Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Mantet, 8.7.2018
Mantet nemám, ale zralé jsou u nás plody Quinte, už si vykrajuju Průsvitné, Discovery. Tím mi skončil jablečný půst (poslední jablka ze sklepa jsme snědli začátkem května a jiná prakticky nejím). Těším se na Helios a něco ze Střížovic. Letos má první... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 8.7.2018
Pane k. z B. omlouvám se ale v současné době mám trochu jiné starosti, než sledovat Váš výklad, ale určitě to máte podložené nejen teoreticky. Takže k tomu, abych s Vámi dál nějak polemizoval se dostanu nejspíše až někdy v listopadu. K počítači se... celý příspěvek >
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 28.6.2018
Jestli jsem to pochopil, berete zelené hnojení za zdroj živin. Pane Kryštofe, zelené hnojení stromu nedá žádné živiny (snad krom dusíku od dobře založených a narostlých luskovin), naopak, když ho zaryjete a nepřidáte ta "umělá", vyberere z vrstvy, do... celý příspěvek >
Volba odrůd - poradíte?, 28.6.2018
Mazánkův zázrak je anglická odrůda Annie Elisabeth, někde též Alžbětino. Pro lidi, kteří ho mají na zahradě dobré, ve srovnání s moderními odrůdami pokulhává, ale vydrží do jara. Rouby jsou dohledatelné, jestli i stromky, nevím. Znám ho od strýčka,... celý příspěvek >
Rajcata - bile zilnate skvrny na listech, 27.6.2018
V české literatuře nejspíše vrtalky, možná makadlovka.
Vyštipování rajčat, 25.6.2018
Pro Milana HP. Já naopak ukončuji růst postranních výhonů za květenstvím. Stejně tak u tyčkových, kdy nasadí fazoch a nevšimnu si, típnu ho za prvním květenstvím také. A už jsem to jednou psal, jak ubývají listy na stonku, nechávám ze zálistků i u... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 21.6.2018
V úplně prvním příspěvku píšeš, že bys chtěl ochutnat Sladkovišeň ranou, k té ses ještě nedostal? Letos už je u nás k jídlu cca 14 dnů. Světlejší, šťáva barví. Pozdnější a barvou jako kyselky, je Dobřinovská sladkovišeň (letos jsem jí rouboval), ta... celý příspěvek >
Recyklace půdy z pěstování v nádobách, 21.6.2018
Až do doby, kdy se v květináčích objeví nějaký problém s houbovými chorobami, není důvod měnit jejich obsah. Při péči jakou rostlinám věnujete a střídání kultur v nádobách, se neprojeví půdní únava. Měl byste na podzim pečlivě vybrat kořenový bal... celý příspěvek >
Který škůdce nám ničí švestky?, 19.6.2018
V tuhle dobu už nemůžete s pilatkou počítat, to spíše s první generací obaleče a následně napadení nakousnutých plůdků monilií. To jen pokud jde o způsob odchytu na lepové desky. Tuším, že se nepotkají v době náletu ani požeru, na obaleče je lepší... celý příspěvek >
Křivouš obecný - trubač, 13.6.2018
Takhle vypadá u révy roncet, stejně znetvořené listy jsem viděl u rajčete v úplně novém malém skleníčku (1.8x2.30), tam to bylo nejspíše horkem, přehnojením a asi i působením nátěru. Odstranil bych ty konce a jestli vyroste z postranních výhonů to... celý příspěvek >
Je toto projev Šárky na listech?, 13.6.2018
Za mne - ano.
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 13.6.2018
Ono počasí docela přeje, nejen 150.170 (militantní perma´kulturista), ale i všem ostatním. Při dodržení osevního postupu a dávkách živin, které poskytuje koňský a slepičí hnůj lze v zelinařině nějaký čas obstát i bez pesticidů. 420 m nad mořem? To je... celý příspěvek >
Rajčata 2018/2, 12.6.2018
Tak sedím u počítače a lížu nový med. Říkám si proč ten člověk dává na rajčata med, To jsou tak sladká? A pak mi to došlo... a přijde mi to trošku nezdvořilé - naflákat dopis bez háčků, čárek, je to ještě čeština nebo slovenština?... Měď v době zrání... celý příspěvek >
Test letošního jara, 30.5.2018
Já nenechávám dvojčata, mezery tak (5)-8-10 cm, když to vychází, nechávám plody na větvích střídavě, aby rostly od sebe a měly dost světla na vybarvení. Když má jedna větev míň a ovoce dál od sebe, nechám na té sousední tu menší vzdálenost. Ale já je... celý příspěvek >
Vlky, 29.5.2018
To zalomení by mělo pomoct diferenciaci květních pupenů, ale není to třeba řešit. Jste na začátku a naštěstí je zahradničina o tom, že e dá k jednomu cíli dospět různými cestami. Zahradníci a zahrádkáři nejsou instalatéři, aby hanili práci těch... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika