Příspěvky uživatele - Štěpánka.3

Obrývání stromů, 7.10.2018
Také to tak děláme, jako paní Lída. U nás jdou ale po žížalách krtci, takže to máme kolem mulčovaných a podle potřeby zalévaných stromků od nich hodně podryté.
Tuhé vlákno v meruňce, 26.7.2018
Řekla bych, že spíš odrůdová vlastnost. A asi to některé vlivy zhoršují. Mám 2 stromy Bergeronu, oba mají v plodech tuhá vlákna (vynikne to více v kompotu, za syrova se to jíst dá). Jeden strom je ale napadnutý šarkou a strupovitostí a plody z tohoto... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 12.7.2018 Obsahuje fotku
Mohl by někdo dát tip, co bych to mohla mít za odrůdu nektarinky (byla koupená jako celočervená broskvoň)? Je bělomasá, ještě není úplně zralá, ale první plody, které jsem musela odstranit (nahnilé od stopky), už se daly docela jíst. Olomoucko, 220... celý příspěvek >
Mandle 2018, 12.7.2018 Obsahuje fotku
Také budu mít letos prvních pár kousků vlastních mandlí, teda možná, pokud mi je nějací škůdci nezničí. Plody jsou něčím nahlodané, je to pro další vývoj jader nebezpečné? Jeden kousek jsem rozpitvala, oplodí bylo částečně prokousané, ale červík už... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.6.2018
Jaká je účinnost Lepinoxu proti druhé vlně obaleče?
Škůdci švestka, 26.5.2018 Obsahuje fotku
Po delším hledání jsem odpoledne našla i pukličí maminky. A spoooustu dětiček .
Škůdci švestka, 26.5.2018
Hledám, gůglím a asi to bude puklice švestková (nebo něco podobného).
Škůdci švestka, 25.5.2018 Obsahuje fotku
Záhada bílých kuliček rozluštěna - jde o produkt \"trilobitů\". Co jsou ovšem za potvůtky ti \"trilobiti\"?
Pilatka angreštová, 24.5.2018
Máte prosím někdo zkušenosti s Lepinoxem na pilatku? Předpokládala jsem, že by to na ně také mohlo zabírat, ale asi ne. Postřik byl v sobotu, dnes je čtvrtek a vesele si žerou. Zahájila jsem ruční sběr 
Škůdci švestka, 24.5.2018
Prosím zkušenější o radu. Dnes jsem načapala na nových slivoních na plodech nějaké podezdřelé potvůrky. Vypadaly jako 2 mm trilobit. Některé byly světlé, větší hnědé. Kolem některých byla bílá "hmota". Je to nějaký škůdce? Dále mám některé slivoně... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018
U nás už je podle Ametu počátek líhnutí na 81%. Mám koupený Lepinox, na kolika procentech ho mám použít, když se má použít nejlépe při líhnutí? Předpokládám, že tak na 95%? Jinak pilatka jablečná mi na některých jabloních zlikvidovala většinu násady,... celý příspěvek >
Pomoc pri reze hrušky Clappova a Boscova flaša, 29.4.2018
Na mladých hrušních mám podobné poškození - svinuté mladé lístky a pokroucené konce letorostů. Přisedlé malé mušky a okolo žlutý poprašek (vajíčka). Výsledek včerejšího googlení - asi mera hrušňová. Potvory jedny. Co s tím? Zavčas mechanicky... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.4.2018
Co můžu bezpečně použít na pilatky, když jsem na jaře vysazovala dravého roztoče?
Výchovný řez mandloně, 21.4.2018
Kdo pěstujete mandloně v kombinaci Zora x Vama, jak se vám navzájem opylují? Já je mám sázené na jaře 2016 a letos už kvetly obě. Zora začala kvést o pár dnů dříve, ale v plném květu se sešly. Vama má nasazeno krásně, ale na částečně samosprašné Zoře... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 21.4.2018
Máte pravdu, pane Jiří, nejde to vyfotit. Také jsem to zkoušela  Nevíte prosím někdo, která broskvoň kvete také takto tmavě růžově? Mám na zahradě jednu žlutomasou beze jména, zraje asi chvíli před RH.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika