Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Nashi, Hosui, Kumoi, 5.9.2018
Na stromě bez zálivky, se solidní násadou Hosui též drobná, stejně tak Julka.  Je to divné, obyčejně už bývá v tuhle dobu mastná, plně žlutá, letos je nějak mimo. I když je už chuťově zralá. Rafzas trpí rzí jako evropské hrušně. Jiný strom,... celý příspěvek >
Gumové brambory při sklizni, 3.9.2018
Před tím, než začalo pršet byly gumové ty, které ještě visely na "pupeční šňůře" od natě. Nať si z nich tahala vodu pro přežití.
Melouny 2018, 20.8.2018 Obsahuje fotku
Melouny v Olomouci. Později byly vidět i na řezu.
Téma z Flóry, 20.8.2018 Obsahuje fotku
Takhle to jde i s ostatní zeleninou, nejen s listovou.
Rajčata 2018/2, 20.8.2018
Stupické skleníkové má plody asi jako to polní, i barvou. Když si na něj vzpomenu, byl ho plný skleník a plodů pomálu. Kvetlo řídce, snad v každém třetím či čtvrtém patře listů. Vypadá to jako by Seva Moravia otevírala konzervy se semeny, která jinde... celý příspěvek >
Za jak dlouho po postřiku půdy Roundupem tam mohu vysazovat zeleninu a ovocné stromky?, 7.8.2018
Už jednou jsem to tady psal, ale přijde mi, že na potravinářskou prvovýrobu se dbá mediálně mnohem více než na jiné okruhy. Když se dělala dávka dusičnanů pro člověka, začalo se od salámu, vody a kdoví čeho a na zeleninu zbylo tak málo, že salát je... celý příspěvek >
Choroba malin, 6.8.2018
Metlovitost z pozemku sama neodejde, s didymelou nemá nic společného. Didymela je houbovka, metlovitost je nejspíše viróza (fytoplazma?). Přenáší se dotykem s poraněnými pletivy, buněčnou šťávou (tedy, když začnete s pletím v nemocné a pak... celý příspěvek >
Roubování třešně, 1.8.2018
Mrkněte na téma Roubování ze stromu na strom, jsou tam obrázky. Tedy jestli nestačilo vysvětlení od kolegy.
Roubování třešně, 31.7.2018
Jestli Vám vychází síla roubu a podnože na kopulaci jen ve starším dřevě podnože, nedá se nic dělat. Ale vždycky je lepší roubovat na jednoleté dřevo. Vše v něm pracuje rychleji, i srůstání. Lépe vychází zlepšená kopulace. Ještě bych tak 14 dnů... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 31.7.2018
Sem tam jsem se začetl do románu o rajčatech, Bez nároku na nutnost to akceptovat (a možná je to už někde psané): mám rajčata ve světlých nádobách (dvě rostliny na 40 l), zalévám horem, odtokové otvory nemám ve dně, ale asi 3 cm nad ním. Je to v... celý příspěvek >
Odruda rajčete, 30.7.2018
Pro 243.18. Jestli je to podobné jako na san Marzano, je to nejspíše fyziologický nedostatek vápníku. Vladimíre znáte stránky fajnesemena.cz? Tam ten Sub Arctic... mají. 
Odruda rajčete, 27.7.2018
Navážu s dotazem na jinou odrůdu. Viděl jsem v nabídce odrůdu keříčkových rajčat Sub Akrtic Plenty. Vladímír tu už o chladu odolných psal. Máš s ním prosím Tě, nebo někdo jiný, nějakou zkušenost? 
Sklizeň rajčat a paprik - 2018, 27.7.2018
Mám jen pár keříků, ale dovolím si okomentovat srovnávací pokus odrůd ve stejnou dobu setých, vedle sebe sázených: Stupické polní rané (SpR) x Raný zázrak (RZ). Stupické sice velikostí poloviční, ale v plné sklizni. RZ opravdu růžové rajče, 2x větší... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 25.7.2018
To je pravda, vlastně jsem se na trhu nesetkal ani s odrůdou Angold a řekl bych, že se ve velkém dělá. Možná někde okolo Hradce, nebo na Moravě, bývá jako lokální dodávka do řetězců, ze sadů 20-30-40 let starých. Odrůdy jako je Šampion, Rubín,... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 15.7.2018 Obsahuje fotku
Letos mám první jablka na sloupcových odrůdách Uldis (více plodů), Letnoje Kičiny. Sklízel jsem 12. července, nemají prakticky aroma, ale jsou vyváženěji sladkokyselé než třeba Průsvitné. Nechám je ve sklepě, jestli dojdou. Ochutnáme je v Havl. Brodě... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika