Příspěvky uživatele - ivan z okénka

Pravokořenné stromy, 19.4.2018
No a nedávno jsem četl, že zásoby dusíku z přírodních zdrojů by stačily na uživení cca 4,5 mld. lidí, zbytek žije dík syntéze vzdušného dusíku a jeho přeměně na hnojiva. Ještě, že užití "průmyslových hnojiv" nejde zakázat. A názor, že naši předkové... celý příspěvek >
Ostružina Reuben, 19.4.2018
Ty loňské výhony by se asi musely ohnout k zemi a chránit - což někdy nejde. Nebo je zasypat od země kopečkem zeminy jako se to dělá u růží, ale kopeček by musel být o dost vyšší. Díky za zprávy, zůstanu věren Čačanské bestrne a Lochness (420 m n.... celý příspěvek >
Pampeliška, 19.4.2018
Ano, ve Francii je to zelenina, rostliny jsou mohutnější, mají trochu jiný list než většina těch obecných venku.  
Pampeliška, 18.4.2018
Pěstuje prosím někdo pampelišku na salát? Tedy má-li někdo pampelišku ze semene odrůd určených na konzumaci. Já mám ještě nějaké z loňské sklizně. 
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
Pro 70.58. Není to tak jak si myslíte. U tohoto nedostatku vápníku nejde o deficit v půdě, ale v rostlině. I kdyby ho dole bylo sebevíc, neprojde ho nahoru tolik, kolik by mělo. A děje se to i na půdách přirozeně velmi bohatých vápníkem.  
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
Pokud jde o přímé hnojení dolomitickým vápencem, nedoporučuji. Rok před výsadbou ano, přímo ne. V dolomitickém vápenci bór není. Teď tak ledek vápenatý a na doplnění hořčíku (kvůli tomu se asi dává) dát jiné hnojivo, třeba hořkou sůl. Nebo použít... celý příspěvek >
Povýsadbový řez velkoplodých myrobalánů, 16.4.2018
Taky krátce - pod roubem jedno očko vyslepit, když se roub ujme a prorůstá, můžete dát pryč všechna z podnože, která je slušně silná. Pokud Vám kmínekpřijde dost silný, vyloupejte je hned. Jinak na sílení podnože či kmínku se očka pod korunkou či... celý příspěvek >
Povýsadbový řez velkoplodých myrobalánů, 16.4.2018
K vyššímu výhonu dát tyčku, narovnat ho. Odstříhnout ten suchý čípek. Nižší vyříznout na větevní kroužek. Narovnananý výhon zakrátit jen o kousek takový, aby odpovídal plánovné výšce koruny. Na něm byste měl založit základ korunky. Pod horním očkem... celý příspěvek >
Povýsadbový řez velkoplodých myrobalánů, 16.4.2018
Postranní větvičky na vnější pupen - u tenkých ten nejbližší zdravý od konce, u silného na 4-6 oček. Terminál tak aby byl cca o 40 cm výše než nejvyšší výhon, očko nad střed. Je možné, že z nového obrostu narostou větvičky, které se Vám výškou nad... celý příspěvek >
Skomírající jahodníky, zachraníme je?, 13.4.2018
Pro 254.166. To víte, už jsem starší ročník a když jsem na poli dělal jahody, nebyla ještě Wikipedie a Ostara byla novinkou v sortimentu, takže to, že by jahody nemilovaly vápník nevím. Ale co vím, tak že tam, kde ho v půdě neměly dostek byly plody... celý příspěvek >
Povýsadbový řez velkoplodých myrobalánů, 12.4.2018
Jste-li úplný začátečník, přečtěte si i něco jiného, než napsal pan Svoboda. Na druhou stranu je myrobalán ovoce, které je pro začátečníka tohoto přesvědčení docela dobré ovoce. To bude plodit i bez jakéhokoliv kontaktu s nůžkami nebo pilkou. Proč... celý příspěvek >
Skomírající jahodníky, zachraníme je?, 12.4.2018
Nevím, kde se dá koupit takováhle bída, ale když už je máte... Dal bych jim naději na 50 % zachráněných. Nenechte je kvést, vyštípněte květy a dělejte to až do července. Důležité je aby dobře zakořenily. Chtěly by vysadit do zahradní zeminy, ale... celý příspěvek >
Barva jablka, 6.4.2018
Zdravím, já mám z minula dva favority Parmena zlatá a Kids Orange. Žlutá a červená jablka beru, že jsou, ale upřednostňuju barevná. I z těch novějších proužkovaná, s líčkem, moc se mi líbí a chutná Karneval.
Nakup Calypso 480 SC, 22.3.2018
Pokud jde o aktivní látku, je obsažená i v jiných přípravcích - Biscaya, Proteus, Solido. Agromanuál nabízí tu litrovku Calypso 480 SC do konce roku 2018, nebo do vyprodání zásob. Pro lidi, kteří mají osvědčení je tedy dostupný. Potíž je s dodržením... celý příspěvek >
Ovocná stěna pana Kotyšana z Receptáře, 9.3.2018
Při různé intenzitě se chováme jke stromkům dost odlišně. Na Receptář jsem nikdy nekoukal, ale byl jsem vícekrát v Havířově, v Životicích. Tam zkoušeli intenzivní pěstování jabloní i jako super hustou výsadbu na slabých podnožích, ve které se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika