Rubín v prodejně a porovnal s tím co mám na zahradě označené a koupenou sadbu jako Rubín. Podle pohledu se to nezhoduje a tak mám dojem, že mám něco jiného a chuti Rubínu jsem křivdil. Může se někdo k tomu obrázku vyjádřit. Děkuji předem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 1.11.2018 17:48

Z obchodu jste si přinesl Bohemii, což je plošně zabarvená mutace původní pruhované odrůdy Rubín. Z toho, že vám Rubín nechutná si nic nedělejte. Buďťo strom není v dobré kondici protože např. trpí nedostatkem vody nebo některé z potřebných živin, může být napaden dřevokazným hmyzem, atd... nebo vám prostě tato odrůda nechutná, protože vaše chuťové preference jsou jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika