Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Začátečník - rajčata, 1.2.2018 Obsahuje fotku
Takhle to dělám já. Seju okolo 15. března. Místo zeminy může být výsev klidně v perlitu, mladé rostlinky se z něj snadno vyndávají. Všechny odrůdy jsou si na počátku rovny. Lepší je přepichovat než sít po semínku do kelímku. Než pidirostlinka... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 31.1.2018
On nikdo nevěděl, že je v nabídce Kanzi. Není to jako v Holovousích nebo Lysicích, kde jsou vidět jablka do degustace předem. Tady je uvidíte s popisky na miskách až po skončení ochutnávky... Handicap Kanzi je ve společnosti ostatních odrůd to drobné... celý příspěvek >
To už tady jednou bylo, 31.1.2018
Nevím jakou zkušenost má kdo s Clappovou máslovkou, ale když byly v době mého mládí mrazy, tato odrůda trpěla nejvíce. Když bylo mokré léto, ničila jí strupovitost až do dřeva mladých větviček, když je teď sezona delšího náletu rzi, jsou poničené... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 31.1.2018
Ivan Ivanovi vlkem... Byl jsem tam, jablíčka dobrá, ve slušné kondici, německé odrůdy od pana Irrganga se ve Střížovických neztratila. Na rozdíl od Pačejovských byla z chlaďáku, ne z obyčejného sklepa Ti "němci" jsou křupavější, tak trochu hrubší ve... celý příspěvek >
Vysadba Februar?, 31.1.2018
Když nemrzne, je možné sázet prakticky kdykoliv. I když v noci trošku přimrzá, nic se neděje. Jen nesmíte vyrazit časně zrána, ale počkat až se oteplí, aby kořínky nechytly ten mrazík, abyste neházel zmrzlou zem ke kořenům. Když jsou kořeny v půdě,... celý příspěvek >
Rajčata 2018 - semena, 29.1.2018
Takže uvidím co mě čeká. Jedno nechám ležet dedle Šejka, jedno zkusím vyvázat k tyčce. Jestli to není nějaký přesev z cizího sprášení, budou stejná. Nebylo to originální balení.
Sloupovité vs. zakrslé, 29.1.2018
Pokud nejste, když jde o chuť ovoce, člověk, který nevyhodí žádné jablko, tak Vám tyhle Baleríny nebudou vadit. Pokud budete hledat nejen hezká, ale i chutná jablka, spíše se orientujte na sortiment Fytosu. Ten dělá i slivoně na slabých podnožích. Ty... celý příspěvek >
Ořešák oprava řezu, 24.1.2018 Obsahuje fotku
Spíš by mě trápilo, že jsou měkké kosterní větve, sílit to bude časem. Řez? V době když v květnu přestávají nové přírůstky slzet. Můj by měl korunu jinou. Ta modrá tečka je podle mě terminál. Pokud je to jiná větev v koruně, ostatní musí být kratší.... celý příspěvek >
Presazeni jablone, 24.1.2018
Osobně bych ten strom před přesazováním v koruně redukoval mnohem více. Ani mi nepřijde, že by koruna byla sesazená na 90 °. Na té fotce odspodu to vypadá jako by byly větve okolní téměř stejně dlouhé, nebo stejně opravdu dlouhé jako terminál. Ta... celý příspěvek >
Rajčata 2018 - semena, 24.1.2018
Vůbec o tom nic nevím. Jen jsem si přečetl rané keříkové, barevně divné (někde píšou tmavě růžové, jinde světle červené, dokonce uvádí i obě barvy), má být výtečné - a nebylo drahé! 
Rajčata 2018 - semena, 24.1.2018
Podlehl jsem touze mít rajčata co nejdříve, objednal Raný zázrak a odrůdu Matina. Dám je vedle Taminy, uvidím. A vedle Šejka dám odrůdu Ziska. 
Phaleonopsis - uschl stonek, 22.1.2018
Ta kytka je v katastrofálním stavu, nikde nevidím růstový vrchol, ani živé vzdušné kořeny. Je utopená v substrátu, možná i ve vodě v tom okrasném obalu. "Květní stonek (=stvol)", který je zelený je pro ty dva listy luxus, který nejspíše pustí. Ten... celý příspěvek >
Obří řecké fazole, 19.1.2018 Obsahuje fotku
Vladimíre spokojil by ses s touhle směsí fazolu šarlatového? Snad to bude ještě klíčit.
Keříkové zelené fazolky, 18.1.2018 Obsahuje fotku
Přikládám návod, pokud jde o odrůdy, asi to bude na vyzkoušení těch současných nejranějších, tady jsou jmenovány Černoch (Negr), Saxa či Saxonia, Flageoleta, Granda, Cukrová perlička či Perfektion nebo Princess, Nevyrovnatelná či Pařížská, Londýnská... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - průběh, 18.1.2018
... vzal jsem si knihu J. Mikeše Rychlení a pěstování raných zelenin z roku 1942 a v této době se k sadbě nepřisvětlovalo. A to jsou termíny výsevů v listopadu, prosinci, v lednu (pro výsadbu leden, únor, březen). Pro sazenice na rychlení teplota při... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika