Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Melouny 2018, 29.5.2018
Mám melouny cukrové, výhony cca 15 cm, květů asi 8 na každé rostlině. Mám je nechat, nebo je nějak probírat? popřípadě zaštipovat výhony? Odrůdy Solartur, Halona F1.
Špatně obrážející špičák, 29.5.2018 Obsahuje fotku
Ty horní větve bych nechal, jen bych je vyhnul do lepšího úhlu. Už jsem sem ten obrázek dával, ale zopakuji to. Na vřetenech i na stromcích s korunkou takhle vyhýbám výhony do lepšího odklonu od kmene leta, a nemám s tím problémy. Používám barevné... celý příspěvek >
Kedy odstrániť pásku, 29.5.2018
Minulý týden zapršelo, tak roubovance prohlédnu, jestli moc nesílí a převážu je. Nemám jich moc, tak mě to nemrzí. Tam, kde jsem dával rouby za kůru nic nehrozí, tam říznu až v zimě, ale ty roubované v ruce nebo kopulací na místě, sílí. Ač je to... celý příspěvek >
Vlky, 29.5.2018
Kotlová koruna, proč ne. Dříve časté řešení při výsadbě na teplo a světlo náročných odrůd v horších oblastech. To co prorůstá mezi jablíčky nejsou vlky. Ty rostou ze starého dřeva. těžko se to vysvětluje, ale tyhle tam patří, každý z nás by s nimi... celý příspěvek >
Málo kuliček na rybízu, 29.5.2018
A to nevhodné počasí - mimo mrazíky - je i suchý a horký vítr. Ten si vezme hodně vody a i když je jí v kořenech dost, nedokáží jí tyto natlačit v dostatečném množství do korunky, třapiny. No a rostlina se brání. Pustí pár kuliček, aby zachránila ty... celý příspěvek >
Test letošního jara, 29.5.2018
Já bych dal do zálivky odděleně ten Superfosfát a (i když je určený na list) a Wuxal Sus Kombi Mg. Žádná příležitost doplnit stopové prvky by se v horších půdách neměla vynechat. Ze zkušeností z oblasti Táborské pahorkatiny.  
Test letošního jara, 28.5.2018
Jiří II: hnojte už teď. Ať mají stromy živiny už při diferenciac květů na rok 2019. Na podzim hnojíte na úrodu roku 2020.
Vlky, 28.5.2018
Ten chomáč asi budete korigovat na menší počet, a jestli je vlk tam kde "strpíte" plody, není na špatném místě. Je-li na správném místě, a směřuje jinam, i vlka lze ohnout do vhodné polohy, pro "nevlky" slušného úhlu. Dík vlkům se kterými pracujete,... celý příspěvek >
Test letošního jara, 28.5.2018
Jabloně zatím solidní násada, padá jen to co má. Květopas prakticky na nule. Meruňka po solidním kvetení úplně opadala (jeden mrazík v dubnu), strom je bez poškození monilií. Peckoviny velmi solidní násada (Zelená, Ontario, Topy, Oulinská, Althanova,... celý příspěvek >
Je to choroba Taphrina Pruni?, 28.5.2018
...a následně i monilií. Letos ještě ošetřit proti moniliové hnilobě, poškozené plody nejlépe dostat ze stromu, zahrady, buď přes popelnici nebo oheň. Těžko poradit přípravek pro letošek, kdo ví, co bude příští rok ještě povoleno. Nejlepší orientace... celý příspěvek >
Řez nevhodných výhonů, 24.5.2018
Určitě ano. Ať roste to co má. Proč budete čekat abyste řezali příští jaro dvouletou větev, když jí můžete odstranit o rok mladší. Nová větev bude mít více energie ze stromku na nárůst, sílení, vyzrání.
Choroba ruží, 24.5.2018
Musím do opozice: ostříhat a spálit. Aby se alespoň v místě nešířily spóry. Stačí, kolik jich přilétne od souseda. Stejně tak i třeba padlí na jabloních, ostříhat a spálit, aby se už nešířilo. Já mám rád přípravek Ortiva pro jeho mnohostranné použití... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 14.5.2018
Když se dá pod zem jen část, která je pod děložními lístky, nebude mít rostlina z čeho ty zálistky tvořit. U řízkovaných rajčat bude tvorba zálistků na podobném principu - pokud je pod zemí jen stonek bez listů, nebo jejich bází, neobroste ničím. Jen... celý příspěvek >
Obsychanie listia jabloni, 27.4.2018
Tohle je ale moc ostré a vedle sebe. Pán Peter, na řez ještě není pozdě, za rok bude pozdě. 
Obsychanie listia jabloni, 23.4.2018
...Krom ochrany zvažte i další úpravu řezem ty dvě větvičky na prvním obrázku jsou ve velmi ostrém úhlu, bral bych je jako konkurenční. Osobně bych upravil i korunku hrušně. I tam je jeden z výhonů jdoucích kolmo navíc.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika